şükela:  tümü | bugün
 • japonya'nın dünya çapında en bilinen aktörü olabilir. bunu da akira kurosawa'nın favorilerinden biri olmasında borçludur.

  oldukça yeteneklidir. karizma lazımsa karizma (bkz: yôjinbô)
  comic relief lazımsa comic relief (bkz: shichinin no samurai) olarak döktürür.
 • çok sığ bir yorum yapacağım ama içimden geliyor
  (bkz: japonyanın kartal tibeti)
  özellikle the hidden fortress halleri insana ister istemez bunu düşündürüyor. yenilmez kumandan. bunun dışında akira kurosawa reyizimin en iyi filmlerinin başrolü yojimbo ve seven samurai gibi başyapıtlarda başrol oynamış. muhtemelen japon sinema tarihinin en ölümsüz ve efsane oyuncusu. kendi zamanının en iyisi. bu arada asyalı bir güzelliği vardır.
 • mükemmel rol yeteneği olan oyuncudur kendisi, kraldır. akira kurosawa ile uzun yıllar çalışmış baş rol oyuncusudur. olağanüstü ses tonu olan ve karizma öncüsü, çok fena yürüdüm kendisine şu an..

  ayhan ışık film çekerken onun kaş göz hareketlerini taklit ediyor muydu demekten kendimi alamadığım anlar oluyor, aşağı yukarı ayni senelerde film çekmişler çünkü

  yedi samuray filminde kikuchiyo rolüyle efsanevi rolü vardır. delidir, merttir, zekidir ve korkusuzdur
  (bkz: shichinin no samurai)
 • 70'li yıllarda trt ekranlarında da gösterilip büyük ilgi toplayan shogun dizisinde toranaga rolüyle halkın sempatisini kazanmış cepıniz aktör.

  o dönem adı turan olan bir çok kişinin de turanaga olarak çağrılmasına vesile olmuştur.

  d. 1920, ö. 1997
 • akira kurosawa'nın çalışmayı en çok sevdiği oyuncu. hakkında şöyle demiştir:
  "mifune had a kind of talent ı had never encountered before in the japanese film world. ıt was, above all, the speed with which he expressed himself that was astounding. the ordinary japanese actor might need ten feet of film to get across an impression; mifune needed only three. the speed of his movements was such that he said in a single action what took ordinary actors three separate movements to express. he put forth everything directly and boldly, and his sense of timing was the keenest ı had ever seen in a japanese actor. and yet with all his quickness, he also had surprisingly fine sensibilities."
hesabın var mı? giriş yap