şükela:  tümü | bugün
  • linkdeki inanılmaz güzel botları üreten marka.
    http://www.fashionpeephole.com/…/2010/07/toryb4.jpg
    (bkz: to kill for)
  • babetleri pek bir moda olan marka. harvey nichols'ta en az 600 tl'den başlayan fiyatları vardı geçen kış.
    ama babet yani, pek sevilmez buralarda.*
  • juicy couture ile birlikte "mükkemmel" sıfatını yakıştırdığım bir isim / marka.
    ayakkabıları ve çantaları muhteşemdir.
  • kıyafetlerine onca parayı vermektense ayakkabı ve çantaları daha tercih edebilir olan marka. son yıllarda ülkemizde babetlerinin çakması da giderek artmakta.
    edit: ayakkabı ve çantaları tercih edilebilir demişken tabi parası olana. ayrıca "kaç para maaş alıyorsun?" diye mesajlara istinaden tory burch alacak kadar değil. illa ki pis fakir olduğumu yüzüme vuracaksınız ühüü :/
  • bu kadına (markaya ismini veren yaratıcısı) dair tüm fikirlerimi değiştirecek forbes'te yayınlanmış bir röportaj izledim. bunca zamandır parayla oynayan, snob bir kişiliğe sahip olduğunu düşünürken karşıma bildiğin bir anne, ofiste sana sürekli çay, kahve jestleri yapan bir insan gibi olduğunu fark ettim.
    bir de başarısının sırlarını çok güzel sıralamış. türk patronlar baksın da biraz ilham alsın.

[http://dortellidort.blogspot.com/…is-happiness.html http://dortellidort.blogspot.com/…is-happiness.html]
  • türkiye'deki ilk butiğini tory burch'ün katılımıyla 28 kasım 2013 perşembe günü zorlu center'da açacak olan marka.
  • kendi markasını kurmadan önce moda pazarlaması alanında çalışan ama 3 çocuğu olduktan sonra kendi markasını kurmaya karar veren modacı/iş kadını. 1 milyar dolar serveti olduğu söyleniyor. acayip havalı bir kadın ama markasının koleksiyonlarını tek kelimeyle özetleyecek olsaydım muhtemelen ''sıkıcı'' derdim.

2014-2015 sonbahar-kış koleksiyonuna şuradan bakılabilir.
  • parfumu sephora'lara ulasmis guzel kadin.

pretty little liars kitaplarinda da spencer karakteri hep tory burch giyer zengin ve eliti temsil ederken. halbuki cok pahali degil. ekmege, peynire degil lv ve chanel gibi markalara kiyasla.
  • saat işine de el atmış milyarder hanımefendi. saatleri aşağı yukarı 800 dolar seviyesinde ve amerika'da üretilmiş.

bu kadını çok başarılı ve havalı buluyorum ama çift t logolu sıradan çantalarını ve babetlerini görmekten kusma noktasına geldim. modaevi şıklığını kendi markanda daha ucuza satmak istiyorsun, çok güzel ok. 1 milyar servet yapmışsın modadan buna da ok ama markanın tarzı fena halde sıkıcı ve sıradan. hele 2014 sonbahar koleksiyonunu görür görmez uykum geldi. ama yine de şu ceketi için çok şeyden vazgeçebilirdim gerçekten çok güzel.

bir de lance armstrong'un eski sevgilisidir kendisi, havalı derken bundan bahsediyordum işte. bu kadının miuccia prada gibi takılması lazımken michael kors kıroluğuna göz kırpması beni deli ediyor. ulan milletin beğenmediği victoria beckham'ın markası bu ablamızınkinden daha iyi bence.
  • bir kere herşeyini geçtim, çantalardaki arması çok yaratıcı olan marka. bana tapınak şovalyelerini anımsatıyor :) sırf o logo için bile çantası alınabilir. tabi paranız var ise. benim çok yok. o yüzden her ay düşünür düşünür vazgeçerim.