şükela:  tümü | bugün
 • abd'de eyaletlerin bir alt idari birimi olan county'lerin bir alt birimi. bizde mevcut olmayan bir idari bolge oldugu icin tam turkcesi yoktur. kaza, ilce falan diyebilirsiniz ama tam olarak ayni sey degildir.
 • güney afrika'daki bir zamanların apartheid politikalarıyla oluşturulmuş sadece zencilerin yaşadığı, kent merkezlerine banliyö denebilecek uzaklıklarda kurulu kasabaların genel adı (bir diğer deyişle "kasaba"). bu kasabalarda sağlıklı içme suyu problemi vardır, 100-150 kişiye ortalama 1 tuvaleet düşer, tabii tuvaletler ortaktır. evler derme çatma küçük kulübeler halindedir.
  en ünlü township, soweto'dur.
 • güney afrika cumhuriyeti icerisinde, gidilmesini tavsiye etmeyecegim yerlerden bazilari. eger uzun suredir bu ulkede yasiyorsaniz ve guvendiginiz insanlar varsa, bu townshiplerin 'elit' bar ve venulerini gidin gorun, fakat halkini ve bolgenin icini disini bilmeyen insanlarla gitmeyiniz.

  (bkz: soweto)
  (bkz: alexandra)
  (bkz: khayelitsha)
  (bkz: nyanga)
  (bkz: kliptown)
  (bkz: langa)
  (bkz: gugulethu)
 • android uzerinden bugune kadar oynadigim oyunlar icerisinde nerdeyse en guzeli diyebilirim. cok eglenceli ve bagimlilik yapiyor.
 • psikopat bir anroid oyunu.
 • küçük bir kasabaya sahip olduğunuz oyun. yıllardır telefon, tablet kullanırım, hiç birinde oyuna takıldığım olmadı. ama bu oyun hoşuma gitti açıkçası. grafikler çok şeker. kuzularıma, arılarıma bayılıyorum.*
  böyle çiftlik, fabrika, ev falan yapılan oyunları seviyorsanız bir göz atabilirsiniz. kooperatif kurduk biz. yarışlara falan katılıyoruz.
  öyle işte.
 • güney afrika cumhuriyeti'nde siyahilerin yaşadığı , barakalardan oluşan mahalle. beyazların siyahileri kendilerinden izole ettiği bir ortamdır. içerisinden okul , kuaför , market hatta internet kafe bile bulunur. barakaların içinde perde veya saclarla bölünmüş odacıklar vardır. genelinde tuvalet yoktur. günümüzde , oralarda yaşayanların rehberliğinde güvenli bir şekilde gezilebilmektedir. eğer pazar günü giderseniz , kiliseden çıkan insanların evlerinin önündeki büyük ızgaralarda tavuk ayağı kızarttıklarını görebilirsiniz.
 • farmville & simcity karisimi mobil oyun. hem ios hem android platformlarinda mevcut.
  oyuna bir tarla ile baslayip büyük bir sehir yapiyorsunuz.
  grafikleri fena degil, oynanisi kolay , sürükleyici.
  lonca sistematigini kooperatif adi altinda kullanarak cok hizli level atlayabiliyorsunuz.