şükela:  tümü | bugün
 • reklamında moby'nin in this world klibinden esinlenmeler bulunan konya şeker ürünü. esinlenme dediysem hunharca araklama anlayın.
 • batuhan karacakaya oynamaktadır bu reklamda.
 • harika ötesi reklama sahip çuku çeşidi. dizisini çeksinler o reklamların. hiç konuşmasın tor ve ku. hep çipil çipil gözlerle baksın insanlar napıo.
 • başarılı bir reklama ama bir o kadar da tartışmalı bir isme sahip çikolata markasıdır.
  torku serbest çağrışımla ilk olarak korku ve tortuyu akla getiriyor. belki de marka isminin, tor ve ku ya ayrılması da bu etkinin kırılmaya çalışılmasının bir sonucudur.

  (bkz: hayırlısı)
 • ömür boyu bele$ baglanti yapsalar yenmez cukulata markasi..
  torku ne lan? alternatif cikolata markalari yazasim geldi..
  (bkz: fündo)
  (bkz: dubre)
  (bkz: küskü)
 • tor ve ku isminde uzaylı maskotları olan çikolata markası. zannımca kocaman olanın ismi tordur, aksi halde çikolatanın ismi kutor olurdu..
 • akla hemen tortu ve korkuyu getirmemesi gereken marka. aciliminin toraman kuku olmadigini kim iddia edebilir hey ahbap? o uzaylilarin lanet olasica siyah kiclari mi? peki toroglu ve kunefeye ne demeli? pekala erman hocam'in "bak bak bak, nasil da ofsayta dusurdu adami erimis kasarli kunefe gibi." benzeri bir yorumu esin kaynagi olmus olabilir. gerci toraman kuku daha akla yatkin sanki...
 • ne zaman reklamlarını görsem hemen aklıma tork kuvvetini getiren çikolata.
 • sonunda çocuğun tekinin uzaylıların yani tor ve ku nun uzay gemilerini yediği reklam. ki burada da ay ne şirin değil mi diyenleri duyar gibiyim. uzaylıların isimlerini minyatur pankartlara gradientli ve latin harfleriyle yazmaları oldukça ilginçken bunlar çıkan çukulata hisselerinden yüzde kaç pay almışlardır diye düşündürten de reklam. dünya iklimi tor ve ku'nun yaşamalarına elverişli midir? yazın açıkta uzun süre dururlarsa erimezler mi? bayatlarlar mı ya da kurtlanırlar mı? çukulata atmosferden geçebilecek bir madde midir? sevgili ku, tor'la değil de bir adaşıyla dünyamızda mahsur kalsaydı yeni çıkacak çukulatamızın ismi kukulata olabilir miydi? minik kakao renkli uzaylılarımız firmaya dnalarından bi örnek mi vermişlerdir? demek istediğim masada gördüğümüz minik çukulata paketinin içinde aslında ne vardır? yoksa bölünerek mi çoğalmaktadırlar. birgün biz de yabancı bir gezegene gitsek ve aslında harika pamuk helva malzemesi olduğumuzu öğrensek bizim için acı ama insanlık için tatlı bir adım olur muydu? sadece merak...
 • bin yıl yaşasam duyacağım aklıma gelmeyecek bir isme sahip çukulata markası... o ne lan öyle?!! araya araya bu mu çıktı o kreatif enginliklerden, bu mudur yani? duyunca bana direkman arabaların çekiş gücünü hatırlatıyor, gözümün önüne motor yağları damlayan pistonlar, krank milleri, dizel motorları geliyor!

  yok iki uzaylı gelmiş de, birinin adı tor'muş da, diğeri ku'ymuş da, bıy bıy bıy bıy. süper bir buluşmuş lan bu hakkaten de, ikisinin adını birleştirince ürünün adını oluşturmak yani, acaip denişikmiş, valla bak. bak benim de bi fikrim var misal, uzaydan iki uzaylı gelmiş birinin adı yarr'mış, öbürünün adı... töbe töbe...

  zaten reklamın fikrini direk araklamışın moby den, bari ismi güzel uydursaydın... olmaz olsun öyle uzaylı.
hesabın var mı? giriş yap