şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık)

  edit: başlık başıma. bir alttaki reklam içerikli entry bir yıl kadar önce bu başlığın ilk entry'siydi. yeterince ilgi toplayamadığını düşündüğünden zaar tekrar entry girmiş.

  edit2: çarşı karıştı. aşağıdaki arkadaş daha önce bu başlığa entry girmediğini söylüyor, ancak aynı kelimelerle yazılmış bir entry var idi buralarda. sahibi kimse çıksın konuşsun ya da sonsuza dek sussun.

  edit3: tostçu mehmet sağlam reklam vermiş sanırım. hakarete varacak denli çirkin nick altı yazıları da eft'ye dahil *
 • gaziantep gibi, gastronomi alanında ülkede önemli yere sahip bir şehirde tost yapıp satarak meşhur olmayı başarmış bir insan evladı.

  erol'un (mehmet'in) sadece tost sattığı halde bu kadar ünlü olabilmesinin sebebi interneti ve sosyal medyayı etkin kullanarak tanıtım yapabilmesi, kendini gündemde tutmayı başarabilmesidir. internetin nimetlerinden bu şekilde faydalanmak çok da zor değil. fakat kısıtlı bilgi ve beceriye rağmen, üstelik tost gibi son derece basit bir ürün ile bu başarıyı elde etmek -diğer tüm detayları bir tarafa bırakırsak- kolay değildir. detaya indiğimizde ise bambaşka gerçeklerle karşılaşırız.

  erol'un yaptığı tostlar gayet alelade, düşük kaliteli malzemelerle hazırlanmış ve hijyenden uzak olduğuna dair izlenim veren bir görüntü sergileyor. erol'un elde ettiği ün ile doğru orantılı bir değerde görünmüyor. ne içeriği, ne de fiyatı ile!.. "alt tarafı tost" lafını sonuna kadar hak ediyor. yapılan tost "alt tarafı tost" olmaktan öteye gidemediği halde, nasıl oluyor da antep'e gidenler erol'un dükkanına uğrayıp -hem de uzun süre beklemeyi de göze alarak- o tostu o fiyata yemek için can atıyor? işte burada erol'un sosyal medya aracılığıyla ülke çapında elde ettiği ün etkili oluyor. tostçu erol'un bu derece ünlü olmasını ise, bir zaytung haberi ile ilişkili şu bakınız ile bağdaştırabiliriz: (bkz: pilav normal bence siz gerizekalısınız)

  yıllar önce antep'e gittim ve mehmet'in yeni yeni meşhur olmaya başladığı zamanlarda o tostu ben de yedim. benim gerekçem de bu eylemi gerçekleştiren diğer herkesinki gibi; "antep'e gittim ama tost yemek için değil. oraya gidince yenmesi elzem olan her şeyi tattım, tostçu erol'a da uğramadan dönmeyeyim dedim" şeklindeydi. şimdi bu haltı yemiş bir insan evladı olarak şunu söylemek isterim: bütün antep'i yemiş olsanız, geriye sadece erol'un tostu kalmış olsa; yine de o tosta o para verilmez! hatta artırıyorum; bedava bile olsa yine yememek gerek öyle bir tostu. sağlığınızı düşünün len. içeriğe bak: bol miktarda margarin, tavuk kalıntılarından mamul sucuk/salam, üretiminin ne şekilde yapıldığından haberdar olsanız ömür boyu bir daha tüketmeyeceğiniz kaşar peyniri ve ekmek! gidin doğru düzgün bir şeyler tüketin olm manyak mısınız? ölüp gideceksiniz sağlıksız beslenmekten!
 • tostçu mehmet artık burada!!!!
 • eskiden tostçu mehmetti.dükkanı devretti şuan tostçu erol oldu.
 • kendi sektöründe sosyal medya fenomenidir. youtube'da kendi kanalı vardır ve buradaki videoları aç karnına izlememek gerekir. işini severek yapan nadir insanlardan birisidir.
  gaziantep gibi yemek kültürünün tavan yaptığı bir yerde tostçu olması büyük cesarettir.
 • en kısa zamanda gaziantep'e gitme sebebim.

  bazı sabahlar youtube ve instagram'daki videoları izliyorum kahvaltı etmek yerine. gaziantep'te askerlik yapmış birisi olarak, çok geç öğrendim kendisini.

  kahvaltıda buradan başlayıp, sonrasında katmer, lahmacun, içli köfte, kebap ve baklava ile devam edeceğimiz bir gün düşündüm de ...

  neyse. bu faydalı entry'imi sevelim sevilelim, gezelim gömelim diyerek sonlandırıyorum.

  https://www.youtube.com/watch?v=xnuyvimrpn8
 • dükkanından her gece yayın yapan tostçu.

  buyrun canlı yayın linki : https://www.facebook.com/…/videos/1795635763988550/
 • hem başroldür hem de yönetmen. yalnız kestik dediği sahnenin bizler tarafından görülmemesi gerekiyordu, olsun.
 • erol versiyonu ile tanıdığım tostçu mehmet'in 2. kişiliği olan tostçu. tostlarının tadını bilmem, merak da etmiyorum açıkçası, bildiğim şey bu adam işini severek yapıyor ve sosyal medyayı alabildiğine etkin kullanıyor. sahur için canlı yayın yapıyor yav adam daha ne yapsın. antep gibi mutfak kültürü sağlam olan bir memlekette tosttan para kazanabiliyorsa zaten sistemi oturtmuş demektir. videolarını izlemek zevkli, adeta bir vlogger titizliği ve edasıyla yapıyor çekim olayını. sadece "yakın çekim alabilir miyiz?" cümlesini çok kullanıyor, bunun dışında bir problem yok. tostçuluğu bırakıp sosyal medya uzmanlığı (bu da ne demekse?) ya da seo danışmanlığı yapsa yine aç kalmaz. kazancın bol olsun sempatik insan.