• oyle bir fren hassasiyeti vardir ki,
    ateist adami bile secdeye vardirir
  • galatasaraylı futbolcu marcao'nun geçen gün kullanırken, kaza yaptığı araç.
  • türk pazarında abartılarak satılan toyota modelidir .
    tanım : c segment toyota’dir.
  • atacak bok bulamayınca ses rüzgar falan diye uğraşılan araba. arıza vermez yolda bırakmaz ama segmentinin en ucuzu olmasına rağmen yaranamaz
  • alanında kral bir araçtır. az yakar, çok kaçar, otomatiği sorunsuzdur. ne istiyorsunuz lan daha? bu ülkenin standartlarının çok üzerinde kaliteli bir araçtır. sağlamdır da. geniştir.
  • ihtiyaç olduğu için 2014 model benzinli 1.33 life paket aldık. araç seri bir araba değil ancak sürüşü cidden keyifli. konforlu bir sürüşü var. şehir içi kullanım için bize fazlasıyla yetiyor.
  • henüz 1 senesi dolmayan 15 bin km'deki aracın direksiyonundan bir tarafa dönderdiğimde özellikle soğuk havalarda gacır gucur ses geliyor. internette araştırdığımda kronik sorun olduğunu gördüm. durduk yere can sıkıcı bir durum.
  • (bkz: #132332481) entryime çok atıf olmasını sağlayan araçtır. haftasonunda istanbul-ankara-istanbul güzergahında yaklaşık 1000km yaptım.
    evet 1.5 normal hybrid olmayan motor 190km gördü. 140km/h ile otoyol yakıt ortalaması 7,7lt/100km. 120kmh üzerinde yol sesi var, elbet bir 5.20i değil. yol tutuş oldukça başarılı, direksiyonu tam sağ ve sol yapınca vuruntu sesi geliyor ama fiyat performans aracı olması sebebi ile dikkate almaya pek gerek yok. bu arada 5.20i'yi satma kararı aldım. ciddiyim.
  • önce 2020 model flame x pack modelini 6 ay kullandım bir gaza gelip sattım sonra 2019 model daha düşük km flame x pack satın aldım.

bu araç kesinlikle türkiyede alınabilecek en mantıklı araçların başında geliyor. size çok fazla bir performans vaat etmese de kesinlikle üzmüyor. konfor olarak gayet yeterli, donanım olarak koltuk ısıtma vs. gibi özellikler dışında her şey var. acc, otomatik uzun far, çarpışma önleyici ve şerit takip çok verimli çalışıyor.

atmosferik motoru performans olarak çok tatmin etmese de üzmüyor. arıza yapmama ve uzun ömürlü olması nedeniyle kafanız rahat binebilirsiniz. kimse size gidin amerika’da avrupa’da bu arabaya binin demez fakat türkiye şartlarında uzun ömürlü olması açısından en mantıklı araçlardan biridir.
  • uzun yol demiş bok atmak isteyenler. arkadaşım baz modelini bilemem ama x-pack donanımında adaptif sürüş var. yol çizgilerinin arasında öndeki arac ile arasındaki mesafeyi koruyarak (öndeki araç durduğunda durarak) ilerliyor.

yolda giderken rahatça yemeğimi yiyorum içeceğimi içiyorum. ayağım başta frendeydi ama otoyolda ayaklarım pedalda bile olmuyor. direksiyona sadece dokunuyorum o da güvenlik için yapılmış bir şey. araç virajları (çok sert olanları değil) kendi alıyor.

yoruyor diyen elemana....
hesabın var mı? giriş yap