şükela:  tümü | bugün
 • total war serisinin attila ve napoleon tarzı nispeten küçük çaplı historical ve standalone oyunlar çıkaracağı total war saga serisinin ilk oyunu/eklentisidir.

  oyunda ms 878 yılında britanya'da başlayacak ve anglo saksonlar, galyalı klanlar ve viking göçmenler arasındaki mücadeleye tanık olacağız. yapımcılar özellikle bunun main historical title olmadığını birkaç kez belirttiler, çıkış tarihi ise 2018 görünüyor. darısı medieval total war 3'ün başına diyelim.
 • bu trailer;
  https://youtu.be/-fu0upnk4kc

  bu steam sayfası;
  http://store.steampowered.com/…hrones_of_britannia/

  önce age of charlemagne, sonra da thrones of britannia ile yavaş yavaş erken ortaçağ’dan kaptırıp gidiyoruz.

  1 - 2 seneye medieval gelir. geç olsun güç olmasın.
 • atilla charlemagne dlc'sinde birimleri biraz cilalayıp ufak eklemelerle itelenmesi muhtemel oyunumsu eklenti, utandırsalar bari beni. bu oyun yapımcılarıyla torbacılar arasında fark göremiyorum artık. feci yakalamış keranacılar bizi.
 • warhammer’daki birim çeşitliliği ve oyun zenginliğinden sonra gerçek tarihe dönmenin çokoyunculu savaşlarda yavanlığa neden olacağı kesin olan oyun. umarım birlikleri ve devletleri zenginleştirebilirler.
 • seksi sefer haritası bilgileri için tıklayınız.
 • şurada da (bkz: #72141391) belirttiğim üzere birim çeşitliliği az ve büyük oranda charlemagne'den alıntı olacak. keza binalar çevre vs de. hadi diyelim arada zaman açısından fark az olur o kadar.

  e kardeşim viking dönemi britanya adasındayız o nehirleri neden gemi girecek şekilde yapmıyorsunuz? york ve londra'ya kadar girilmesini kastetmiyorum, daha da içlere girebiliyorlardı. vikinglerin en büyük numaralarından biri lan bu. ince gemilerle nehirlerin içlerine kadar gidip yağma baskın yapardı bunlar. hatta nehrin yukarısına çıkıp gemiyi omuzlayarak bir başka nehre indirip devam ederlerdi. bu şekilde baltık'tan karadeniz'e çıktı lan adamlar. britanya'da saksonlar sahili gözlerken dane'ler ülkenin ortasından çıkıyorlardı.

  m2tw'a yapılan the last kingdom modunda bile vardı bu nehir olayı utanın lan fanlarınız kadar titiz iş yapmıyorsunuz. tabii bunun sebeplerinden biri taa r2tw atilla tw zamanındaki özensizlik. nil ve ren nehirleri bir yere kadar girilebilir yapılmıştı ama nasıl bir harita modellemişlerse nehirden ziyade körfez gibiydi, görüntüsü de çirkindi. paşalar bunu daha zarif bir şekle getirmek için uğraşmamışlar ama işte eskiden bedavaya verilecek içeriğe dünya para istemeyi biliyorlar.

  sanmıyorum ama umarım değişir harita.
 • steam'de %10 indirimle 90 tl fiyattan ön siparişe çıkmış oyun.*
 • geliyor gönlümün efendisi.
 • her ne kadar 90 tl fiyatı uygun gibi görünse de "tadımlık, butik" kıvamda bir oyun olacağından aslında 90 tl oldukça pahalıdır.

  yani detaylı dlc gibi olacak diye anladım ben bu olayı. yanılıyorsam düzeltin. eğer böyle ise 90 tl çok pahalı lao?