şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda hem kendi deneyimlerim hem de çevremdeki insanların söylemlerinden anladığım bozma durumu.

memlekette iyi olan ne varsa bozuluyor. 6 liraya aldığımız 30 cl torku biranın fiyatının 6,75'e çekilmesi yetmezmiş gibi, o eski yumuşak içimi de kalmadı. bir ay önce aldığım şişe ile dün aldığım şişe arasında o kadar lezzet farkı var ki anlatamam. sözlük ahalisi bu konuda ne düşünüyor diye merak ediyorum.
  • iç anadoluda üretilen biraların çoğunda olan bir sorun bu. mesela efes ankara üretimleri acı istanbul ve izmir üretimleri daha yumuşak içimlidir.

torku bira zaten ucuz su maliyetleri son günlerde arttıysa ben kuyu suyu kullandıklarını tahmin ediyorum. tabii varsayım torkudan bir yetkili bunu açıklarsa daha yerinde olur.

ben hep sarı tuborg içerdim. şu an onunda tadında bir sıkıntı var direnebildiğim kadar carlsberg içip torkunun düzelmesini bekleyeceğim.
  • her yerde bulunmuyor, lokasyon isteyen yazsin. icimi cok guzel tavsiye edilir;)
  • susun lan itneler. sizin yüzünüzden büfeye torku bira sormuşluğum var çaylakken.
  • yaz aylarında yaşanan bir sorun olsa gerek. yaz aylarında talep çok olduğu için yeterince dinlendirmeden şişelendiği iddiaları benim de kulağıma geldi.
  • şeker hastalarına özellikle torku tavsiye ediyorum ben tamam içilmesi sıkıntılı içmeyin ama içecek olursanız da torku bulun 2 litreye kadar içtim şekerimde gram oynama olmadı diyebilirim ki ben 33lük bile efes malt içince şekerden kulakları oynayan biriyim.

en son geçen ay içtim, akşama bozup bozmadığını editleyeceğim, canım çekti bak ya.
  • iyi hoş konyamızın güzide eserlerindendir diye deneyelim dedik sevmiştikte , ama sonradan mayasındanmıdır yoksa başka bişeyindenmidir bilmem gerçekten tadı bozdu...
  • çok komik lan gül gül öldük

tanım: var olmayan bira için ekşi sözlükte açılan zevzek başlıklardan bir diğeri