şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mart ayında fotoğrafı çekilen, daha sonra sosyal medyada yayılan,manisa belediye başkanı tarafından torunlarına oyuncak hediye edilen,

  ekşi sözlük yazarlarının sadece fast food restoranlarında büyük boy menü için harcadıkları 2 liraların toplanmasıyla torunlarına bir sürü yeni oyuncak alabilecek belediye işçisi. haydi sözlük el atalım.

  bizim de bir ortak paydamız olur. isteyen zekat olarak bakar, isteyen bir çocuğu sevindirmek olarak bakar.
 • aklıma bir realiteyi ve bir şiiri getiren işçidir. insanoğlu bugün mars'a ayak basabilecek teknolojiye sahiptir. ancak sahra çölü'ndeki kum tanelerinin sayısını sayacak teknolojiyi yakalayamamıştır henüz. nitekim mars'a ayak basmak kum tanelerini sayabilmekten daha önemlidir. acaba öyle midir? bu realite, "önem" kavramının kendisiyle ilgilidir. bu belediye işçisi ileride önemli bir teori ortaya atacak olan bir fizikçinin oturduğu sokağı süpürüyor olabilir. onlardan 200 km uzakta bir köylü; söz konusu işçinin ve fizikçinin karnını doyurmak için ekin biçiyor olabilir. peki işçi mi, köylü mü yoksa fizikçi mi daha değerlidir? işte "önem" kavramının cevabı da burada gizlidir. bir çark misali dönmeyi öğrenemediğimiz müddetçe bu işçi gibi daha niceleri torunlarına oyuncak alamamaya devam edecekler. ancak onlara bir olguyu hatırlatmak gerekir, yıllar yıllar önce unuttukları bir olguyu!

  onlar ki;
  toprakta karınca,
  suda balık,
  havada kuş kadar çokturlar!
  korkak, cesur, cahil, hakin, ve çocukturlar;
  ve kahreden,
  yaratan ki onlardır.
  destanımızda yalnız onların maceraları vardır!