şükela:  tümü | bugün
 • totalwar serisinin yeni oyunu.
  egx londra fuarındaki tanıtımı umut verse de medieval 3 ya da empire 2 bekleyen bizlerin hevesini kursağında bırakmıştır. roma vatandaşlarına uyarı : " vandallar,saksonlar,gotlar,vizigotlar ve tabiiki tanrının kırbacı attila geliyor canlarınız için kaçın!"
 • total war serisinin yeni oyunu. ne zaman çıkacağına dair şuan herhangi bir bilgi yok. sadece bir trailer videosu ile bir sonraki oyun olacağı ilan edilmiş.

  trailer için.
 • (bkz: yapma bunu)
  pekala bir dlc olarak sunabileceğin oyunu 60 dolarese bize mi kitleyeceksin ca?

  edit: mtw3'ün vakti gelmişti artık, 10 sene oldu ipneler.

  edit2: aslında merak da etmedim değil.
 • total war shogun 2 fall of the samurai'da da olduğu gibi önceki oyunun devamı niteliğinde bir oyun olacak sanırım. yani tamamıyla farklı bir total war oyunu olmayacak benim açımdan. 2017 gibi de ya yeni bir seri başlatırlar ya da medieval 3, empire 2 vs. gibi yeni ve esas bir oyun gelir.

  bu arada her ne kadar oynamasam da rome total war barbarian invasion'da *işledikleri bir konuyu neden tekrar hem rome 2 hem de attila'yla tekrar ediyorlar, anlamış değilim.
 • duyurulmasıyla heyecanlandırmış oyundur.

  açıkçası hun imparatorluğuyla ilgili çok merak içerisinde değilim, hiç bir zaman öyle çok ilgilenmedim de aslında pek. ancak özel olarak attila'nın hayatını, yaptıkları savaşları, dostlarını, kardeşini, flavius aetius abiyi, ne bileyim diğer devletlerle olan ilişkilerini vs vs kısaca neredeyse hakkında her şeyi vasatın üstünde araştırmış, okumuş biriyim.
  attila tarihte manyakçasına araştırdığım ve okuduğum 3-5 karakterden biridir kısacası. benim için önemi büyük bir abi.
  sırf bu sebepten dolayı pek bir numarası olmayan traileri izlerken bile heyecanlandım. kısa boyunu, sakallı suratını vs bile merak ediyorum kendisinin, o derece.

  oyun olarak baktığımızda ise acaba biz oyun severleri doyurabilecek bir içeriğe sahip bir oyun olarak çıkabilecek mi, merak ediyorum.
  konu yeterince güzel ve doyurucu ama yapımcılar nasıl işleyecekler, nasıl yansıtacaklar asıl merak ettiğim şey bu.
  çünkü daha önce defalarca çok güzel olabilecek konuların anasını sikmekle ünlü bir firmadan bahsediyoruz burada -en azından benim açımdan büyük sayılabilecek hayal kırıklıkları oldu- bu yüzden büyük beklentiye girmek istemiyorum ama işte yapımcı piçler yine beni gönlümden yakalamayı başardı amk.

  büyük bir ek paket olarak çıkabilir miydi ya da böylesi daha mı iyi olur emin değilim. ister ek paket olsun ister yeni bir oyun, şu adamın hakkını versinler başka bir şey istemem.
  papa'nın yalvarmasını görmek istiyorum oyunda ya da en azından buna benzer bir şeyler. sırf attila götlerini kesmesin diye elde avuçta ne varsa vermelerini filan görsek keşke.

  pre order yapar mıyım?
  yarrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaamı yaparım. yemezler. çıksın paşa paşa alırım.
  gerçi çıkmaya yakın kesin bu yazdığımı bir güzel yiyip basıcam pre orderı ya dur bakalım.

  edit: heyecandan bir sürü hata yapmışım. görebildiklerimi düzelttim. vay amk. bizi yine sikecekler matmazel.
 • 0-16 yaş arası ülkücüleri heyecanlandırmış oyun. böylece total war: fatih sultan mehmet hayalleri biraz daha yeşerdi.
 • muhtemelen tamamen yeni bir oyun olmak yerine total war: rome - barbarian invasion, total war: rome - alexander, total war: napoleon, total war: shogun 2 - fall of the samurai gibi ilk oyunun genişletilmiş hali şeklinde olan bir expansion ya da stand-alone expansion olacak total war serisinin son oyunu.

  sega ve creative assembly bu konseptte stand-alone çıkarmayı seviyor.

  medieval 3 bekliyor bu deli gönül.
 • rome 2'yi oynanabilir hale getirmeleri 1 yıl sürmüşken yine para derdine düştüklerini gösteren oyun.

  benden size ufak bir "nah" beyler. ha torrent'ten çekip oynarız attila abimizle orası ayrı.
 • kuvvetle muhtemel pc'im kaldırmayacak, ama çıkmasına inanılmaz şekilde sevindim ve sanırım ilk defa bir oyunun çıkmasına sevindim.

  bana göre şu ana kadarki insanlık tarihinde en karmaşık dönem kavimler göçü esnasında ve sonrasında yaşanmıştır, nickimi de bu sebepten ötürü aldım. bu dönemde yığınla karakter vs. vardı ve ben konuya merak saldığım esnada ingilizce bilmiyordum, interneti yeni kullanmaya başladığım zamanlardı. en azından almanca biliyordum, vikipedi yeni yeni oluşuyordu ve kısıtlı zamanlarımda** bu dönemle ilgili araştırma yaptım. sanırım en geniş türkçe kaynaklar da benim sayemde oluştu, zira vikipedi'de birkaç copy-paste makaleye rast gelmiştim. neyse kendimi yeterince övdüm, bu devirde yaşayan insanları araştıran birisi mutlaka çıkacaktır, ben vaktinde benim gibi bir manyak araştırırsa en azından elinde başlangıç için türkçe yazılı eserler olsun düşüncesiyle götümü yırtmıştım. şuradan buyrun:

  (bkz: batı roma imparatorluğu/@flavius aetius)
  (bkz: doğu roma imparatorluğu/@flavius aetius)
  (bkz: kavimler göçü/@flavius aetius)
  (bkz: feodalizm/@flavius aetius)
  (bkz: hıristiyanlık/@flavius aetius)
 • rome 2'nin pişmanlığını hala hissediyorum, orijinal almayacağım oyundur. çok beğenirsem eğer belki birkaç sene sonra indirime girdiğinde alırım. aceleye gerek yok zaten single player oyuncusuyum.