şükela:  tümü | bugün soru sor
 • williams f1 takımının kurucu frank williams ve takım patronu patrick head'le beraber 2009'dan beri (%10'luk bir hisseyle) sahibi olan avusturyalı yatırımcı ve keyfi yarışçı. keyfi olmasının nedeni, bu işi yalnızca hobi olarak yapması. kız arkadaşı da kendisi gibi bir yarışçı olan (bkz: susie stoddart) wollf, fia gt şampiyonası ve avusturya rallisinde yarışmış.

  aces management adlı menajerlik şirketinde de mika hakkinen, olivier panis ve alexander wurz'un menajerliğini yapmış didier coton'la hissedar olan wollf'un yarış kariyerine ilişkin istatistiki bilgilere aşağıdaki adresten ulaşılabilir.
  http://history.fiagt.com/…php?drivername=toto wolff

  takımın 1977'den beri williams ve head haricinde bir hissedarı olmamış. bu anlamda da 2009 sonunda gerçekleştirilen bu satış gayet manidar. yönetim kurulunda da "hissesi kadar" söz hakkına sahip olan wollf anlaşılan williams'ın yaralarına henüz merhem olamamış.
 • williams takımının hissedarlığına devam ederken aynı zamanda mercedes'in motorsporları direktörlüğü görevini sürdürüyor şu an. yani bir zamanlar norbert haug'un yürüttüğü görevde. alman otomotiv devinin formula 1'den dtm'ye kadar tüm serilerindeki hamlelerine karar vermek gibi kaliteli bir görevde. williams takımının 2014 sezonundan itibaren mercedes motoru kullanmasını sağlayan adamken aynı zamanda karısı susie wolff'a da ingiliz takımda test pilotluğu yaptırıyor.

  2009 senesinde bir porsche 911 gt3 rsr ile nürburgring nordschleife pistinde 7:03.28 ile kısa bir süre pist rekorunu elinde tutmuştu. hızlı turlarından birinde arabayı parçalasa da yaptığı kaza ile yarış konusunda ciddi yetenekli olduğunu anlatıyor bu başarı. yalnız 268 kilometre ile kaza yaptıktan sonra hiç bir şey olmamış gibi soğukkanlı davranabilecek kadar da manyakmış.
  http://www.youtube.com/watch?v=smnv1hbfndq
 • viyana'da bisikletten düşüp sağ tarafında baya bir yeri kıran avusturyalı takım direktörü.

  kazadan sonra da şöyle demiş "lewis ve nico 300'le tekerlek tekerleğe giderken, ben daha 30'la düz gidemiyorum." .

  (bkz: gülüşmeler)
 • mercedes amg petronas formula 1 takım patronu. son zamanlarda (bkz: niki lauda) ile yanyana görüntülenmeye başladı. daha önce williams martini racing' in test pilotluğunu üstlenmiş olan susie wolff ile evli.
  yakışıklıdır abimiz.

  viyana' lı olduğundan da bahsedelim dip not olarak.
 • "son zamanlarda niki lauda ile yanyana görüntülenmeye" baslamasinin sebebi , lauda'nin mercedes amg petronas f1 takiminin %10'una sahip olmasi ve tam 2012 yilindan beri 'non-executive chairman' rolune sahip olmasidir. hamilton'i takima getiren gorusmeleri de lauda yurutmustur. der der die die das das.
 • 2018 ingiltere gp 'sinden sonra, ferrari'nin son üç yarışın ikisinde mercedes'lere kasten temas ettiğini düşündüklerini söyleyerek (fransa'da vettel-bottas, ingiltere'de raikkonen-hamilton) rezil bir açıklamada bulunan mercedes f1 takımı patronu. temaslar yarışların startından hemen sonra, fransa'daki ilk, ingiltere'deki 3. virajda gerçekleşmiş, ardından vettel ve raikkonen'e süre cezası da verilmiş temaslar. racing incident dediğimiz şeyler yani. bu kadar kaybetmeyi kaldıramamazlık olmaz, çok komikler.
 • dünyanın en itici insanı olabilir.
 • dünyanın en itici insanından da iticidir. ikinci itici de niki lauda dır
 • bugünkü macaristan gp sıralama turlarında hamilton pole'ü alınca çılgın sevinen team principal.
 • itici.

  ikidir yağmur sayesinde (ve tabii ki hamilton'ın yetenekleri sayesinde) işleri yolunda gidiyor.

  her yarışta yağmur yağmaz, ferrari ile aralarındaki hız farkını ne yapıp edip kapatmaları gerekiyor.