şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eurovision 2004 teki makedon sarkici
 • ingiltere'de albüm çıkarmaya uğraşan sağlam sesli lakin hafif şımarık çocuk...
 • bugun, hirvatistanda gecirdigi bir kaza sonucu, 26 ya$inda hayatini kaybetmi$ muzik adami.
 • kayan yildiz.

  yolcu koltuguna oturdugu bir jip zagreb-belgrad otoyolu uzerinde, zagreb'in 120 kilometre dogusundaki nova gradsika kenti yakinlarinda refuje carpmis.

  http://www.theaustralian.news.com.au/…12377,00.html

  kendisini cok az tanimama ragmen bana baris akarsu'yu ve uzay hepari'yi animsatti birden, hizli yasayip hizli olen bir sarkici olarak. nur icinde yatsin.
 • refüje çarparak değil kamyonun altına girerek vefat etmiş şarkıcı. enfes bir sesi ve yorumu vardı.. nur içinde yatsın..
 • ölmeden önce verdiği son konseri üsküp'te stadyumda canlı olarak izleme fırsatı bulduğum makedon pop idolü.

  üsküp'ün yarısı o gün o stadyumdaydı sanki ve albümü çok yeni çıkmasına rağmen yeni şarkılarını bile hep bir ağızdan söylüyorlardı. makedonya'da o'nu sevmeyen, şarkılarını bilmeyen yok. türkiye'de o'nun makedonya'da sevildiği kadar sevilen bir şarkıcı bulmanız imkansız... şöyle düşünün: tarkan kadar popüler olacak, barış manço kadar herkesin gönlünü fethedecek, yardımsever ve mütevazı olacak biri. şimdi bunu en az 5 ile çarpın. işte makedonlar için tose buydu. teşbihte hata olmaz ama sanki makedon halkı için tanrı'ya bir adım uzakta, neredeyse tapılan biriydi.. hala o'nun şarkılarını dinleyip ağladıklarını bilirim.
 • rahmetliyi de gecenin şu vaktinde tesadüfen keşfetmiştim. ha illa ki kulağıma çalınmıştır da sevdalinkasına denk düşmediğim kesin. konserindeki moj dilbere kaçıncıdır kafamda dönüyor, bir ikinci kez dinlemeye bile ihtiyaç duymadıydım o yüzden.

  şimdi "dedeleriyle aynı zamanda yaşamış gibi söylüyor" diye not düşecektim, onların arasına karışmış meğer.

  http://www.youtube.com/watch?v=hw_-wff-vyw
 • mezarı memleketi olan krusevo kentindedir. mezarının etrafı posterler, çiçekler, mektuplarla doldurulmuş. söylentiye göre ölmeden bir hafta kadar önce amcasıyla telefonda görüşmüş. amcası "krusevo bu aralar çok sessiz iyice boşaldı" demiş. o da "merak etme. 1 hafta içinde krusevo insanla dolacak" demiş durduk yere. ve bu görüşmeden tam bir hafta sonra krusevo'da binlerce insanın gözyaşları eşliğinde toprağa verilmiş toşe proeski. halen kendisi için bir anıt mezar inşa edilmekte.

  (bkz: krusevo)
 • insanin yuregine dokunan bir sesi vardir. genc kizindan 50 yasinda kadinina kadar hala tose diye sayiklar makedonya.