şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendimizi patron yerine koyalım. çok önemli bir holding sahibiyiz ve e - ticaret gibi riskli kararlar ile atiklik isteyen, gündemi durmadan takip etmemiz gereken bir kadroya sahibiz..

  holding işlerinde büroların hepsinde işler güzel gidiyor. dil bilen, insan kaynaklarından anlayan, dosyaları alman disiplini kalitesinde derleyen vs...

  ee şimdi biz ceo veya coo olalım. şirkete yeni üst düzey olup bizim hemen altımızda ki kadrodan bir çalışan almamız gerekiyor..

  soru şu : bu kadar şirket bünyesinde torpil yaparken, dünya paraların dönmesine rağmen neden ondan çok daha kalifiye ve belki de parasını sırf kan bağı var diye sömürmeyecekken akraba olanını işe alır ? daha doğrusu bu oralara kimsenin emeği ile gelmeyen, akraba katkısı olmadan tepeye tırmanmış insanların olduğu şirketlerde dahi gerçekleşir ?

  edit : salt soru sormak gibi olmasın, ayrı zaman da sorduğum soruyu ironi ile bir nevi cevaplamış gibiyim. yoksa ekşi duyuruya giderdim...
 • türkiyede yanlış olan şeylerin yüzde doksanı gibi;
  kısa vade kazancın gözü kör etmesi nedeni ile uzun vadede kazancı görememektir.

  geçen günlerde çok ses getiren kanadalı doktorların maaş zammı protestosunu inceleyelim mesela, o doktorlar başkalarını canı gönülden düşündükleri için maaş zammını reddetmediler, toplum kalkındığı zaman kendilerine olacak geri dönüşün onların da mutluluğunu ve yaşam kalitesini yükselteceğini bildikleri için protesto ettiler, yoksa tanımadıkları bir şehirde oturan varlığından haberdar olmadıkları birilerinin kaşı gözü hatrına değil yani.