şükela:  tümü | bugün
 • kul hakkı gibi manevi kavramları bir kenara koyarsak ak partinin mülakat ve torpillerle maddi anlamda büyük zarar göreceği durumdur.

  kamuya merkezi yerleştirmeler haricindeki mülakatlı alımlarda, alınacak kişi sayısının 3-5 katı aday çağırılıyor, puan üstünlüğü yerine mülakatta verilen puanlarla alım gerçekleşiyor. alınanların 2-4 katı adaysa eleniyor. bu durumda kpss puanı ne kadar yüksek de düşük de olsa mülakatlarda elenen adaylar atanamama sebebi olarak ak partiyi görüyor.

  halbuki torpilsiz mülakatsız bir alım olsa kazanamayan aday sebep olarak yüksek puan alamamasını gösterecekti. şimdi memur olmak isteyen ne kadar aday varsa atanamama sebebi olarak kendi puanını değil ak parti'yi görecek. bu kişilerin ailelerini de düşündüğümüzde oy olarak gittikçe ak parti aleyhine yığılma olacaktır.

  halbulki tarafsız, obejktif, sadece kpss puanı ile alım yapılsa kazanamayanlara sadece puan yetersizliği sebep olacağı için böyle bir tepki oluşmayacaktır.
 • alt katımda oturan şahıs seçimlerin sabahında şunu söyledi

  --- spoiler ---
  önceki seçimde akepeye oy verdim. belediyeye kadroya almadılar. şimdi chpye veriyorum. hele bi almasınlar..
  --- spoiler ---

  memleket boktan arkadaş. 70 yıldır belki de 700 yıldır bu topraklarda bu zihniyet hakim. a partisi gidip b partisi gelse ne değişecek amk?