şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çıkış tarihi olarak 2011 deniyor. gönül rome 2 isterdi ama bu da iş görür.

  http://www.sega.com/games/shogun-2-total-war/
 • 10 yil oldumu? ve shogunu sildim bilgisayarimdan (ayni makinede degildi elbet). bir kosede her zaman tuttum bu oyunu. yere 2 tane tas 2 tane odun atip ustune cekicle vurup suleymaniye camisi cikaran oyunlardan gina geldi lan! supreme ruler 2020 gibi oyunlar ya da digerleri yenilik getiremedi orjinal olamadi total war serisi kadar. eminim total war sevenler halen rome oynuyordur cunku askerler tek tek hesaplaniyor cok daha iyi bir grafik motoruna sahip oyun ve eskimis hissi vermiyor hicbir zaman. settlers'in yenisi gibi 10 tane unite cikardiginizda 12 gb i7 makine kasmayada baslamiyor binlerce asker p4 makinada hayvan gibi savasiyor. gel zaman git zaman sega en iyisini yapti shogunu diriltmekle.
 • umarım yeniden bol bol ninja ve geyşa atraksiyonu görürüz serinin yeni oyununda. ayrıca savaş alanında teke tek kapışan samurayları izlemek çok keyifli olacak.
 • ilk traileri çıkmıştır.
 • aynı anda ekranda 56000'e kadar asker görebilecekmişiz. ulen yine mi bilgisayar alacağız be?

  http://www.nowgamer.com/…mbly-interview?o=0#listing
 • merakla beklenen ninja kliplerinden biri yayınlanmıştır. tıpkı eski günlerdekine benzer esprili bir havası var *

  http://www.totalwar.com/…ideos?cid=2977&mtype=video

  ayrıca campaign haritası tamamen 3d olup istediğimiz açıdan görebilecekmişiz bunu da klibin sonunda ağzından kaçırıyor anlatan adam.

  dört gözle geyşa kliplerinden de örnek bekliyoruz.
 • sitesinde izlediğim kliplerinden önemli olduğunu düşündüğüm notlar;
  - süvariler, rome totalwar'da ki silip süpürme gücüne tekrardan kavuşmuşlar,
  - okçuların etkin menzili arttırılmış,
  - grafikler coşmuş, (gerek yoktu ama yazmadan edemedim işte)
  - kuşatma silahı göremedim (genemi kapısız kaleler? bir klipte düşmanı kaleden çıkıp dışarıda karşılıyorlardı?)
 • bazı total warcular burun çevirse de japonya'da bambaşka bir kültürle tekrar tarih yazacağımız yeni total war oyunu. vidyolar ve resimler iştah açıcı. verilen bilgilere göre 360 derece dönebilen kampanya haritası var. empire total war ile yıkılan hayallerim tekrar bu oyunla yüz üstüne çıktı. bu sefer total war'dan mükemmel bir oyun bekliyorum. belki de oyunun en büyük dezavantajı, japon kültürü ve tarihini bilen aramızda çok az insan olması. mesela mtw2de portekiz ve ispanya'nın donanma gücünü, ingiltere'nin okçuluktaki yeteneğini, milan ve venedik'in ticaretteki başarısını bilerek oynamak bir başka oluyordu. şimdi ise oyunun fantastik bir dünyada oynuyor izlenimi vermesinden korkuyorum. napsak, bir japon tarihi dersi mi alsak?
 • shogun total war'dan beri tüm seriyi oynamış ve shogun total warda sun tzu'nun öğretisine vakıf olmuş biri olarak sonraki tüm oyunlarda aynı taktikleri kullanmıştım ve bu taktikler hiç bir zaman başarısız olmamıştı, olan başarısızlıklar ise kendi beceriksizliklerimdi.

  şimdi yine dönüp shogunu oynamak ayrı bir zevk verecek. özellikle bu süreç boyunca oyun teknolojisi ve ai'de elde edilen yeniliklerin shogunda tekrar bir araya getirilip yine aynı ve daha fazla bir zevki vermesini bekliyorum.

  ayrıca sun tzu öğretisini yine geçiş ekranlarında görmekten büyük bir haz duyacağım.