şükela:  tümü | bugün
 • sızan bilgilere göre apple'ın iphone 5s'te kullacağı parmak izi tanıma teknolojisine verdiği ad.

  http://goo.gl/yqkof7
 • apple'ın parmak izi tarayıcısına verdiği isim. videolardan inanılmaz hızlı ve gerçekten güzel, kullanması kolay ve güvenli gözüküyor.

  phill schiller'dan geliyor:

  can't innovate anymore my ass
 • artık home butonu bozulunca öyle 50 lirayla falan kurtulamayacağınız anlamına da geliyor.
 • applefirması tarafından iphone 5smodeline eklenen parmak izi tarama teknolojisi.

  ilk bakışta kişiselleştirme ve güvenlik sağlıyor gibi görünse de parmak izi gibi çok hayati bir bilgiyi de topluyor. firmanın açıklamasına göre bu bilgi icloudveya benzeri bulut tabanlı uygulamalar da saklanmayacak ama ne kadar güvenilir tartışılır.

  amerika'nın yüksek çıkarları icabı belki birilerine lazım olur mu ? bilinmez.
 • rahatlikla parmak izi resmi kullanarak kirilmistir gecmis olsun http://www.ccc.de/…es/2013/ccc-breaks-apple-touchid
 • anonymous'un tabiriyle "nsa'in ıslak rüyası".

  parmak izi bilgisinin gerçekten telefonda kalacağını düşünen arkadaşlara, apple'ın (ve diğer şirketlerin) "kesinlikle kimseyle paylaşılmayacak" dedikleri bir çok bilgiyi nasıl da güzel paylaştıklarının ortaya çıkışını hatırlatmak lazım.
 • apple firması tarafından iphone5s modeline eklenen parmak izi tarama teknolojisi.

  ilk bakışta kişiselleştirme ve güvenlik sağlıyor gibi görünse de parmak izi gibi çok hayati bir bilgiyi de topluyor. firmanın açıklamasına göre bu bilgi icloud veya benzeri bulut tabanlı uygulamalar da saklanmayacak ama ne kadar güvenilir tartışılır.

  amerika'nın yüksek çıkarları icabı belki birilerine lazım olur mu ? bilinmez.
 • parmakizi teknolojisinin hiç bir sistemde bir güvenlik unsuru olarak kullanılmaması gerektiğini bir kaç yıldır "anıran" güvenlik uzmanlarına rağmen, müthiş bir pazarlama manevrası ile iphone 5s'te yerini almış teknoloji.

  buyrun daha cihaz çıkalı kaç vakit olmuşken, parmak izi bırakılan bir yüzeyin fotoğrafını çekerek iz taklit edilmiştir.

  http://www.imore.com/…not-hacked-lifted-fingerprint
 • bir süre kullandıktan sonra çok da kullanışlı olmadığını fark ediyor insan. bayağı sorunsuz anında okuyor bunlara bir şey diyemem, ama touch id etkin değilken şifre sormayı 1 dk sonraya hatta daha uzun süreye ayarlayabiliyorken touch id i açtığım zaman şifre gereksin seçeneği hemene dönüyor ve her bildirim geldiğinde parmak taramak sinir bozuyor. eskisi gibi şifre sorsa ama o şifre sorma süresini ayarlayabilsek çok iyi olacak.