şükela:  tümü | bugün
  • direk boyle bir ayrim gereklimidir bilmem lakin deterjanin sivi sert vs gibi toz olanida vardir mesela genelde camasir deterjani bu klasmandadir
  • camasir paklamaya meyilli deterjan ihtiva eden ticari paketlerin ustunde yer alan ibare. rendelenmis sabundan deterjan teknolojisine dogru cag atlandigi gunlerde, tuketiciyi dogru yonlendirmek icin icad olunmustur.
  • duz beyaz ve kokusuz olanlari sadece kokain gibi gorunmekle kalmayip tadi bile benzer hatta dislere surunce uyusturuyorda sanirim bilemiycem (bkz: toz deterjan cekip kafam guzel oldu diyen insan)
  • ana aktif madde olarak labsa (lineer alkil benzen sülfonik asit) kullanılan , bu labsanın yüksek ısı üreten kulelerde hızlı savrulmayla sıvı halden tozlaşması ve içerisine, türlerine göre, betain,hidroksit, noniyonik, anyonik, katyonik kimyasallar ve parfüm karıştırılması bununda fosfat ile dolgun hale getirilmesi ile üretilir. cilt el yüz temizliğinde kullanılması tehlikelidir.
  • daha pratik olsun diye 1,5'luk pet şişelere doldurmuştum çamaşır makinesi için olanı. bugün birini açtım. yüzüme patladı. (bkz: gözlük kullanmanın yararları) neyse ki banyodaydım. etrafı ve kendimi temizlemesi kolay oldu. ilk başta kesinlikle su kullanmadım. kuru bir bezle parçaları temizledim. üstümdekileri de kuru bezle aldım. sonra banyoya girip soğuğa yakın ılık suyla arındım. neden sıcak su kullanmadım? deterjanları durularken olabildiğince az çözünsün de alerji yapmasın diye.

miyopluğun ve eski kafalı olup gözlük kullanmanın yararını burada da gördüm. gözüme zerre deterjan kaçmadı.
  • sıvı deterjana göre kiri çıkarma konusunda çok daha iyi olduğu deneyimle sabittir. beyazlar , havlular için ayrı ; renkliler için ayrı deterjan kullanılmalidir.
  • çamaşırları sertleştirdiğini ama daha bereketli olduğunu düşünüyorum. aklıma direkt arieli getiriyor
  • kendisinden nasıl bu kadar çabuk vazgeçildi ve unutuldu, hâlâ inanamiyorum.