şükela:  tümü | bugün
  • total war serisinin duyurulan yeni oyunu.

çin’in dizilere ve filmlere konu olan meşhur 3 krallık döneminde geçecek.

helecan içinde bekliyoruz.

https://youtu.be/s4d42vmusim

edit: video.
  • yemişim dizisini, filmini ; tarihi oyun deyip hero koyuyorlar neymiş çin tarihi böyleymiş! sieeee... yavşaklar yine klon orduları, en az ünite çeşişitliğini, ucube diplomasiyi allayıp pullayıp sokacaklar sazanlara...

tanım: ca denen firmanın iflasına sebep olmasını temenni ettiğim oyun.
  • (bkz: meh)

uzun bir süre daha attila ile idare edeceğim gibi görünüyor.
  • geri sayım 1 günü gösterirken ne hikmetse bugün açıklanmış oyun. oyun ms 180li yıllarda han hanedanlığının çöküşünden itibaren üç krallığın (wei, shu, wu) imparatorluk tahtına çıkma mücadelesini anlatacak. yine bu dönemi anlatan çin'in dört büyük romanından biri olan romance of the three kingdoms 'dan da esintiler sunacak gibi görünüyor. kitabın en ikonik olaylarından biri olan shu krallığı lordu liu bei ile yardımcıları guan yu ve zhang fei'nin kardeşlik yemini de trailer'da gösterilmiş.

koei'nin romance of the three kingdoms ve dynasty warriors oyun serilerini oynamış kişiler bu oyundaki karakterlere oldukça aşina olacaklar kanısındayım. lu bu reyiz oyunda olacak mı, olursa kendi faction'ı mı olacak göreceğiz. (edit: trailer'da varmış zaten o mızraklı abi lu bu'ymuş)

sonunda bir değişiklik yapılarak kadim çin imparatorluğuna gelinmiş. şimdilik en bilinen hikayelerden biri ana konu yapılmış. merakla bekliyoruz.
  • daha iki gün önce "lan tamam batı güzel de shogun harici doğuda geçen yeni bir seri yapsalar." diye içimden geçirmiştim. keşke para isteseydim. karşıma çıkınca çok heyecanlandım. attila vs...den farklı bir motor ve mekanikler kullanacağını düşünüyorum ( britanya ile ilgili çıkaracakları oyunun ve warhammer 3'ün aksine). umarım güzel olur.
    strateji ve birkaç rpg harici oyun oynayamıyorum. tw markası tek gözdem.
  • göçebe kavimlerin de mutlak biçimde yer alacağı, milyarlık çin pazarına hitap eden oyundur. eğer ciddi yenilikler içeriyorsa, ilk çıktığında pc versiyonu alınamayacak kadar yüksek fiyatta ve muhtemelen buglarla dolu olacaktır. pazarlama maksatlı basit bir total war attila klonu da olabilir. şimdi elindeki o kredi kartını yavaşça yere bırak.

(bkz: hiung nu)
  • hay sokayım çin hanedanlarınıza ya. shogun yetmedi mi anasını satayım. yıllardır medieval 3'ü bekliyoruz bunlar hala çekik gözlülerin peşindeler. çok seviyorsanız japon diye kavim koyardınız mtw3'e olur biterdi.
  • warhammer 1-2 gibi olmasın da. detay istiyoruz.. şehirdeki halkın mesleğine kadar yönetelim.
  • yıllardır forumlarda konuşulan durumun nihayet gerçekliğe dönüşmesidir.
  • shogun total war'dan sonra sonuna kadar oynayacağım ikinci total war oyunu olma potansiyeli gösteren oyun.

umarım yanılmam. ağız tadıyla, shogun total war'ın verdiği tadı alarak oynayabilirim.