şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: tpau)
  • (bkz: tpmo)
  • hitit dilinde, bebek kıyısında (o zamanki adı ile bebiş) iki katlı yalıya giden patikadir. olmaz mı olmazdır.
  • türkiye petrolleri anonim ortaklığı adını taşıyan şirket. temel vazifesi türk sınırları içerisinde petrol aramaktır. buraya kadar herşey norrmal ama tpao nun envanterinde petrol arayacak 1 tane bile gemi yokmuş inanabiliyormusunuz.(kaynak: bloomberg ht) libyada akdenizde kıbrıs sularunda petrol arar bulur çıkarır belki ihya olur bu millet biz çektik çocuklarımız çekmesin diye ümitlenen aptal milletimizin hiiç umutlanmasına gerek kalmadı. ayrıca işiniz düşse bu devlet kuruluşunda çalışan memurlarında başını kaşıyacak vakti yoktur kesin.
  • norveç'ten bir adet sismik araştırma gemisi satın alınmış şirket, ikincisi de türkiye de istanbul tersanesi'nde inşa edilecek.
  • petrolün çıktığı batman'ın raman köyünde, köylülerin elektrik ve su faturalarını ödeyen şirket. köylü şikayet ediyor, "eskiden askerliğini her bitiren gencimiz burada işe girerdi, şimdi zorlaştı işler"

merak ediyorum, mesela bandırma'da bor, soma'da linyit çıkartan devlet kurumları o bölge köylülerinin de elektrik ve su faturalarını ödüyorlar mı?

http://ekonomi.milliyet.com.tr/…1690796/default.htm
  • biz gezi parkı olayıyla ilgilenirken,

tpao'nun özelleştirilmesinin yolu açıldı
    yeni kabul edilen petrol yasasıyla, türkiye bundan böyle kara ve deniz şeklinde iki petrol bölgesine ayrılıyor
    http://www.dunyabulteni.net/…haber&articleid=261904
  • milli petrol şirketidir. * türkiye'de kadrolaşmanın önemli şekilde yaygınlaştığı bu şirkette; ciddi ölçüde torpil iddiaları söz konusudur.

geçen günlerde tpao bünyesinde önemli bir mevkide çalışan beyefendi ve yeni mezun bir petrol mühendisi arasında aşağıdaki şekilde bir diyalog yaşanmıştır:

beyefendi: milli petrol şirketi olarak, şöyle vatanseveriz, böyle işler yapıyoruz, her kesimden insana açığız vs vs.

genç mühendis: doğru, çok tebrik ediyorum. yanlış anlamayın lütfen; torpilim yok benim sizce bu şirkete girebilmem için kpss'den 98 almam yeterli mi? belki mülakatım da iyi geçerse yani.

beyefendi: torpil mi? torpil falan söz konusu değil arkadaşlar. aslı olmayan bi şey. ha ben yalan söylemem bakın; geçenlerde 8 kardeşi olan bir mühendis arkadaşı, mülakatta hiç doğru düzgün sorulara gerek duymadan, şirketin zekatı olsun diye aldık. bi tek bu var yani.

güler misin ağlar mısın? neyse inandık peki. hayırlısı.