şükela:  tümü | bugün
  • icerken kendinizi "iyi kotu cirkin" de hissettiren, tadi gayet kivaminda ve degisik aromalari olan italyan purosu...
  • sadece italya duty free dükkanlarında bulunur. tabii italya'da merketler filan. 2013 balında fiyatı 4.10 avro idi. dury free'de ise böyle 48'lik paketler filan alırsan ancak pakedi 3.90 avro oluyor. öyle gidip de dutyfree beklemye gerek yok. roma'da marketten de alabilrisiniz.

ufaktır. koniktir. sigara içmem ama yakmadan saatlerce aromasını dudağımda almak için ağzımda tutuarım. 13-14 senedir bunu yapıyorum. toscanello ile tanıştığımdan beri balckwood'u bırakıp buna dadandım.

ahan da görseli http://www.tabak-sommer.de/…ics/toscanello2_200.jpg
  • ağızda kesinlikle acı bir tat bırakmayan, her italya'ya gidene türlü çirkefliklerle kendisinden paket paket getirtme çabasına sokan, insanın sigara gibi içesinin geldiği efsane italyan purosu..
  • bugün tütüncümün önerisi ile aldığım, boyuna nazaran süper içimi olan purodur kendisi. arkadaş bu tadı ilk defa pipo içince mac beren tütününde yakalamıştım. şimdi o ilk günlere gittim bir tanesi ile. artık kendisi olmadan alkol almam hacılar.
  • paketi normal sigara veya puro paketleri gibi korumalı değildir. basit bir kartonumsu paketi vardır , açıldıktan sonra paketin ağzı doğru dürüst kapanmaz , bu sebepten dolayı içindeki beşliyi hızlıca tüketmek gerekir , tüketilmediği taktirde av tüfeği fişeği olarak da kullanılabilir

aroma caffesi favorim *
    bi de bu arkadaş , backwoods gibi kırıntı tütünlerden yapılmaz , en önemlisi içerken dilinizin ucunu yakmaz* ki bu ne kadar katkısız ve güzel bir tütün olduğunu gösterir.

italyanlar her işte olduğu gibi bu işte de ne kadar sefa pezevengi olduklarını gösterircesine güzel bir iş çıkarıp bu mini puroları üretmişler.

firenze'de bisiklete binmekten yorulduğunuz bi anda ponte vecchio köprüsünü gören bir yere konuşlanıp ayakları kanala doğru uzatıp keyifle tüketiniz.
  • hayatında hiç sigara içmemiş beni adeta bağımlısı haline getirmiş efsane italyan purosu.
  • italyan purosu. castano nocciola favori aromamdır.
    paketin yanımda dururken yaydığı koku bile zevk verir.
  • kendi klasmanında duty free nin yeni yıldızı olan cigar. sert sarımının verdiği içim hazzı ve üzümlü-kahve aromalı müthiş kokusuyla başta backwoods veya habanos gibi emsallerinden açık ara çok daha kalitelidir.
  • rosso caffe'si de pek hoş tat bırakır ve bu tat takribi 15-16 saat damakta kalır, 1 tanesi -aslında toscano purosunun yarısıdır- 1 günlük keyif ihtiyacını karşılayabilir. "bu italyanlar espresso, puro, moda, spor araba işini hangi genlerle buraya getirdi de türkler de götürüyor" diye düşünülebilir.
  • grappa aromalısını beğendiğim, dış hatlar geliş duty free dükkanından temin edebildiğim puro. içerken ayhan sicimoğlu gibi hastasıyız diyip duruyorum.