şükela:  tümü | bugün
 • toyota'nın yeni suv tipi aracı.
  compact high rider

  japonya ve adapazarı'ndaki toyota fabrikasında üretilecek kendisi. toyota ve yan sanayileri harala gürele çalışmaya devam ediyor ve 2016 eylül'de piyasaya çıkması öngörülüyor. dizaynına bakınca, fiyat olarak biraz kalın olacağını hissediyorum.

  sonuçta burda üretmemize rağmen, dünya vergi verip avrupa'dan pahalı kullanacağımız bir başka araç olarak yer alacak piyasada.

  edit: paris oto fuarı'nda görücüye çıkmış. detaylar;

  yaklaşık iki yıl sonra, proje yavaştan hayata geçmeye başladıkça gelen edit2:
  yerli üretim diye kaygısı olanlar olabilir, haklılar da ama en büyük tedarikçilerinden birinde çalışan biri olarak diyebilirim ki; alın aldırın hiç çekinmeyin.

  sonuçta toyota, kaliteden ödün vermeden zirvede :)
  alınmayacak olsa derdik, (bkz: #55120312)

  edit2: avrupa pazarında fiyatı açıklanmış. 25k €'dan başlıyor baz modelleri, 1.8l hybrid modellerinin en dolusu 35k € olarak belirlenmiş ancak türkiyedeki ötv'yi göz önüne alırsak 150-160 binden aşağı olmaz herhalde.
 • tipsizlik ile karizmatik duruş arasında gidip gelen bir konsept otomobil. kıç tasarımı biraz daha normalleşecektir. dolasıyla volvo xv benzeri bir araç ortaya çıkacak gibi.

  burada üretileceği için ilk etapta alınması sakıncalı olacaktır.
 • çirkin juke'un yandan yemişi.
 • juke'a yakın fiyatlarla çıkarsa çok satar.
 • henüz konsept aşamasında olduğunda tipe fazla yorum yapmak doğru olmaz. çünkü araç piyasaya çok farklı bir tip ile çıkabilir. konsept tasarımı zaten asya ülkeleri için yapılmış.

  bu iş (bkz: mcdonald's)'ın vitrinindeki burger görseli ile ambalajın içinden çıkan ürünün arasındaki fark gibi.
 • cenevre de gün yüzüne çıkmış suv. 1.2 turbo, 1.8 hiybrit olmak üzere 2 motor seçeneğiyle piyasada yer bulacak. 4x4 seçeneği de olacak. bagajin da geniş olacağı belirtiliyor. motor seçeneklerine bakınca 70 ila 100 k arası bir yere demir atması muhtemel. dizel opsiyon şimdilik muamma.
 • her toyota aracında ve toyota yönetim sisteminde olduğu gibi devamlılık ve yeterlilik açısından çok iyi, dış tasarımı da muhteşem bir araç.
  bu aracın üretildiği projede bulundum (tedarikçilerinden birinde) ve toyota'nın yalın üretim sistemlerine hayran oldum.
  ayrıca kendisiyle aynı dönemde seri üretime girmiş ve yine türkiye çıkışlı egea'dan kat kat daha iyidir (farklı segmentlerde olduklarını biliyorum ancak parça kalitesi ve üretim sistemleri açısından belirtiyorum).
  70-110 ktl arasında bir fiyata satılacakmış, peynir ekmek gibi gitmesi lazım.
  umuyorum ki çok satar ve ülkeye de değer katar.
 • deve yüküyle ücretler isteneceğini hissettiğim jukeu andıran araç (jukeu da hiç sevmem he) ama japon arabasıdır en kötü ne yapmış olabilirler diye düşünmeden edemiyorum

hesabın var mı? giriş yap