• "kürt ne amk" diyerek tanımlama yapılan başlık.
    sen nesin ki amk.

edit1: ben bir laz'ım. bunu açıklamak zorunda olmak bile ne kadar patinaj yaptığımızı gösteriyor. kendinden olanı sevmek demek diğerlerini yoksaymak anlamına gelmez. saygı göster...

edit2: bir üstte "kürt ne amk" entry gitmiş, sözüm havada kalmış bilginize...
  • türkiye'deki üniversitelerde yunan dili okutulması kadar normal bir durum. kürtçe bir dildir. adamlar klingon dili öğretmiyor ya bu kadar şaşırmak neden?
  • türk dili ve edebiyatından farkı olmadığını düşündüğüm bir bölümle ilgili olarak yerinde alınmış karardır.

insanları etnik ve kültürel değerleri üzerinden ayrıştıracak ve aşağılayacak kadar kötü kalpli iseniz, dert etmeniz gereken daha büyük sorunlarınız var demektir.

benim inancıma göre allah katında sizi değerli kılan tek şey, takvanızdır.

takva ise allah'tan çekinerek iyiliği yaymaya çalışmak ve insanları kötülükten men etmektir.
  • vatanseveriz, bölücülüğe biz de karşıyız tamam da. ''olmayan dil'' nedir ya? hangi dünyada yaşıyorsunuz?

gayet normal, sıradan ve kimseye zararı olmayan bir gelişmedir.
  • kürt kelimesi bazılarını kırmızı gören boğa gibi çıldırtır. hayır aslında bunlar renk körü, herkesi türk sanırlar, onu anladık da neden bu kadar saldırgan ve küfürbaz olurlar o tam bir araştırma konusu olmalı.

isviçreli bilim insanlarını göreve çağırıyorum.

tanım: bir üniversite için gayet normal bir şeydir.
  • şaşırtıcı değildir, kürtçe de bir dil sonuçta. bu arada yukarıda biri boğaziçi gibi üniversitelerdeki durumdan bahsetmiş ona cevaben, boğaziçi'nde de kürtçe, lazca, ermenice, yunanca, vs gibi bu coğrafyada konuşulan dillerin dersleri mevcut. ancak dil dersi kapsamında ilerliyor, edebiyat değil.
  • koskoca üniversite müfredatına alıyor ancak bizim sivilceli ekşici faşist ergenciklerimiz bunu alay konusu yapıyor. beyinsiz sürüsü ya. size avrupa amerika falan çok, mahalleniz yeter size.
  • başlığın tam hali "toronto üniversitesi'nin kürt dili ve edebiyatını müfredatına alması" olacaktı ama malum karakter sınırı.

toronto üniversitesi yakın ve orta doğu medeniyetleri bölümü’nde kürt dili edebiyatına giriş dersleri verileceği açıklamış. dersin amacı kürtçe eğitmek değil, kürt edebiyatı hakkında bilgi vermekmiş

kaynak;
    https://www.gazeteduvar.com.tr/…-kurt-dili-egitimi/

https://www.durushaber.com.tr/…ina-aldi-h45425.html

edit; öncelikle yönetime çok teşekkür ediyorum müferdat yazım yanlışını hemen müfredat olarak değiştirdikleri için.

edit2 ; birbirinize bu kadar hakaret ve küfür edeceğinizi bilseydim vallahi başlığı açmazdım. ayıptır gençler yakışmıyor size. hakaret etmeden güzel güzel tartışamıyor musunuz ?
    birbirinize küfretmeyin kardeşim. hoş değil. koca koca insanlarsınız yakışıyor mu hiç. yapmayın.

edit3; kürt edebiyatı konusunda biraz fikir sahibi olabilmeniz için; ahmedê xanî’nin 1692’de yazdığı “mem û zîn” mesnevisini okumanızı tavsiye ederim.

edit 4; kürt nedir diyen arkadaşlara da kürtler hakkında biraz bilgi edinmeleri için hun imparatoru attila’nın kürt aşiret beyleri ile yaptığı görüşmeleri okumalarını tavsiye ediyorum. ayrıca istanbul’un fethi için fatih sultan mehmet’in kürtlere nasıl bir görev verdiğine de bakabilirler.
  • kürt ne amk. diye cvp veren zıpçıktıyı göstermiş başlık.

abi bende mi var bi gariplik bir türlü kafam basmıyor bu işlere..

ülke toplumuna bi bakarmısın. kimsemi doğru değil. la ateisti ayrı dert,müslümanı ayrı dert,sağcısı ayrı,solcusu ayrı,sanatçıso ayrı,halkı ayrı.

ulan bir şeyide adam akıllı hakkını veripte yaşatın da gözlerimizden yaşlar süzülsün !
  • biz neden bir olamıyoruz , neden bölük pörçük durumdayız'ın cevabı bu işte. "kürt ne amk" diyor? sen böyle yaptığın sürece o kürtler de aynısını sana diyecektir. bir araya gelemedikten sonra ne o ülke işe yarar ne o vatan ne de o toprak.
hesabın var mı? giriş yap