• tam 6 senesini doldurmuş olan, kaç kere söküp taktığımı hatırlamadığım, hatta en son fan temizliği için açtığımda ekran kablosunu takmayı unutup topladığım için üşenip öylece bıraktığım laptop'um. hala kör topal iş görüyor. annemin oyun bilgisayarı olarak kariyerine devam ediyor.
  • 5 sene (belki daha fazla) bana dayanan,yoldaşım,canım olmuş laptopımın dahil olduğu seridir.5 senede toplasanız ya 1 ya da 2 kere format atılmıştır onun dışında hala eskisi gibidir.bir de klavyeden tek bir tuş kopmuştur ama bu tamamen kullanıcı hayvanlığı.tek sorunu gerçekten ısınmasıdır.gerçekten diyorum çünkü bazen bacaklarımı yaktığını hissederdim.fanlarının çıkardığı sesle ters orantılı olarak çalışması bir merak unsurudur.zamanla bütün laptoplarda olduğu gibi bunun da şarjı bozulmuştur nickime ilham olmuştur ama o kadar kusur kadı kızında da olur.bugün kendisine bir kardeş alsam da hala ilk göz ağrımdır.yeri ayrıdır.toshibayı gözümde nirvanaya taşımıştır.
  • zamana meydan okuyan seridir. bir adetinden var bizde, sekiz senedir çalışıyor; evimizin bir ferdi sanki. oturma odasının soba ihtiyacını da karşıladı çok güzel oldu.
  • 1 yıldır a200 modelini sorunsuz kullandığım seri. tam benim istediğim/sevdiğim klavye ve touchpad dizilişine sahip bu süper modelin ısınma problemi felan da henüz hiç yaşanmadı. hatta ben işi paranoyağa bağlayıp devamlı ateş ölçer gibi sağını solunu elimle kontrol ediyorum. üstelik çok da sağlam. kaç kez düşürdüm ama bana mısın demedi ciğerinde yattığım. sanırsam tek eksiği seri haberleşme portudur. onu da kısa zamanda tedarik edicez kısmetse. şu ana kadar kullandığım laptoplardan; ibm, hp, dell, acer ve asus arasında ibm thinkpad'den sonra gelendir efenim...

büdüt: yıl 2011. halen sorunsuz kullanıyorum. misss
  • beni teknoloji hakkında eğitmiş güzide marka. şöyle ki, kendileri sık sık arızalandığından artık servise göndermiyorum, ne sıkıntısı varsa önce kendim halletmeye çalışıyorum. bundan bir kaç yıl önce bilgisayarı kullanmak dışında arıza gidermekten anlamazken, şu an hemen hemen her problemi çözebiliyorum. formatını da atıp her programı kendim kuruyorum. yakında parça değiştirmeye de başlayacağım. vesile oldu sağolsun. mesela dün gece klavyem ve touchpadim çalışmıyordu, bir de sınav ve bilumum ödev arifesinde, büyük bir dinginlikle her kurtarma işlemini ve güncellemeyi denedim, sonunda hallettim. siz hala torrent kullanabilen kızda sayıp durun.

kısaca teknolojiden anlamıyorsanız toshiba satellite den alın bir laptop kendi sınırlarınızı zorlayın.
  • 2008 senesinde a200-1cr modelini hayranlıkla kullandığım, hala da mükemmel bulduğum seridir. saatlerce açık kalsa bile ısınma problemi bir kere bile olmadı. üstüne üstlük bir an bile mouse ihtiyacı duymamışımdır.

not: serinin başka modelini kullanmadım, bi bilgim de yok.

edit: bilgisayarı seneler sonra ilk defa şimdi elime alma fırsatı buldum. arkadaşlar neymiş o öyle ya öküz ölüsü gibi. rezil bi bilgisayardır efenim. döneminin iyisi filan da değildir o dönem çıkan çok daha iyi laptoplar vardı.
  • bende bunun a200 1mt'si var, 2006 yazından beri. 7 sene oldu bi kere teklemedi aslanım ya, hala kullanıyorum ki kaç kere yere düştü, kaç kere su içti, maşallah bana mısın demiyor, bi ara ekranında bi görüntü kaybı oluştu onu da 50 tl'ye yaptırdım canavar gibi, yalnız artık bazı tuşlar rahat basmıyor, araştırmadım ama tuş takımı da değiştiriliyorsa gider değiştiririm bi 7 sene daha kullanırım. mis mis yemin ederim. ısınma sorunu da öyle diğer laptoplar gibi ateş şeklinde değil, efendi gibi ısınıyor, onu da altına soğutucu alarak hallettim. 4 usb girişinden 2'si çalışmıyor ama olsun. o kadar olacak diyor satırlarıma burada son verdikten sonra ekranı ''canım benim ya'' diyerek öpeceğimi belirtmek istiyorum.
  • tamir etmem için elime gelen l500 serisinden anladığım kadarıyla içinde koca bir uydu motoru var. bırakın oyun oynamayı, bilgisayarı zorlamayı; bilgisayarı çalıştırıp hiç işlem yapmasam, fareyi ekranda sağa sola seğirttirmesem bile laptopun fanı güldür güldür çalışıyor. kendimi uçak pistinin yakınlarında bir yerde veya florida'daki cap canavarel uzay üssü'nde hissediyorum her seferinde. sanırım bana gelen bu laptop, toshiba'nın yörüngeye yerleştiremediği ve dünyada satışa çıkardığı uydulardan. benim emektar amd 3000+'li masaüstü bile bu kadar ses çıkarmıyor. bu neyin nesi böyle?
  • son derece stabil ve taş gibi laptop serisi. turkiyede alınabilecek en iyi laptoplar, gerek servisi gerek performansı gerekse fiyatıyla.
  • performansı gayet iyi görünen fakat üçbuçuk kiloluk ağırlığı çantasıyla birlikte beş kiloyu bulan, bu özelliğiyle tünelden sırtladığımda galatasaray lisesi'nin önüne gelene kadar omuzuma ağrı saplayınca sahibine iade ettiğim ve akabinde sabırlar dilediğim laptop. satıcı arkadaşlar yanına bir de hamal verirlerse gayet iyi bir alet aslında.
hesabın var mı? giriş yap