• hitit dilinde, bebek kıyısında (o zamanki adı ile bebiş) iki katlı yalıya giden patikadir. olmaz mı olmazdır.
  • (bkz: tpmo)
  • tpao “bütünsel dönüşüm programı” adıyla önce bölünmüş sonra bütün varlıkları ile varlık fonuna devredilmişti bilenler bilir.

ve 20 temmuzda resmi gazetede yayınlanarak, karayipler`de tpao tarafından kurulmuş uluslararası bir offshore şirketi olan tpıc’ e(turkish petrollium international company) bedelsiz olarak devredildi.

bu arada tpao nun üretim seyrindeki düşüş ayrı bir sorun.
    tpao 2005 yılına kadar yurt içi ham petrol talebinin % 9,2 sini karşılıyordu.
    2015 yılı itibari ile ancak % 6,4 ünü karşılar oldu. 2014 yılı sonunda 87 olan aktif kuyu sayısı 2015 yılı sonunda 38 kuyuya indi.

şimdi üstteki paragrafı neden ayrıca belirtiyorum çünkü şunu diyebilirsiniz:'' tpic e devredilme sonrası ihraç edilen petrol gelirlerinin da az vergilendirilmesi konusunda devlet, tasarrufu amaçlamış olabilir''
    ama daha iç piyasaya yetiremediğin petrol ürünlerinin ihracat gelirindeki vergiyi bu yolla düşürmek adına bu hareketi yapmak abesle iştigal zira üretim gittikçe azalıyor görüldüğü üzere.

enerji politikamızda 1 numaralı amaç sanırım dışa tam bağımlılık.
    bu yaşananlar daha başka nasıl izah edilebilir???
    inanmayan arkadaşlar için resmi gazete linki:

http://www.resmigazete.gov.tr/…2017/07/20170720.htm
hesabın var mı? giriş yap