• üretimi sonlandırılmış modeldir.
  • 2016 model bmw motorlu 1.6 d4d için konuşuyorum , eski versiyonları bilemem kullanmadım ama bu aracı 2 yıldır kullanıyorum km 100bin.önce artılarından bahsedeyim yüksek araba herzaman iyidir , geniş ve üçüncü sıra koltukları var (7kişilik) koltuklar kapalıysa bagaj hacmi çok çok iyi.şaft tuneli yok arka koltuklara 4 kisi rahat sigar.tonajlı araba 1700 kg öle virajda falan asla saçmalamaz.yüksek olması sebebiyle altını kolay kolay vuramazsınız , su birintileri falan umrunuzda olmaz.yakit bu tonajda bir araç için bence iyi ş.içi 6.8-7 , uzun yolda 5.5-6 çok çok iyi kişi ve bagajınıza göre 2000-2500 kg dan bahsediyoruz.2 oda 1 salon araba resmen bendeki cam tavan , çok geniş bir cam tavanı var çok ferah içi.malzeme kalitesi iyi iç kısımda kullanılan malzemeler c segmentin üstünde.eksi yönlerine gelince.aracın üretimi yok durduruldu.ikinci elde zarar etmeden satmak çok zor ha km si dusuk olur vs bilemem .genel olarak ikinci eli kötü orası net.yedek parça açık ara çok pahalı , bu toyotalarda son yıllarda bütün modellerde böle adamlar parçadan kazanıyor resmen.bmw motor toyota servisleri bilmiyor motoru , bu bizim motor degil diyorlar. gerekli eğitim verilmemiş , verilmezde bu saatden sonra üretimi yok artı adamlar genelde dizeli bitirdi.bmw motor olması tam bir felaket yedek parçanın çoğu tr de bile yok direk almanyadan geliyor ortalama en az 14-25 gün sarf malzemeleri genelde var tabi.mesela su flansı 10 günde geldi . turboya giden bir kariş hortum tr de yoktu 16 günde geldi çogu parçası toyotada da yok .ufak tefek amartisörmüş . alt takımmış vs var iki üç güne geliyor.parça fiyatları premium araç markalarıyla yarışır (bmw merso audi) mesela egr 2500-3000 turbosu 10 binin üstündedir v kayışı 335 ben inanamadım bu fiyatlara ama çoğu çıktı karşıma , yan sanayisi yok olanlarda uyum sağlamiyor sıkıntı çıkıyor bir haftaya.toyota nın yedek parça politikasi , aracın üretiminin olmaması bmw den alinan n47 motorun sorun çikarması ve soruna servislerlerin yabancı kalması , ikinci elde yaşanacak muhtemel kayıp alınmaması için yeterde artar.daha da bilgi isteyen olursa yeşil kadar yakınim.
hesabın var mı? giriş yap