8 entry daha
  • 5 senede 4 iş değiştirdim ve hepsini kendim buldum, sıfır torpil. cv’ni bir güzel eğitimlerle, deneyimlerle dolduruyorsun tatlım, sonra torpilin olmasa da onlar sana geliyorlar. kendi torpilini kendin yaratıyorsun.

edit:
    1) kadın olmamın başlı başına bir torpil olduğunu söyleyenler, evet böyle bir ayrımcılık var ama bu erkekler için de geçerli olduğu oluyor. sırf kadın olduğumuz için alınmadığımız işler de mutlaka var. torpilin, ayrımcılığın her türlüsüne karşıyım. pozitif diye adlandırılsa da.

2) 5 yılda 4 iş meselesini beğenmeyenler olmuş. ben bununla övünmüyorum, istendiğinde torpilsiz de iş bulunabilir demek istiyorum. iş değişikliğinin nedenleri burada belirleyici faktör oluyor.

3) arkadaşlar burası kariyer.net mi ? * meğer ne çok kompleks sığdırmışsınız tatlı entrylerinize asjsk. (bkz: #115944452) ayrıca en tatlı olan sensin tamam, çoğula hitap ettim diye alınmış. *
  • benim bu. şöyle ki; 2011 şubat ayında 2 defa teklifi red etmeme rağmen, bir ilçe belediyesinde işe başladım. ne bir torpilim ne de tanıdığım vardı. ilk sene pozisyonumda yükseldim. ve kamu yönetimine farklı bakış açıları katıp alışıla gelmemiş olan alışkanlıklar kazandırdım. taşeron olarak girdiğim bu işe, memur iken geçen senenin nisan ayında istifa ettim. çünkü gördüm ki benden başka herkes ama herkes torpil ile işe girmiş, vasıfsız insanlardı. üst yönetimde ise kimin eli kimin götünde belli bile değildi. şimdi bakıyorum da 8 sene nasıl dayanmışım hayret ediyorum. hayatımda en iyi aldığım kararlardan birisi.
  • yok canım kişidir.

bir devlet kurumu ama memur değilim, girdim ama torpilli değilim. babalar gibi nasip dedim geçtim. işin kötü yanı kimseyi inandıramadım.

bu sefer de gizli kapılar ardında, söyle haydi artık kim senin referansın diyenlere maruz kalıyorum. bu yozlara torpil allah'tan dedikçe benden daha da şüpheleniyorlar. bu durumdan zevk almıyorum değil, yönetmesini bilene çok eğlenceli. kesin bakan referanslı, kesin partiden, hatta ajan diyenini bile gördüm. onların dünyasında hakkaniyet olmadığı için oraya yerlemiş biriysen temiz olamazsın.

umutsuzluğunuzun farkındayım, ben de sizdenim. inanın, aklımın ucundan geçmezdi böyle bir kuruma yekten girebileceğim. ne kpss, ne de torpil/amca-dayı/referans... mümkün olduğunun kanıtı bir ekşi yazarıyım. belki bir gün harcayabilecekleri bir adam bulunsun diye de almış olabilir. bekleyip görelim.

bulunduğum ortamda torpilsiz oranı %5 bile değil. anlayacağınız, devlet kurumlarında hakkında bu zamana kadar zannetikleriniz doğru. düzeltmek bize nasip olsun.
  • kalifiyedir.
  • benim ulen
  • yüksek kalifiyen olacak veya biraz şansın yaver gidecek. bu torpil olayı bence kurumsal olmayan daha çok aile şirketlerinde görülmektedir.

bu arada bu iş hem torpilsiz hem de sevdiğin bir işse tadından yenmez.

ama torpil arayan kişilere de çokta şey yapmamak lazım türkiye burası, ne yapsın insanlar...
  • türkiye'de yaşamıyordur.
  • 24 yıl iş tecrübem var ve toplamda 4 firmada çalıştım. tüm işlerimi kendi çabamla buldum. şimdi yeni bir işe başlıyorum ve yine kendi çabalarımla kimseden bir gram destek beklemeden ve almadan yeni bir başlanğıç yapıyorum. kimseye eğilip bükülmeden kimsenin adamı ve yandaşı olmadan kimsenin hakkına musallat olmadan bu güne kadar geldim. bundan sonrasınıda bildiğim şekilde götüreceğime şüphem yok. başlıkta tarif edilen kişilerden biri olabilirim diye düşünüyorum.
  • meslek sahibiysen ve işinde iyiysen bir de özgeçmişinde sağlam firmalar tecrübe olarak yazıyorsa mülakatta konuştuğun tek konu para olur,en çok soru soran sen olursun, sen onları değil onlar seni ikna etmeye çalışır, anlaşamadığın firmalarada laf sokar çıkarsın, torpil falan gerekmez.
927 entry daha
hesabın var mı? giriş yap