şükela:  tümü | bugün
 • vaktiyle "thoughest vehicle in the world" sloganıyla satışa sunulmuş hafif ticari araç. top gear'in bir bölümünde, ki bu 2006 model yeni hilux'ün tanıtıldığı bölümdür, 1995 model ve on yüzbin milyon kilkometrede bir hilux buluyorlar ve "hakkaten o kadar though mı?" diye teste tabi tutuyorlardı. testin ilk ayağı iğrenç dar sokakları, merdivenleri ve taş yollarıyla bristol oldu. hilux bu sınavı sadece bir iki ezik ile atlatttı. off road sınavı ise sanki özel hazırlanmşı gibydi, her tarafı tümsek ve taşlarla dolu ilginç tarlamsı bir yerde aracın son hızı denendi, amortisörler bana mısın bile demedi. daha sonra çarpma testleri yapıldı. önden arkadan yandan çarpmalar, aracın üzerine bir karavanın atılması (evet!), ahşap bir kulübeye son hızla dalmak ve abartıp gökdelenlerin yıkımında kullanılan 500 poundluk bir güllenin çarpması gibi zorluklardan sadece eziklerle kurtuldu ve motor çalışmaya, direksiyon dönmeye devam etti. bunun üzerine aracı ingiltere'nin atlantik kıyılarındaki meşhur medcezirine teslim ettiler. meedcezir öyle güçlüydü ki, aracı bağlayan zincirleri kopardı ve araç bir 50-60 m. kadar denizin içine sürüklendi. yılmadılar, dalgıçlar ve vinç eşliğinde aracı buldular ve bingo! tekrar çalıştı. artık "sınavların en acısı" diye nitelendirdikleri ateşle sınanmaya gelmişti sıra. aracı ateşe verdiler ve stüdyoya geçtiler. stüdyoda konuklardan birisi beklenen soruyu sordu ve cevap olarak kapıdan içeriye simsiyah, camları erimiş, arkasındaki ahşap döşemeleri kül olmuş bir hilux gürültülü motorunu homurdatarak girdi.
 • 2006 modelindeki "şimdilik" en büyük eksiğinin siyah renk seçeneği olmaması olduğunu düşündüğüm ticari taşıt.
 • 2006 modeline, top gear'da selefine yapılan efsanevi işkenceden sonra "invincible" ismi verilmiştir (elemanlar üstlerine de alınmış olabilir tabi; geyikte sınır tanımıyor bu tosspalar).
 • bir de reklamı var bunun, komik:

  http://www.bigumigu.com/bigu/haber.asp?hid=723
 • ülkemizde 2,5 lt 102 hp'lik motor ile satılan, bu motor versiyonu ile birlikte halihazırda oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşmış nissan navara ve isuzu d max gibi araçlarla rekabet edemeyen, yurt dışında lansmanı yapılan 2,5 lt 120 hp ve 3,0 lt 171 hp'lik motorlarının da ülkemize ithaline başlanması gerektiğini düşündüğüm araç.
 • gerilla arabası
 • (bkz: toyota linux)
 • insanin agzini acik birakan hayvan arac. iste o efsane top gear testlerinin ikinci kismi*:
  http://www.metacafe.com/…stroyable_car_on_top_gear/
  http://www.metacafe.com/…stroyable_car_on_top_gear/
 • top gear müzesinde sergilenen araç.
  yapılan testte türlü badireler atlatan ve sonunda ateşe verildikten sonra da çalışan hilux son olarak dinamitle yıkılacak bir gökdelenin çatısına konur helikopterle. bina ile birlikte bir iki saniyede aşağı inen hilux, toz bulutu dağıldıktan sonra tespit edilir ve bir vinç yardımıyla yuvarlana yuvarlana enkazın üzerinden indirilir. yeni parça kullanması yasak olan tamircimiz çağırılır. 45 dakikalık bir bakımdan sonra hilux çalışır. daha sonra da stüdyoya getirilip müzeye konur.

  atrin'in uyarısı üzerine edit: çatıya helikopterle değil vinçle koyuyorlar.
 • youtubedaki top gear videolarını izledikten sonra kendisine bir daha aşık olduğum makine. suv tarzı olan modelinin adı hilux surf tür. arka kasası daha kısa ve kapalıdır. çok güzeldir.

  standart açık kasa hilux, 32,600 ytl* den başlayan ve performansına göre hayli kelepir kalan fiyatı ile, "alsam 5,25 mt ye 1.76 mt lik bu canavarı ne yapabilirim" diye düşüncelere sürükledi beni. park edecek yer bulamam o kesin.

hesabın var mı? giriş yap