• merak ettiğim dövme görünmeyen bir yerinde olsaydı ne olacaktı ?
  • zaten torku ürünlerini pek fazla almıyordum ancak bu ve bunun gibi olaylar ekstra bir boykot gerektiriyor, bu sebeple de olayı yaşayan arkadaşa geçmiş olsun diyerek böyle bir aksiyon alacağımı belirtmek istediğim haberdir.
  • eğer haber doğruysa pınar'dan sonra torku ürünlerini de almayacağım, aldırtmayacağım.
  • hala ne kadar şekilci ve ön yargılı olduğumuzun göstergesidir. insanların zihinlerini geliştirmek için uğraşmıyoruz. kafaların içerisini anlamlandırmaya çalışmıyoruz.

herkesten beklediğimiz hoşgörüyü başkalarına göstermekten çekiniyoruz. veya bu konuda cimri miyiz?
  • torku'nun dövmesi nasılmış, merak ettiğim, hatta güzelse biz de yaptırah diye yanlış okuyup sonra uyandığım durum. benimki tam anlamıyla algıda sçıcılık.
  • torkuda çalışıyorum . belimde kelebek dövmesi var hala işten çıkarılmadım
  • konyalıların çarpık din algılarına göre dövmesi olan kişinin vücudu gusül tutmaz ve cenabettir, cenabet birinin bayram şekerlerine dokunması bayram şekerlerini de cenabet yapar ve almazlar. abartmıyorum aynen durum böyledir. dövmeli isen konya ve sivas dahil bu ikisinin arasındaki çomarland bölgesinde yaşamayacaksın. cenabetsin diye kimse seninle iş yapmaz.
  • zaten kullanmadığım bir markaydı. uzak durmaya devam edeceğim bu olaydan sonra.
  • resmen 1000 yıl öncenin kültürü devam ediyor. 2020 deyiz ama adamların kafası çok geride. başka çağda yaşıyolarlar. geçmiş olsun.
  • torku’nun değil de market sahibinin işten attığını düşündüğüm rezalet. torku’daki insan kaynaklarının konyadaki markette şeker reyonunda duran adamla ilgilendiğini sanmıyorum.
hesabın var mı? giriş yap