*

şükela:  tümü | bugün
 • su anda( ve sanirim bi on yildan beri) dunya 3 bant bilardo sampiyonu, cirkin isvecli disipline adam.
 • bi keresinde sirtimda ki dovmeye bakip bisi demisti ama iskandinavca bilmedigimden bisi yazamiyorum buraya.
 • ''ac kapa'' adami.
 • (bkz: büyüktür)
 • (bkz: #1021)
 • raymond ceulemans doneminin ardından dunyanın en iyi 3 band bilardocularından olarak anılır.
  son derece disiplinli bir oyuncu olan blomdahl oldukça zor vuruş ve sayı tekniklerini uygularken bile sakinliğini rahatça koruyabilir.
  kendisini defalarca tokatlamış olan semih saygıner'in bir anlamda bu ve benzeri yonlerden zıttı da denilebilir. zira oyununa şov katmayı pek seven saygıner'in karşısında blomdahl kuralcı gozukur..
  boyle oyuncular için, hemen her karşılaşmada uygulanan klasik, hatta kimi zaman basit olarak nitelenebilecek bazı vuruslarda, -belki de kendine aşırı güvenmekten ötürü- kimi anlarda konsantrasyonunu kaybeden saygıner beklenmeyen kolay hatalar yaparak sayı kacırabilir, blomdahl ise cogunlukla problemsiz bir biçimde sayıyı kazanır. ancak sayının alınması için "fantaziye kaçmak" gerektiginde saygıner'in yaratıcılığının isveçli'ninkine oranla ne denli etkileyici oldugu görülür. iki rakip arasındaki maçlar sadece dunyaya yayılmış ünlerinden değil aynı zamanda da bu zıtlık nedeniyle oldukça ilgi çekici geçer.
 • babası da ünlü bir bilardocudur. isvec'li bu adam ciddi bir 3 band bilardocu nasıl olurun tanımıdır. çok uzun zamandır 1 numara oldugundan bazen konsantrasyon kaybı yaşıyor ve ona buna yeniliyor. semih ondan cok daha yeteneklidir tabiki. ama o herifteki disiplin ve ciddiyetten yoksun bizimkisi.
 • 12 kasım 2005 haftası kumburgaz'daki 3 bant dünya şampiyonasını da kazanan efsanevi bilardocu.
  son sayısını anlatmak isterim.

  kendisi, beyaz topa vurmaktadır. (nası anlatıcam a.q, dur apıştım)

  beyaz top sarıyı çok çok ince gördükten sonra 5 banda çarpmış sonra tuşlamıştır. seyirciden gelen ince bir "aaahhh" sesinden sonra banda çarpan top meğersem kendi ekseni etrafında inanılmaz hızla döndüğünden tam ters bir falso ile bir tuş daha yapmış banda çarpmış ve sayı olmuştur.
  bu kadar balık bir sayıyı alan, hele ki bu sayıyla şampiyon olan oyuncu. hiç sevinmemiş, (zaten soğuk surat) ve direk özür dileyip hakeme bir şeyler sormuştur. hakem hayır anlamında kafasını sallamıştır.
  sinirle havlusunu atan oyuncu hızla uzaklaşmıştır.
 • mukemmel bir bilardo oyuncusu makina gibi bir adam tabiri caizse... aynı pozisyonu onune koyun ayni vuruslari yapabilecek, 3 topu da ayni baklava(diamond)lardan gececek sekilde vurabilecek kadar saglam oyuncu. oyun esnasinda sakinligini kuzey avrupali olmasina bagliyoruz. yalniz, semih sayginer'in blomdahl karsisinda attigi bir 9 bantlik jet hizinda bir vurus vardir ki akillara seza...
 • manisa'da yapılan dünya kupası 2. etabında , semih sayginer'i yenen daniel sanchez'i yenerek bir kez daha dünya kupası sahibi olmuştur.