şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tok kapı sesçilerin bir türlü kabullenemediği gerçek. evet, katar, bae gibi ülkelere gidin bakalım ne toyotalar var oralarda. land cruiser dediğin araç arazide bırak touareg gibi dandik bir aracı range'i bile tokatlar. velhasıl toyota dünya'nın her yerinde birbirinden farklı modellerini, camry gibi bir canavarı satarken vw'nin en iyi arabası passat'tır. *

  edit: golf alıp almamak konusunda kararsızmışım. hahahaahahah

  edit: bir yakınım 2012 model corolla kullanıyor araba "1" kere bile arıza yapmadı.

  edit: toyota'nın otomatik şanzımanları dsg'den daha zayıf bu da bir gerçek.
 • öncelikle vw'nin en iyi binek aracı passat değil, phaeton'dur. iki markanın birbirine tam manası ile üstünlük kurduğu söylenemez. şanzıman olarak vw tercih edilirken, dayanıklılık ve uzun ömürlülük olarak toyota tercih edilir. sorsam size amarok mu, hilux mu diye, muhtemelen amarok diyeceksiniz. ki, bu işi bilmediğiniz manasını gelir. hilux, amarok'dan çok daha üstün bir araçtır. hem dayanıklılık olarak, hem de arazi tecrübesi olarak. golf ise, corolla'dan daha üstün bir araçtır. mantıklı düşünen ve iyi kötü araçtan anlayan herkes bana bu hususta katılacaktır. son olarak; markalar arası tek tek artılarını veya modeller arası kıyaslamayı yapmayacağım. tercih sebebi tamamen kişiye bağlı olduğu gibi, kişinin alacağı aracı ne gibi şartlarda kullanacağı da tercihi etkileyen bir faktördür.
 • ikisi arasında tek bir gerçek var;

  tr’de vw daha pahalı.
 • toyota mekanik olarak daha sorunsuzdur. vw de dsg nin sorunlarını bilmeyen yoktur. umarım başınıza gelmez ama kaza aninda vw daha güvenlidir.
 • el kaide lideri usame bin ladin'in de doğruladığı gerçektir.

  kendisi mealen "bir cihatçının en büyük yardımcısı önce allah, sonra toyota'dır" demiştir.

  dayanıklılık, uzun ömür olarak toyota bir tık daha üstündür. vw nazlıdır, dayanıksızdır, her iklimde çalışmaz.

  toyota : kutuplar, çöller, şehirler, tundralar.
  vw : şehirler

  toyota wars denen bir kavram vardır.
 • (bkz: japona binmek)
 • gerçekte olan durum. bizim buradaki davarlarda vw'yi över. abd ve avrupa'da vw'nin yüzüne bakmazlar. özellikle hayvani kilometrelerin yapıldığı abd'de herkes toyota'ya biner. motor taş gibidir. üst segment araçları vardır. (bkz: lexus) ama türkiye'de göremezsiniz.