• kullandığı eski teknolojilerin bir tanesini bmw ye vermiştir.
    (bkz: hybrit)
    ev hanımları otomobil testörü ayağına yatmasın. rica ediyorum.
    düdüt: tamam o "t" senin için "d" olsun. ama bak rica ediyorum sen otomobiller hakkında yorum yapma.
  • gerçek hayatı forza horizon festival ya da need for speed oyunları ile karıştıran, babasının cüzdanı veya bizzat kafası kalın bebelerin 0-100 km hızlanması ile sözde dalga geçtiği türkiye şartlarında en alınası araçtır. sen git dsg bir araç bul sanayide çayı demlerler sana merak etme ergen bebe... ya da git bmw'ye atlayıp caddede bi maharetmiş gibi yanlaya yanlaya maganda arkadaşlarına hava at ardından aynı gece olmazsa karakolda çay demlerler sana içersin bir güzel. bunlar istiyorlar ya da sanıyorlar ki tüm otomobiller performans için yaratılmış (!) sanıyorlar ki tüm otomobiller hızlı ve öfkeli filmindeki sahneleri yaşatacak (!)

ee boşuna "ergen" demiyoruz. çantasında kido ile gezip ağzı corn flakes kokan bebişler gelmişler buraya 0-100 km arasında corolla'da çay demlersin yazıyor. keşke portakalda kalsaydınız lan siz. en azından soğuk algınlığında c vitamini olarak işe yarardınız.
  • eski modelleri bazi erkeklerde hastalik yapan ve vazgecilmez hale gelen, orta halli bir kisinin bir arabadan olabilecek tum beklentilerini karsilayabilecek orta sinif kaliteli japon otomobili. babam yillarca bir tane almak istedigi ve sonunda alinca keyiften "18'lik bir kiza biniyor gibiyim" diye dilinin surcmesiyle annemin acayip bakislarina hedef olmasini saglayan ideal aile arabasi.
  • şu arabayı boklamaya doyamadınız amk ya. olm bu araba masraftan korkan adam arabasıdır. buna binen adamın zaten arabayla ilgili fentezisi yoktur. ses almış, hızlanmamış, hantal kalmış skinde değildir. şu işten vazgeçin artık ya
  • sanayiye tost yemeye giden araçtır.
  • (bkz: #120384035)

pazar günü eşimi ve 2 kızımı alıp, 2015 aurisimiz ile efe toyota bayiine gittik. kalmadığına emin olduğum için onları arabadan hiç indirmeden ben gidip sordum. kalmamış.

sonra arabaya dönüp "taa çetin emeç'e toyan' a da gitmeye gerek var mı" dedim eşime. normalde hep eve dönelim der. bu sefer hadi gidelim dedi. olmazsa kia stonik'e bakarız dedik. oraya da gittiğimizde sadece ben gidip sordum. kapıdaki hanım"kalmadı ama biraz bekleyin boşa çıkan araç var mı sorayım" dedi. bir satış danışmanı geldi. "biraz bekleyin bi telefon açayım" dedi. 10 dakika sonra "şimdi bir tane inci beyazı boşa çıktı" dedi.

gördüğüniz gibi tüm mucizeler üst üste geldi ve arabam.com'un benim aurise verdiği fiyata güvenip arabaya kaparomu ödedim. verdikleri fiyatın 10 bin lira altına bile satsam hesap tamam. 50 bin krediyle çözüyorum. sonra akşam yemek yerken tekrar bakayım dedim. fiyat 20 bin düşmüş. elim ayağım boşaldı. gözlerim karardı. arabada ufak tefek kozmetik kusurlar da var. yaptırsam yetişmez. 3 gün içinde satıp kalanını ödemem lazım. ustama gittim. çizikleri mazotla sildik. ışıl ışıl oldu. sonra sarı siteye gittim. muadillerinin 10 bin altına koydum. az önceki mucizeler yeterli olmamış olacak ki rabbim bu 2. el piyasasının bitik halinde 24 saatten az bir sürede satmayı nasip etti. canım auris'im sakaryaya gitti. ufak tefek ziynetleri bozdurduk. krediyi çektim. kaskosu sigortası vekaleti derken her şeyi bugün itibariyle bitirdim. 3. günün şafağında gandalf arabanın anahtarını ve ruhsatını teslim edecek diye bekliyorum.

bundan sonra büyük konuşmayayım ama 6 kişi toplanıp beni aynı anda sikmedikleri sürece asla toyota dışında araba almam. 2 yıl garantiyi uzattım. en az 7 sene seninleyim inci tanem.

teslim alınca ve ilk depo dolumunda yine gelir överim seni. direksiyon başına geçene kadar şimdilik hoşçakal canımın içi.
  • reel enflasyonun %100'ü geçtiği bir ortamda bırakın satın almayı battaniyeyi alıp yanında yatmanız gereken bir araç. hatta her gün japon mühendislere dualar etmelisiniz. babasının kredi kartı ile entry giren magandaları boşverin siz. bize ne lan dsg'den turbo'dan bilmem neyden.

fiyat/yakıt tüketimi/dayanıklılık/konfor gibi maddeler sıralandığında kategorisinde rakibi yok gibi bir şey. sen 2000 doğumlu olduğun için bunları önemsemiyor olabilirsin benim güzel kardeşim ama 15 yıl sonra sorumlulukların dağ gibi artınca senin girdiğin entry'lere bir daha bakalım istersen. fitille corolla almazsan ben de bir şey bilmiyorum. götüme sokun falan diye bağıracaksın bayilerde bana güven. ayaklarına kapanacaksın adamların. neyse oralara daha var hadi aç bi el valorant oyna ;) dişlerini fırçalamayı da unutma sikik z kuşağı seni.
  • sene olmuş 2021, hala motorlu bir taşıttan ruh bekleniyor. hani daha iyi şanzıman, daha yüksek tork, hız, efendime söyliim yol tutuş falan beklense anlarım da.. ruh yani, ne bileyim..
  • kurban olayım şanzımanına motoruna,
    sorunsuz gidiyor istanbul'dan ığdır'a
    buna binerim tabi ki napiim yani,
    passat'mı çekeyim yanlarına.
  • otomobil ile kazanıldığı düşünülen itibar ortadoğululuktur, başka hiçbir donanıma sahip olunmadığını gösteren aciz bir sığınma şeklidir, sonradan görmeliktir, eril yetiştirilme tarzıdır, cehalettir.

ulan sen götündeki donun lastiğini tutamıyorsun, çayın yanında sopa gibi galeta tüketen adamsın, bazı fakirliklerle mücadele edemediğin için "şükür" diye bir hayata tutunma yöntemi peydahlamışsın ama kalkmış burada torkmuş, beygirmiş, tok kapı sesiymiş vs vs vs

ya tok kapı sesi nedir abi ? insan ömründe bir otomobilin kapısının kapanma sesi ne kadar yer kaplayabilir, bu nasıl bir hayatın tezahürüdür. doğan kabak, burak ertem vs youtube videosuna içerik çıksın diye değiniyor öyle detaylara sen lavaşın içine çiğköfte sarıyorsun be amına koyduğumun arabı. sana ne 100 km'de 13 litre yakan aracın torkundan beygirinden. sen para yetiştirebilcen mi o arabaya ? her gece yatağa acun ile girmiyorsan susacaksın güzel kardeşim. burada kendi kazandığı para ile güç bela f/p otomobili kovalayan abilerine dil uzatmayacaksın.
hesabın var mı? giriş yap