şükela:  tümü | bugün
 • kendisine şaşıran, kızan, onu aşağılık gören, vs insanlardan daha zavallı olmayan insan.

  şimdi troll olmayıp da buraya troll entry girdiğimin farkındayım ama bir işveren olarak belirtmekte yarar var diye düşünüyorum, mezun olduğunuz o devlet üniversitelerinin, çılgın burslarla en ucuza kapattığınız yök imzalı eğitiminizin, dürüst ve dar gelirli bir aileden gelmenizin, "buralara" ne zorluklara katlanıp, ne fedakarlıklar yaparak çıktığınızın hiçbir değeri yok.

  işin gerektirdiği sosyal ortama ne kadar uygunsunuz, sosyal çevreniz hangi sınıf ağırlıklı, takımda ne kadar artısınız ne kadar eksisiniz, uluslararası ilişkilerde size ayakbağı olacak kültürel angajmanlarınız var mı ve neler, işte bunları biraz düşünürseniz siz de rahatlarsınız.

  ha burada kısım / firma müdürleri insan kaynaklarından habersiz torpil yapabiliyorsa o şirketten kaçın, sahipsiz kalmıştır. ha eğer ki insan kaynaklarına rağmen o torpili yapabiliyorsa, bilin ki o müdürde tonlarca taşak var ve ne patrondan korkuyor ne de performansına güvenmediği birisine torpil yapar.

  her koyun, kendi bacağından asılır.
 • torpilsiz işe de mi giriliyormuş diye beni meraklandıran insan. türkiye'den bahsetmiyo da olabiliriz tabi o zaman anlarım.
 • cemaat sayesinde işe girmiş olabilecek insandır. sadece akrabaya bakmıyor yani.
 • haber değeri taşımaz.

  asıl haber torpilsiz iş bulabilen insandır.
 • bazı insanların daha eşit olduğu dünyanın vatandaşıdır. devletteki durum bir ara düzelir gibi olmuş,kpss'nin devreden giderek çıkmasıyla alışıldık haline dönmüştür. büyük büyük kurumsal şirketlerde de gayet olağandır. yeni mezun kişi, büyük heyecanla anlı şanlı , sektörün en fiyakalı şirketlerinden birine görüşmeye gider, 3 sene tecrübe lazım derler, 1 ay önce 2 sınıf arkadaşının alındığından bahsetmez ama iş hayatına dair umutlarını o dakika kaybettirir böyle olaylar insana. ayrıca akdemisyenler de sütten çıkmış ak kaşık değildir, bazı fakültelerde herkesin akraba olması ne kadar sinir bozucu ne çirkin bir şeydir. hepinizin mi kızı oğlu dibinize düşmek zorunda dedirtir.. kısacası her yerde, her köşede vardır bunlardan. o yüzden insanların başarısı değerlendirirken acımasız ya da saf olmamak gerekir, başladığı noktayı iyi ya da kötü manada haketmiş midir bilinmez.
 • genellikle girdiği işin hakkını veremeyen insandır. bu iş bilmezlik çevresindekileri de delirtir zaar.
 • ırzını siktiğimin memleketinde milyonlarca insandan biridir.
 • neye şaşırıp sövüldüğünü anlamıyorum ben. elindeki fırsatı kullanmış işte? böyle bir fırsat varken kullanmayacak insan görmedim hiç. daha geçen gün arkadaşım abi torpiliyle bir bankada, milletin yıllarca uğraşıp terfi ettiği bir pozisyonda işe girdi? daha dün bana tüm sosyal medya hesaplarını yöneteceğim ama asgari ücret üzerinden maaşımın hesaplanacağı bir iş teklif edildi? neden bu kadar şaşırıyor insanlar?

  bu ülkede işe girmenin yolları, sınava hazırlanıp kamu sektöründe başlamak, herhangi bir bankanın gişesinde saç ağartmak ya da tanıdığınızın sizi yerleştirdiği bir firmada işe başlamak.
 • ülkemizdeki binlerce uzman yrd.,müfettişlik,denetmen vb. gibi devletin kariyer mesleklerine binlercesi girmiş insan türüdür...haram zıkkım olsun o maaşlar hepinize....
 • haktan hukuktan en çok bahsedenler de kendileri olurlar. çalıştığınız yerde böyle bir insan varsa sadece gözlemleyin. devamlı "hak, adalet" muhabbeti yapacaktır.

  kendinden başka torpille giren başkası olursa, onu da çekemez.

hesabın var mı? giriş yap