şükela:  tümü | bugün
  • dün itibariyle 13. edisyonu başlayan tur.

    1. etabı, yani 134.5 km'lik long beachlong beach etabını sprintte caleb ewan, peter sagan, marcel kittel, alexander kristoff gibi isimleri geriden bırakan fernando gaviria kazandı.

    https://www.youtube.com/watch?v=iv_fxig_kg4

    etap klasmanı
    1 fernando gaviria (col) quick-step floors 3:02:23
    2 caleb ewan (aus) mitchelton-scott
    3 peter sagan (svk) bora-hansgrohe
    4 marcel kittel (ger) katusha-alpecin
    5 alexander kristoff (nor) uae team emirates
    6 jasper philipsen (bel) hagens berman axeon
    7 kiel reijnen (usa) trek-segafredo
    8 max walscheid (ger) team sunweb
    9 tyler magner (usa) rally cycling
    10 mark cavendish (gbr) dimension data

    genel klasman
    1 fernando gaviria (col) quick-step floors 3:02:13
    2 caleb ewan (aus) mitchelton-scott 0:00:04
    3 tanner putt (usa) unitedhealthcare pro cycling
    4 peter sagan (svk) bora-hansgrohe 0:00:06
    5 andrei krasilnikau (blr) holowesko-citadel p/b arapahoe resources
    6 mark cavendish (gbr) dimension data 0:00:09
    7 alvaro hodeg (col) quick-step floors
    8 marcel kittel (ger) katusha-alpecin 0:00:10
    9 alexander kristoff (nor) uae team emirates
    10 jasper philipsen (bel) hagens berman axeon

    kalan etaplar:
    2. etap, 155 km'lik venturasanta barbara county etabı
    3. etap, 197 km'lik king citymonterey county etabı
    4. etap, 34.7 km'lik san josesan jose zamana karşı etabı
    5. etap, 176 km'lik stocktonelk grove etabı
    6. etap, 196.5 km'lik folsomsouth lake tahoe etabı
    7. etabı, 146 km'lik sacramentosacramento etabı

    favoriler
    *** adam yates, egan bernal, rafal majka
    ** tejay van garderen, mathias frank, lawson craddock, daniel martínez
    * laurens de plus, peter stetina, neilson powless, sebastian henao

    world tour teams
    ag2r la mondiale
    oliver naesen, benoit cosnefroy, silvan dillier, mathias frank, ben gastauer, cyril gautier, stijn vandenbergh

    bmc racing team
    brent bookwalter, patrick bevin, tejay van garderen, joey rosskopf, michael schar, nathan van hooydonck, danilo wyss

    bora – hansgrohe
    peter sagan, maciej bodnar, michael kolar, rafa&# majka, daniel oss, pawel poljanski, juraj sagan

    dimension data
    mark cavendish, scott davies, lachlan morton, mark renshaw, tom-jelte slagter, jay robert thomson, julien vermote

    lottonl-jumbo
    neilson powless, floris de tier, sepp kuss, tom leezer, antwan tolhoek, maarten wynants

    mitchelton-scott
    adam yates, jack bauer, caleb ewan, mathew hayman, michael hepburn, roger kluge, luka mezgec

    quick-step floors
    fernando gaviria, kasper asgreen, laurens de plus, josé álvaro hodeg, ıljo keisse, jhonatan narvaez, maximiliano richeze

    team ef education first-drapac p/b cannondale
    taylor phinney, simon clarke, lawson craddock, alex howes, felipe daniel martinez, daniel mclay, logan owen

    team katusha – alpecin
    marcel kittel, ıan boswell, matteo fabbro, nathan haas, reto hollenstein, nils politt, rick zabel

    team sky
    arley egan bernal, tao geoghegan hart, sebastián henao, luke rowe, pavel sivakov, ıan stannard, lukasz wisniowski

    team sunweb
    nikias arndt, johannes fröhlinger, jai hindley, tom stamsnijder, mike teunissen, max walscheid

    trek – segafredo
    peter stetina, nicola conci, ruben guerreiro, gregory rast, kiel reijnen, toms skuji&#š, jasper stuyven

    uae-team emirates
    alexander kristoff, anass aït el abdia, sven erik bystrøm, kristijan durasek, filippo ganna, mohamed yousef mirza, edward ravasi

    procontinental teams
    hagens berman axeon
    mikkel bjerg, william barta, sean bennett, ıan garrison, ıvo oliveira, jasper philipsen, michael rice

    holowesko -citadel p/b arapahoe resources
    john murphy, miguel bryon, ruben companioni, taylor eisenhart, andrei krasilnikau, fabian lienhard, brendan rhim

    rally cycling
    evan huffman, rob britton, robin carpenter, adam de vos, ty magner, brandon mcnulty, danny pate

    unitedhealthcare pro cycling team
    gavin mannion, jonathan clarke, lucas sebastian haedo, travis mccabe, lachlan norris, tanner putt, serghei tvetcov
  • 2. etabı, yani 155 km'lik venturasanta barbara county etabını egan bernal kazandı. zorlu gibraltar road tırmanışında rakiplerini geride bırakıp etabı aldı ve genel klasmanda liderliği yükseldi.

