şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul haramidere'de de açılacak olan avm. istanbul'da avmsiz ilçe kalmayacak düsturunun son ürünü 2010 yılında bitecek ve içerisinde kayak pisti gibi tırı vırı şeyleri de barındıracakmış.
 • imla hatalarıyla dolu dev reklam afişleriyle şimdiden gönlümü fethetti. konseptini ve popülasyonunu az çok tahmin edebiliyorum. artık haramidere sakinleri ve varoş kardeşlerim de snowboard yapabilecek hem. özellikle sitedeki tornacı esnafın "tek eksiği" buydu sanırsam.

  zaten haramidere'de sabahları trafik anasının amı gibi olduğundan, o bölgeden artık uçarak geçebileceğiz. ahahahaha diye güleceğim ama bu inşaatları yapanlarla aynı kaliteyi vermez kesinlikle.

  yanına da otoport diye bir yer yapıyorlar. tam karşısındaki tamircilerin ekmeğine yağ sürer orası da. will see beybi.
 • hafriyatına, kaba inşaatına, ince işçiliğine, düzenlemesine ayrı ayrı trilyonlar harcadılar. görüntüsü de güzel oldu nitekim ama merak ettiğim şu; arka kapısının esenyurt'a açıldığı gerçeğini nasıl değiştirecekler?
 • marka city ve migrosta bulunan bazı mağazaların kapanmasına sebep olmuştur.
 • (bkz: thorium)
  (bkz: toryum)
 • pıtrak gibi türeyen avm'lerden bir diğeri.

  kayak, lunapark, kıl tüy yün tamam güzel de, e-5 kenarına avm yapılmasına nasıl müsaade ettiler aklım almıyor. zaten bina da çok çirkin, itici, kocaman beton yığını. bi de ışıklandırmışlar ki evlere şenlik.

  haramidere ve avcılar e-5'in bundan sonraki hali için (bkz: şahken şahbaz olmak)

  edit: bulunduğu mevkiye yan yol yapılmadan açılmamalı.
 • bünyesindeki electro world gün itibariyle açıldı.

  ilk müşterileri, vinçlerin ve hafriyat araçlarının arasından geçerek, asli ihtiyaçları olan 3d led tvler/laptoplar ve dokunmatik cep telefonlarına ulaşmayı başardılar. diğerleri de, yolu bile yapılmamış mağazanın önündeki çamur deryasına bata çıka, çaresizce bekleşiyorlardı.

  ah benim fakir ve çileli varoş komşularım.
 • bugün saat 15.00 itibari ile başbakanın da katılımı ile açılışı gerçekleştirilecek olan avm. fakat saat 14.00 itibari ile içeri girip şöyle bir dolaştığınızda yerdeki fayansların ve yürüyen merdivenlerin yanlarındaki camların ne kadar pis durumda olduğunu göreceksiniz. madem bu denli şatafatlı bir açılış yapacaktınız bari önce inşaatı ve detaylı temizliği bitirmeyi bekleseydiniz.
 • mimarisi çok itici görünen bir yapı, diğer avm'lere alternatif olarak yapılan lunapark ve mini boy snowboard parkı ise sadece çocuklara kızak keyfi sunabilecek kadar küçük, var mı? var demek için yapılmış gibi görünüyor.
  acılıs tarihinin sürekli ertelenmesi de magaza doluluk oranının yakalanamaması oldugu düşünüldüğünde acılıstan 3 ay sonrasında vasat bir yer olacağı kesin...