şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "türkiye'de üretilip tüm dünyaya dağıtılan ilk ve tek hijyenik, elektronik klozet kapağı" imiş kendisi.

  soru 1: bedava mı dağıtıyorlar?
  soru 2: "tottolet" kelimesinin "totto" kısmı, bildiğimiz toto mudur?
  soru 3: www.tottolet.com sitesine girildiğinde sağ üstte beliren ve belli ki klozet üzerine tünemiş bir ablayı temsil eden fotodaki ayaklar kime aittir, ayakkabılar ne markadır?

  bu soruların cevaplarını bekliyorum ben, evet.
 • ben ne zaman bu tottolet'e totomu koysam kafamda "tottolet toto toto tottolet sensiz olmaz" (mirkelam'ın malum şarkısı, evet) çalıyor.

  bir gün radyo-tv reklamı verirlerse bunu kullansınlar, telif istemez.
 • çalıştığım yerin tüm tuvaletlerini döşeyen firma... dizaynı güzel.. mantık güzel... ama sen bu kadar tuvalete kendi ürününü koymuşsun... şunun düğmesine basınca kendini yenileyen poşetlerinden de bol miktarda yedek bıraksaydın ya... o poşet olmadan kullanınca eski tiplerden hiç farkı kalmadı... ayrıca bu klozeti görünce kafasından benim gibi "tottolet totto totto" repliği geçme durumu kronik bir sorun herhalde...*
 • totonun ne olduğu bir badinin entry'sinden öğrenildikten sonra ismi anlam kazanan ürün. motoru deli bağırıyor bu arada.
 • mukemmel bir hizmet en azindan simdilik.bunun takili oldugu tuvaletleri belediye gibi kamu kuruluslarinda gordugumde bildigin sevindirik oluyorum.
 • ben ne zaman böyle bir tuvalette hacetimi giderecek olsam ayakta klozetin dönüş yönünün aksine tarafın tam dibine işiyorum bir iki damla. sonra tuşuna basıyorum klozet örtüsü dönmeye başlıyor benim referans olarak işediğim nokta gözden kayboluyorsa tam hijyenik ama bazen damla kaybolmuyor, bu da şu demek tam hijyen sağlamak için klozet örtüsü en az iki kere dönmeli. ama bazen iki dönüş arasında saniye sensörü koyuyorlar. yaklaşık 20 saniye falan... o yüzden bu tip tuvaletlerde, çok sıkışmadan önce tuvalete gitmenizi salık veririm.

  boş işler müdürü hemetnesingwary istanbul'dan bildirdi...
 • çok faydalı ve hijyenik bir sistem olmakla birlikte klozetin arka tarafında yani totonuzun arkasının temas ettiği bölümde poşet sistemi olmadığı için bir önceki arkadaştan ter damlacıkları kalmış olabilir dikkat ediniz.
 • bugün yaptığım gözlem neticesinde (yanlışım varsa düzeltin diyeceğim ama durup dönüşünü izleyen başka insan olur mu bilemem) sanki sarmal biçimde dönüyor. aşağıda klozete temas eden poşet yukarı çıkarak yuvarlana yuvarlana gidiyor. bu durumda yeterince hijyenik değilmiş gibi geliyor ki, derdimi sikeyim demekten ben bile kendimi alamıyorum şu an.