şükela:  tümü | bugün soru sor
  • youtobe'da o sikim reklamlarından artık midemi bulandıran , aq arabasınında, hyba654iidada dediğim, tacizci markanın arabası.
  • yakıttan tasarruf için, özellikle dur kalklarda çok işe yarayan bi sisteme sahip otomobil. yurtdışındaki taksilerin büyük bölümü bu araçtır.
  • az önce reklamda kendini şarj edebildiği için bir şeye takmaniza gerek yok denen reklam.
    böyle bir şey mümkün mü yani? gemi ve mıknatıs işi gerçek mi oluyor lan yoksa?

edit : bi arkadaş uyardı mesajla sağolsun, benzinle şarj ediliyormuş, sikeyim öyle işi amk. alevli fanatik haberciliği mantığıyla yapılan reklama sokayım.
  • hibrit teknolojisi genel olarak benzinli ve elektrikli motorun birlikte kullanımını gerektirdiği için, elektrik şarjına aslında gerek yok, akü bir şekilde fren tarzı rejeneratif hareketlerle, yahut en olmadı benzin ile de şarj edilebildiği için, "0 tüketim" gibi bir şey olmaz. eğer bir gün gerçekten arabaya herhangi bir güç kaynağı dolumu yapmadan ilerleyebilirsek, devrim o gün olur. bunun için de önümüzde daha çok yol var, en önemli yol ise fosil yakıtların yok olması/tamamen yasaklanması...
  • gelecekte patlayacak teknoloji ürünü.
  • gelecekte patlamayacak teknoloji ürünü. hibrit araçlar aynı 3 boyutlu tv'ler gibi başarısız ve amaçsız birer üründür gözümde.
    şöyle ki karma verilerde toyota yaris hybrid,toyota yaris dizelden daha çok yakıyor. ayrıca daha pahalı. 2 motor ve çok daha karmaşık bir sistem,daha düşük performans.insanların bunu alması için ortada bariz bir neden yok. gelecekte patlayacak olan elektrikli araç teknolojisi olabilir. o da şu an için bataryaların ağırlık/kapasite oranının ve dolma sürelerinin geliştirilmesiyle alakalı bir durum. ne var ki tesla alırsanız şu an ki teknoloji 600 km menzil ile yeterli gelebilir fakat fluence elektrikli modeli 120 km menzile sahip.
    yani sonuç şu ki istisnalar hariç daha yüksek yakıt tüketimi,daha yüksek satın alım ücreti ile hibrit araç satmaz.
  • (bkz: #71487283)
  • son reklamında ‘kendi kendini şarj eder, ne kablo ne de priz ister’ şeklinde başlayan şarkının orijinalini bulamadım bir türlü. öyle bir şarkının olduğunu hatırlıyorum.
  • son reklamda işin ustası biziz, kablo ile de uğraştırmayız diye direkt mesaj veriyor.
    çalışma prensini bildiğim halde
    aaa yeni çıkmış bu diye bir anda boş bulundum.
    reklamcı ekibindeki herkesi tebrik ederim.
  • satın almadım ancak test sürüşünde dahi fiyasko olduğu belli, vites geçişlerini hissettiren 80'den sonra gürültülü çalışan büyük bir akülü araba geldi bana.