şükela:  tümü | bugün
 • toyota ft-86 olarak tanıtılan konsept otomobilin avrupa pazarında alacağı isimdir. otomobil 30 kasım 2001'de tokyo motor show'da duyrulacak. subaru tarafından üretilecek direk enjeksiyonlu motor 12.5:1 gibi yüksek bir sıkıştırma oranına sahip.

  kesinleşen teknik özellikler aşağıdaki gibidir:

  * 2 litre d4-s boxer motor
  * 197 ps @ 7000 rpm güç, 205 nm @ 6600 rpm tork
  * 6 ileri manuel veya otomatik şanzıman 2.0-liter boxer with d4-s injection (direct and port injected)
  * 53:47 ön:arka ağırlık dağılımı
 • sınıfı içinde konuşacak olursak. kusursuzu kılpayı kaçırmış araba diyebiliriz. ft-86ii konseptinin verdiği hissi veremiyor malesef.. dostum link verseydin iyi olurdu diyenler için:

  http://www.netcarshow.com/…a/2011-ft-86_ii_concept/

  şimdi toyota şu konsepti sunmadan direk bu seri üretim modelini gösterse, orta konsoldaki dandik saat dışında araç dibimizin düşmesini sağlayabilecekti. ciddi ciddi çok iyi araç çünkü. söylenebilecek pek fazla eksi yanı olduğunu sanmıyorum. hani fakir olmasam gün sayardım almak için o derece.

  ama sıkıntı işte, o ft-86 ve ft-86ii konseptlerinden sonra araçda bir gerileme seziliyor. agamemnon'un da belirttiği gibi o şık led stopları kaybetmesi hoş olmamış. ayrıca ilk 2 konsept modelde özel bir his vardı bence. ft-86ii'nin siyahını ilk gördüğüm andan beri toyota'ya yalvarıyordum lan nolur seri üretime geçerken piç etmeyin bu modeli diye. etmemişler piç de işte bir şeyler gitmiş araçtan, isimlendiremiyorsun ama seziyorsun.

  velhasıl kelam yıllar yıllar sonra toyota sport ruhu geri dönmüş. corolla ae86, supra gibi araçların ruhunun bu araca geçtiği görülüyor kolayca. şahsen bir supra aşığı olarak bu aracı beğendim.

  ecu ünitesi modifiyeye hazır bir şekilde üretiliyor bu arada. yani supra için gördüğümüz çılgın atan modifikasyonlar bu araca da gelecektir yakında, takip etmekte fayda var.

  sanırsam bu senenin en çok beklenen araçlarından biriydi ve sonunda geldi. 30 kasım'da tokyo'da duyurulacak.
  kesinle bu sınıfta adından çok bahsettirecek bir araba olmuş. bmw 1 series olsun, audi tt olsun küçümsememeli bence gt 86'yı. zaten bmw'nin yeni 1 serisinin hatchback dizaynı 2 arada 1 derede kaldı. insanlar ya aşık oldu ya itin götüne soktu aracı. coupe versiyonun üzerine çok çalışması lazım bmw'nin bence. çünkü artık 1 fazla ve oldukça dişli bir rakibi var. bu araç bir çok müşteri çalabilir diğer firmalardan.

  son olarak, ufak tefek makyaj operasyonlarından sonra, harika ötesi olacaktır diyorum. ancak o orta konsoldaki saat nedir ya. o saat dışında bir eksisi yok gibi. hatları da hoş duruyor aracın.

  edit: seri üretim halinin fotolarını vermeyi unutmuşum. agamemnon'unkinden başka bir kaynak daha olsun, merak edip görmek isteyenler için.

  http://www.netcarshow.com/toyota/2013-gt_86/
 • (bkz: #26776639)
 • subaru brz'nin ikizi olan otomobil.
 • 2012 cenevre otomobil fuarında, ae86 dururken nedense toyota 2000gt ile yan yana sergilenen güzel alet. biraz 2000gt'nin gölgesinde kalmış sanki ama olsun. bir de o jantlar pek eğreti duruyor be gençler. mümkünse değiştirelim onları.
 • yakında türkiye'de de satışa sunulacakmış. heyecanla bekliyoruz.
 • temmuz ayı itibariyle resmen satışa sunulmuştur.
 • yeni nesil hachi roku. tam bir sürücü otomobili, yüzlerce beygirlik süper sporcular gibi kolaylıkla lastik yakar halde değil, ancak sürücüsü çalışkansa, oldukça keyifli bir drift makinesine dönüşüveriyor.
 • ateşli bir otomobil.

  http://ush.re/fgph
 • manuel vites opsiyonu ile 52.900 euro+plaka masrafları etiketiyle piyasaya sürülmüş, etkili tasarımı ile göz dolduran toyota modelidir.

hesabın var mı? giriş yap