    ayrıca puan klasmanı, dağların kralı ve genç bisikletçi klasmanlarında lider durumda.

    https://www.youtube.com/watch?v=ukrnbpbjj3e

    etap klasmanı
    1 egan bernal (col) team sky 4:14:00
    2 rafal majka (pol) bora-hansgrohe 0:00:21
    3 adam yates (gbr) mitchelton-scott 0:00:25
    4 antwan tolhoek (ned) lottonl-jumbo 0:00:30
    5 daniel martinez (col) ef education first-drapac p/b cannondale
    6 kristijan durasek (cro) uae team emirates
    7 mathias frank (swi) ag2r la mondiale 0:00:40
    8 tejay van garderen (usa) bmc racing team 0:00:50
    9 edward ravasi (ıta) uae team emirates 0:00:59
    10 rúben guerreiro (por) trek-segafredo 0:01:01

    genel klasman
    1 egan bernal (col) team sky 7:16:13
    2 rafal majka (pol) bora-hansgrohe 0:00:25
    3 adam yates (gbr) mitchelton-scott 0:00:31
    4 antwan tolhoek (ned) lottonl-jumbo 0:00:40
    5 kristijan durasek (cro) uae team emirates
    6 daniel martinez (col) ef education first-drapac p/b cannondale
    7 mathias frank (swi) ag2r la mondiale 0:00:50
    8 tejay van garderen (usa) bmc racing team 0:01:00
    9 edward ravasi (ıta) uae team emirates 0:01:09
    10 rúben guerreiro (por) trek-segafredo 0:01:11
  • 3. etabı, yani 197 km'lik king citymonterey county etabını toms skujins kazandı. laguna seca'da sean bennett'a karşı farkı açıp etabı aldı.

    https://www.youtube.com/watch?v=nhpkknectye

    etap klasmanı
    1 toms skujins (lat) trek-segafredo 4:52:47
    2 sean bennett (usa) hagens berman axeon 0:00:03
    3 caleb ewan (aus) mitchelton-scott 0:00:08
    4 peter sagan (svk) bora-hansgrohe
    5 egan bernal (col) team sky
    6 adam yates (gbr) mitchelton-scott
    7 alex howes (usa) ef education first-drapac p/b cannondale
    8 tom-jelte slagter (ned) dimension data
    9 brent bookwalter (usa) bmc racing team
    10 william barta (usa) hagens berman axeon

    genel klasmanı
    1 egan bernal (col) team sky 12:09:08
    2 rafal majka (pol) bora-hansgrohe 0:00:25
    3 adam yates (gbr) mitchelton-scott 0:00:31
    4 antwan tolhoek (ned) lottonl-jumbo 0:00:40
    5 kristijan durasek (cro) uae team emirates
    6 daniel martinez (col) ef education first-drapac p/b cannondale
    7 mathias frank (swi) ag2r la mondiale 0:00:50
    8 tejay van garderen (usa) bmc racing team 0:01:00
    9 rúben guerreiro (por) trek-segafredo 0:01:11
    10 laurens de plus (bel) quick-step floors 0:01:14
  • 4. etabı, yani 34.7 km'lik san josesan jose bireysel zamana karşı etabını bmc'den tejay van garderen kazandı. çok iyi bir zamana karşı çıkardı.

    https://pbs.twimg.com/media/ddwmjzkx4aywush.jpg
    https://twitter.com/…iris/status/996885636614377472
    https://www.youtube.com/watch?v=etk6gikpj4q

    iyi bir zamana karşıcı olan egan bernal'ın kötü bir zamana karşı çıkarması sonrası, güne genel klasmanda 1 dk geriden 8. sırada başlayan tejay van garderen , genel klasmanda liderliği yükseldi.
    https://pbs.twimg.com/media/ddwkpvbw0aa-3bq.jpg

    etap klasmanı
    1 tejay van garderen (usa) bmc racing team 0:40:47
    2 patrick bevin (nzl) bmc racing team 0:00:07
    3 tao geoghegan hart (gbr) team sky 0:00:32
    4 lawson craddock (usa) ef-drapac 0:00:46
    5 filippo ganna (ıta) uae team emirates 0:00:49
    6 mikkel bjerg (den) hagens berman axeon 0:00:53
    7 jack bauer (nzl) mitchelton-scott 0:00:55
    8 neilson powless (usa) lottonl-jumbo 0:00:56
    9 maciej bodnar (pol) bora-hansgrohe 0:00:57
    10 daniel martinez (col) ef-drapac

    genel klasman
    1 tejay van garderen (usa) bmc racing team 12:50:55
    2 egan bernal (col) team sky 0:00:23
    3 daniel martinez (col) ef education first-drapac p/b cannondale 0:00:37
    4 tao geoghegan hart (gbr) team sky 0:00:52
    5 adam yates (gbr) mitchelton-scott 0:01:07
  • uzulerek soylemek zorundayim, gozumuzun nuru peter sagan 'imizin top speed'i artik eskisi gibi degil. en azindan fernando gaviria kadar degil. olsun, gencler eglensin monument'lar bizimdir *

