şükela:  tümü | bugün
  • hybrid teknolojisine sahip olduğundan, teorik olarak toyota camry'den farklı bir model olduğunu düşündüğüm için ayrı bir başlık açılmasının doğru olacağına kanaat getirdim.

29.04.2019 tarihi itibariyle türkiye'de tanıtılacak olan camry, toyota'nın abd'de çok sevilen bir modeli olmasıyla biliniyor. bu sayede türkiye de ilk kez camry ailesi ile tanışmış olacak.

fiyat olarak 175 bin tl civarı olmasını bekliyorum. abd'de yaşarken kırmızı bir camry'm vardı. o kadar çok sevmiştim ki o arabamı, türkiye'ye zorunlu dönüş yapınca 6 ay depresyona girmiştim. madem türkiye'ye de camry geldi hem de hibrid modeli, kendime 1 sene içinde kırmızı renklisinden almak üzere hedef koyuyorum.
  • fiyatı 555.000 tl lansmana özel 479.000 tl olan araç.

amerika'da ailelerin bindiği, içerik bakımından dolu dolu, güvenlikli bir araçtır camry. bizde ise içi boş toyota corolla'yı bile 120 binden iteliyorlar. yazık bu ülkeye.

şu dizayna bakar mısın https://www.netcarshow.com/…80x960/wallpaper_41.htm
  • sinan koç ve doğan kabak'ın anlatımıyla aracı tanıyabilirsiniz.toyota camry hybrid
  • türkiye pazarına muhtemelen öylesine girmiş bir araç gibi görünüyor. toyota grubunda çalışan yoneticilere tahsis edilirse belki o zaman trafikte bir kaç tane görebiliriz. bu fiyat bandında satılması çok zor bir araç olacaktır.
  • fiyatı abartı bulanlara şöyle bir bilgi vermek istiyorum:
    -a6 2.0tdı 190 hp s tronic - - - - - - - - >656.482 tl
    -mercedes e 220d 4 matic excusive - >723.700tl
    -bmw 520d luxury line - - - - - - - - - - - >543.700tl
    -toyota camry hibrit - - - - - - - - - - - - - >479.000tl

a6= 190 hp
    mercesedes e=194 hp
    bmw 5= 190 hp
    camry= 218 hp

yani anlayacağınız üzere e segmentinde en uygun ve çevreci araç.

not: i?bu entry genel amaçlı girilmiştir üst entrye sallamadım yani.
  • amerika'da tutması normal, gelire göre çok uygun fiyatlı.

türkiye'de zor tutar. ne olursa olsun, mercedes'le bmw'yle, audi ile kıyaslanması doğru değil toyota'nın. hatta lexus'un bile. üst segment müşterisinin o parayı vererek toyota'ya bineceğini, hibrit teknolojisinden dolayı tasarruf edeceği benzini düşüneceğini sanmıyorum.

halbuki hibrit teknolojisi teşvik edilse bu kadar anormal rakamlara çıkmazdı bu aracın fiyatı. ben de alır koyardım kapının önüne bordosunu. sağlık olsun.
  • 150.000tl civarı bir fiyata gelse belki tutabilecek araç.
  • feci yüksek bir fiyatla gelmiş , satılabilme ihtimalini kendi kendine yok etmiş araçtır türk kullanıcısı için, birkaç ay önce bayisinde konuştuğumuzda passatla rekabet edeceği söylenmişti fakat bugünkü etiketi iki passat alır neredeyse. aynı paralara premium marka alacak olan tüketici ,ki uyanık kişiler olur genelde bu zümre, hybridden elde edeceği tasarrufun vergiyle belki de fazlasını kaybedeceğini bilir. türkiye hatta avrupa pazarı dikkate alınmadan üretilmiş ve direkt kuzey amerika ve körfez ülkelerini hedeflemiş olan toyota belli ki bu aracı burada satmanın çok da heveslisi değil. bence satın alacak ilk kişiye altın bi anahtar filan versinler.
  • amerika fiyatının 30 bin dolar olduğu düşünülünce türkiye'deki 500bin liralık fiyatını kabullenebilmek gerçekten çok zor.
  • abd'de satılan hybrid araçların tümünün içinde en iyi fiyat performansa sahip araçtır. amma velakin le yani giriş seviyesi donanımlı modeli. bu donanımda 2.5 litre 205 beygirlik performans veren motorla birlikte diğer tüm toyota hybridlerin aksine ni-cd pil değil li-ion pil kullanan toyota muhteşem bir iş çıkarmış.
    prius ve corolla hybridlerde 1.8lt 122 beygir bastın mı hızlanmayan ama 51/53 mpg değerlerine sahip motor ile yakaladığı değerleri 2.5lt 205 beygirlik bu araçla li-ion pil sayesinde yakalamış. hem bastınız mı giden 205 beygirlik aracınız var hem de 122 beygirlik prius gibi 51/53 mpg yakıyorsunuz.
    camry'nin giriş seviyesi değil se ve xls yani dolu donanımlarında ise ni-cd pil kullanıldığı için yakıt tüketimi 43 mpglere düşmekte.