şükela:  tümü | bugün
  • gerçek süt. tavsiye edilir.
  • içince dedim ki yav ben bu zamana kadar süt içmiyormuşum. bizim süt diye içtiğimiz şey içinden faydalı olacak her şeyi alınıp diğer ticari emellere alet edilmiş, içine koruyucu basılmış, gerçek sütün posası niteliğinde bir şey.

tabi her içen beğenecek diye bir şey yok, söylediğim gibi süt adı altında başka şeyler içmeye alıştığımız için ağır, yağlı ya da pudra şekerimsi bir tat alınabilir. ben çok sevdim.

diyeceğim o ki, gerçek süt buna yakın bir şey işte. canım çekti...

edit: i was made for you'nun uyarısı üzerine düzeltmedir; sütlerde koruyucu kullanılmıyormuş. kimseyi töhmet altında bırakmayalım dedim.
  • torku denilen yandaş şirket kapımın önüne ineği getirip sağsa yine de dönüp bakmayacağım süttür.
  • torku firmasının müşterilerine geri besleme anlamında çok yavaş ve yetersiz kaldığını görünce almadan önce son tüketim tarihine dikkatli şekilde bakmanızı önerdiğim süt.
  • bu ciftci sutu inanilmaz cidden. sanirim piyasadaki diger yagli sutlerde bile sutun yagi bir miktar aliniyor, baska seyler yapiliyor, bunda komple birakmislar. yillar once antakya'da bir ciftlikte direkt inekten sagip kaynatip ikram ettikleri sut gibi tadi.

bu arada evet bence de inek sutu buzagi, koyun sutu kuzu, keci sutu oglak, insan sutu bebek icin... sut urunlerini cok ender ve az miktarlarda, tadimlik tuketmek lazim.
  • çiftçi sütü reklamına kanıp sepete atmıştım. hani şu ineğin memesinden 1 kutu sütle kalkan köylü ablalı beyin fukarası reklam var ya. buna rağmen o sütü aldım evet aldım. neticede ben de bir türküm ve fukaralık damarlarımdaki kandan beyin hücrelerime kadar diz boyu galiba:) neyse sabaha karşı guruldayan karnımın beni buzdolabına sürüklemesi sonucu kutunun yarısını hüplettim. sabahın altısı ve ağır gökgürültülü karın guruldamasının etkisi midir bilmem ama uht süt benim için bitmiştir. yok böyle tat. ayrıca yandaş sütmüş de tırı vırı, yemişim ideolojinizi. allahım herşeyi yemeğe başladım, kutunun yarısı nerde??
  • yoğurt tutmayan süt.

ne yoğurt oluyor ne de süt kalıyor, böyle sulu zırtlak bir şey oluyor.
  • köy yumurtası gibi bir şey.
    bu da köy sütü güya.
    yani ötekiler besi çiftliklerinden, bu ise "evden" zannedilsin istemişler.
    yersen.
  • bunu içince gerçekten uzun zamandır süt içmediğimi anladım. kokusu, tadı o kadar iyi ki; sanki diğer uht sütler süt aromalı su gibi geliyor. ha bunu içince diğer kutu sütlerle farkı anlamayan arkadaşlar için saman var yersen. ağız tadı namına bişey olmadığı için sende, fark etmez diye düşünüyorum.