    5. etabini fernando gaviria'nin kazandigi yaris.

    edit: sprinti merak edenler icin ekle dedi patron ,buyrunuz link.
  • kraliçe etabı, yani 196.5 km'lik folsomsouth lake tahoe etabını egan bernal kazandı ve son etap öncesi genel klasmanda şampiyon olmayı garantiledi. zamana karşıda sarı mayoyu verdiği tejay van garderen'dan mayoyu büyük farkla geri aldı. ayrıca genç bisikletçi klasmanında şampiyon oldu.

    https://www.youtube.com/watch?v=d84zqggc4w4

    etap klasmanı
    1 egan bernal (col) team sky 5:30:58
    2 adam yates (gbr) mitchelton-scott 0:01:28
    3 tao geoghegan hart (gbr) team sky 0:01:30
    4 brandon mcnulty (usa) rally cycling 0:01:33
    5 jai hindley (aus) team sunweb 0:01:38
    6 mathias frank (swi) ag2r la mondiale
    7 tejay van garderen (usa) bmc racing team
    8 rafal majka (pol) bora-hansgrohe 0:01:45
    9 edward ravasi (ıta) uae team emirates 0:01:46
    10 daniel martinez (col) ef education first-drapac p/b cannondale 0:01:50

    genel klasman
    1 egan bernal (col) team sky 22:26:40
    2 tejay van garderen (usa) bmc racing team 0:01:25
    3 daniel martinez (col) ef education first-drapac p/b cannondale 0:02:14
    4 adam yates (gbr) mitchelton-scott 0:02:16
    5 tao geoghegan hart (gbr) team sky 0:02:28
    6 rafal majka (pol) bora-hansgrohe 0:03:01
    7 brandon mcnulty (usa) rally cycling 0:03:28
    8 laurens de plus (bel) quick-step floors 0:03:50
    9 kristijan durasek (cro) uae team emirates 0:03:59
    10 mathias frank (swi) ag2r la mondiale 0:04:01
  • 7. ve son etabı, yani 146 km'lik sacramentosacramento etabını, ilk etabı kazanan fernando gaviria kazandı. geriden gelip max walscheid ve caleb ewan'ı birkaç santimetre farkla geçmeyi başardı.

    https://pbs.twimg.com/media/ddllnnbv0aacu_o.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/ddlk1tnvaae4u8z.jpg
    https://www.youtube.com/watch?v=4oph-nmmcl8
    https://twitter.com/…ntoc/status/997952818114805760

    peter sagan, ilk defa california bisiklet turunu etap kazanamadan bitirdi.

    etap klasmanı
    1 fernando gaviria (col) quick-step floors 3:07:39
    2 max walscheid (ger) team sunweb
    3 caleb ewan (aus) mitchelton-scott
    4 peter sagan (svk) bora-hansgrohe
    5 miguel bryon (usa) holowesko-citadel p/b arapahoe resources
    6 alexander kristoff (nor) uae team emirates
    7 michael rice (aus) hagens berman axeon
    8 tyler magner (usa) rally cycling
    9 daniel mclay (gbr) ef education first-drapac p/b cannondale
    10 kiel reijnen (usa) trek-segafredo

    turun şampiyonu egan bernal oldu.

    genel klasman
    1 egan bernal (col) team sky 25:34:19
    2 tejay van garderen (usa) bmc racing team 0:01:25
    3 daniel martinez (col) ef education first-drapac p/b cannondale 0:02:14
    4 adam yates (gbr) mitchelton-scott 0:02:16
    5 tao geoghegan hart (gbr) team sky 0:02:28
    6 rafal majka (pol) bora-hansgrohe 0:03:01
    7 brandon mcnulty (usa) rally cycling 0:03:28
    8 laurens de plus (bel) quick-step floors 0:03:50
    9 kristijan durasek (cro) uae team emirates 0:03:59
    10 mathias frank (swi) ag2r la mondiale 0:04:01

    puan klasmanı
    1 fernando gaviria (col) quick-step floors 45 pts
    2 caleb ewan (aus) mitchelton-scott 42
    3 egan bernal (col) team sky 36

    tırmanış klasmanı
    1 toms skujins (lat) trek-segafredo 34 pts
    2 evan huffman (usa) rally cycling 33
    3 egan bernal (col) team sky 26

    genç bisikletçi klasmanı
    1 egan bernal (col) team sky 25:34:19
    2 daniel martinez (col) ef education first-drapac p/b cannondale 0:02:14
    3 tao geoghegan hart (gbr) team sky 0:02:28

    takım klasmanı
    1 team sky 76:55:41
    2 trek-segafredo 0:08:18
    3 bmc racing team 0:09:26