şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2014 yerel seçimlerinde bir aksilik olmaz ise tekrar chpli olcak belediyedir. bunun en büyük nedeni son akp mitingini görmüş olmamdır. başbakan meydanı bile dolduramadı son trabzon seferinde. keza ilçelerde de hesler ve bazı projeler (çimento ocakları gibi) yüzünden insanlar tavır almış durumdalar. ama akp tabi belli de olmaz ne olacağı.
 • erdoğan bayraktar'ın istifası sonrası mart 2014 seçimlerinde koltuğuna sürpriz bir isim oturabilir. ilçe oylarıyla yarışı götürecek gibi duran ak parti büyük bir şok yaşayabilir.
 • allah'ın izni ve inayetiyle şehri ovaya çevirip yağmurlu günlerde halka gondol sefası yaşatacak olan belediyedir. şelaleler sıkıyor artık, tat vermiyor.

  ulan nasıl bir kaldırım, yol yapmışsınız da her yerinden su akabiliyor, anlayamıyorum.
 • trabzon sokaklarına çöp konteyneri koymaktan aciz, bir büyük belediyedir kendileri. bir de tabelalar koyar sokaklara, çöplerinizi şu saatler arasında yol kenarlarına atınız diye. belirtiler saatlerde insanlar çöplerini yolun kenarlarına atarlar ve belediye işçileri yol kenarından bu çöpleri tek tek toplarlar.

  böyle bir belediyedir, trabzon büyükşehir belediyesi.

  belediyeye daha fazla işçi (oy kaynağı) almak için bir taktik mi uyguluyorlar acaba, diye düşündürür insanı trabzon büyükşehir belediyesi.
 • nisan 2019'dan itibaren, %99 ihtimalle akp adayı murat zorluoğlu'nun yöneteceği, akp ve rte tarihten silininceye kadar da akp'li başganlar tarafından yönetilmeye devam edilecek olan taşra belediyesi. chp de muhtemelen yine yeni yeniden, 2004'ten beri defaatle aday olmayı sürdüren eski başgan volkan canalioğlu'nu aday gösterir ve volkan abi de klasik %20'sini alıp bir sonraki trabzonspor maçını bekler. bu şehirdeki seçim maratonu da en az şehrin kendisi kadar sıkıcıdır.
 • daha da büyük bir şehir hatta metropol olmak istiyorlarsa ivedilikle ülkedeki bütün trabzonluların memleketine dönmesi gerekir. trabzonlu hemşehrilerime açık çağrımdır, şehrimize dönelim reisimizin partisine rekor oy verelim ondan sonra görürsünüz ki trabzon, bir londra, lizbon olacaktır. hatta trabzonspor da şampiyon olacak, 2010-2011 sezonu kupası trabzonspor'a verilecektir.
 • açık ara, chp akp farketmeden türkiyenin en kötü belediyesidir.

  viyadükler üzerine kurulu saçma sapan bir şehir merkezi, 180 derece virajlı otoyollar, merkezde konut sanayi çarşı birbirine girmiş, hangisi nerede başlayıp biriyor belli değil. yamaçlara yapılmış gecekondular, biraz yukarıda gene yamaçlara yapılmış bazılarına neredeyse toprak yolla falan ulaşılan düzensiz siteler. keşmekeş ve zorlama bir yerdir trabzon merkezi. yapılaşma, planlama, belediye hiç yokmuş gibi yapılmıştır. oradaki belediye başkanının ne yüzle maaş aldığını merak etmekteyim doğrusu.

  bunları mesleği inşaat mühendisliği olan ve bu işlerle uğraşan biri olarak tamamen yapılaşma ve çevre duyarlılığıyla söylüyorum, karadeniz sahili boyunca pek çok ilçeden geçersiniz, hiç biri böyle değildir. rize akpartidedir, böyle değildir, en azından bir meydanı vardır. chp’li belediyeler de böyle değildir. trabzon’a nereden nasıl vurdu bu piyango, bilmiyorum. tamam, dağlık yerler, düzensiz yer şekilleri falan var, bunlar zorlaştırıyor olabilir işini, anladık da; ona göre yap o zaman planlamanı.
 • bugün trabzon büyükşehir belediyesi'nin akp'li adayı ile aynı uçakta trabzon'a geldim.

  normalde güvenlik kuralları gereği diyerek uçağa binerken bizi donumuza kadar ararlar. fakat bu adamı karşılamak için apronda yüzlerce sivili yağmur altında bekletiyorlardı. uçuşu olmayanların bırak aprona girmesi, yolcu salonuna girmeleri bile yasak.

  devlet artık türkiye cumhuriyeti değil, akp tic ve san ltd. şti.