şükela:  tümü | bugün
  • akıllı telefonlar için yapılmış en başarılı klavye uygulamalarından birisi. mutlaka bir denemeli. android, tarafından destekleniyor şu anda. ios ve windows phone 'a ise yakında geleceğimiş.

http://www.touchpal.com/en/index.html

unutmadan, türkçe desteği de var ve umduğumdan daha başarılı çıktı. yalnız şöyle bir durum var, yazarken adeta bir trt spikeri edasıyla yazmanız gerekli. standart sokak ağzıyla yazacaksanız avucunuzu yalarsınız.
  • android telefonlar için çok kullanışlı bir klavyedir. sanılanın aksine boşluk tuşunu sola sürükleyerek tahmin özelliğini kapatabileceğimiz. böylelikle sokak ağzına dönerek en sevdiğimiz küfürleri yazabiliriz.
  • öğrenebilir oluşu gerçekten takdire şayan leb demeden çorum un tarihçesini demografik özelliklerini filan sıralıyor ses tanıma fonksiyonu da çok başarılı.
  • fuck buddy gibi ama böyle daha bir kibar, samimi, sadece dokunuşlardan ibaret bir seks hayatı yaşadığınız dost.

(bkz: böyle isim olmaz olsun)
  • bazen bilgisayar klavyesinde yazarken gayriihtiyari eli kaydırmaya çalışıyorsunuz klavyede; öyle bir yan etkisi var.
  • leb demeden leblebiyi bilendir.

yazdığım kelimeye bakarak bir sonraki en olası kelimelerimi karşıma çıkartıp arasından seçtiriyor.

en güzeli de bunu yaparken sabit bir arşiv üzerinden çalışmayıp bana göre bir özelleştirmeye gitmesi. telefon rehberimdeki isimleri, twitter'da yazdıklarımı ve gelen/giden mesajlarımdaki iletileri inceleyip, benim hangi kelimeden sonra hangi kelimeyi yazacağımı anlıyor.

bu şekilde türkçe'yi benden öğrenirken, diğer taraftan başka dillerde yazdığım mesajlarda da bana o dili öğretiyor. yazmaya çalıştığım dili anadili olarak kullananların en çok neleri kullandığına göre yapıyor tabi bunu. ingilizce'de doğru preposition'u, rusça'da doğru padeji ve son ekleri sağolsun benim yerime hallediyor.

ayrıca günlerdir "big date is coming!" reklamlarını görüyordum ve beklenen gün gelmiş, bugün itibariyle touchpal x kullanıcısı oldum.
  • gelen son güncellemeleri ile 2 sene sonra swiftkey'den kendisine geçtiğim über klavye. türkçe tahminleri kesinlikle daha iyi.

ekleme: adı touchpal x olmuştur.
  • benim takoz telefonda pek çok klavye denedim ama bu uygulama gerçekten iyiymiş.
    leb demeden çorum'u hehe neyse şımarmayalım..
  • ücretsiz android programları içinde sanırım en işe yaşayanlardan.
    bir çok kez swifkey ile arasında deneme yaptım ve bana swifkey 'den daha hızlı ve daha kullanışlı geldi. daha önce yazılmıştır mutlaka, özellikle şu yukarı kaydırınca büyük harf, aşağı kaydırınca karakterlere kolay erişim ve silme tuşunu sola çekince son sözcüğü silmesi gerçekten büyük kolaylık. klavyenin boyutunu ayarlayabilme, beleş oluşu ve daha iyi bir arayüz yine tercih nedenlerinden.
  • son birkaç gündür mutluluk sebebim olan klavye. fakat bugün kendi kafasına göre varsayılan klavye değişip duruyor hala bir çözüm bulamadım yahu