şükela:  tümü | bugün
 • yaklaşık 1 sene, 2020 flame x-pack 1.6 benzinli modelini kullanıp stabillik konusunda beğendiğim, ancak aile arabası olarak uygun bulmadığım araç.

  öncelikle, kesinlikle sunroof sebebiyle arkasının tavanı çok alçak. çocuk koltuğu ile birlikte inanılmaz rahatsız edici bir hal alıyor.

  özellikle düşük hızlarda ve sakin kullanımda cvt şanzıman motora güzel hükmetse de, hızlanmalarda motorun çok bağırmasına engel olamıyorsunuz. daha düşük segment bir çok arabada bile motor ve tekerlek sesini bu kadar içeriye alan bir araba çok görmemiştim. yalıtım işi gerçekten berbat. arkada oturan ile normal tonda 90 km hız ve üstünde konuşmak çok zor oluyor. o derece.

  malzeme kalitesi, ehh işte. ön tarafta fena olmasa da genelinde ucuza kaçıldığını düşünüyorum. tabi bunlar fiyat ile endeksli.

  bagaj haricinde diğer tüm saklama alanları oldukça yetersiz. orta konsolda telefonu bile doğru düzgün koyacak yer yok. kapılarda ise yarım litrelik şişeyi sıkıştırarak koyabilirsiniz. ancak bagajı güzel, yeterli.

  yarı otonom sürüş güzel olsa da, hafif eğimli yılan kıvrımlı yolda mutlaka çizgi dışına çıkıyor. sağ-sol ani geçişlerinde başarılı değil. ama onun harici fena değil.

  yakıt konusu, kesinlikle çok kötü. bir app aracılığı ile tüm yakıtlarımı kaydettim. şehirlerarası stabil 90-100 ile giderseniz makul ancak özellikle 40-50-60 km hızla gidebileceğiniz dur kalklı şehiriçi kullanımda 10-11'den aşağıya düşmüyor. ne yaparsam yapayım düşmedi. performansı iyi olsa idi, buna katlanılabilirdi. ancak maalesef bu konuda da çok tatmin edici değil.

  ön koltukların kafalıkları gereksiz geniş, tavanın da alçak olması sebebiyle çapraz bakışlarda çok engel oluyor. ayrıca arkadakilere de rahatsızlık verici. darlık hissini katlıyor.

  sonuç olarak, fiyat performans olarak fena değil. sorun çıkarmayacağı konusunda güven veriyor. uzun yıllardır tutma sebebi de bu olabilir diye düşünüyorum. ancak temel unsurlardaki rahatsız edici çözümsüz eksikliklerinden dolayı bu kasası ile herkese hitap etmeyeceğini düşünüyorum.
 • oyle bir fren hassasiyeti vardir ki,
  ateist adami bile secdeye vardirir
 • galatasaraylı futbolcu marcao'nun geçen gün kullanırken, kaza yaptığı araç.
 • türk pazarında abartılarak satılan toyota modelidir .
  tanım : c segment toyota’dir.
 • atacak bok bulamayınca ses rüzgar falan diye uğraşılan araba. arıza vermez yolda bırakmaz ama segmentinin en ucuzu olmasına rağmen yaranamaz
 • alanında kral bir araçtır. az yakar, çok kaçar, otomatiği sorunsuzdur. ne istiyorsunuz lan daha? bu ülkenin standartlarının çok üzerinde kaliteli bir araçtır. sağlamdır da. geniştir.
 • ihtiyaç olduğu için 2014 model benzinli 1.33 life paket aldık. araç seri bir araba değil ancak sürüşü cidden keyifli. konforlu bir sürüşü var. şehir içi kullanım için bize fazlasıyla yetiyor.
 • henüz 1 senesi dolmayan 15 bin km'deki aracın direksiyonundan bir tarafa dönderdiğimde özellikle soğuk havalarda gacır gucur ses geliyor. internette araştırdığımda kronik sorun olduğunu gördüm. durduk yere can sıkıcı bir durum.
 • uzun yolda hayattan sogutur. egea disinda arabaya binmeyene konforlu gelir. standart araba iste meganedan bile kotu. aklima su arabadan da iyidir diyecek bir araba gelmedi. 400-500 bin isteyenleri goruyorum uzuluyorum, para verip alanlara 2 kez uzuluyorum.
 • bırakın sesi rüzgarı, motoru çalışıyor mu onu bile anlayamadığım araç. salak mı lan bu adam diyeceksiniz ama, bir gün oto yıkamacıdaki adam abi elektrikli mi bu diye sordu. yok be saçmalama dedim. araba gıp gri herhal ondan. (2018 kasa)

  kendileri 1.6 benzin. yakıta gelince 9 litre. evet, çok fazla.
  bok toyota. alsaydım bi citroen dizel 4.5 litre yakardı. tabi kalorifer klima hemen ısıtmaz soğutmaz onun da o dertleri var. bir de sesli motorları. en iyisi mi? siz gidin hybrid bir model alın.

hesabın var mı? giriş yap