şükela:  tümü | bugün
 • başlıkta kullanılan "özgürlük" kelimesi anlamını yitirmiş, yozlaşmış, kullanılması doğru olmayan bir kelimedir. önce bunu belirteyim.

  şimdi. trabzon'un dağlarında "biz bitmedik, bakın buraya kadar gelebiliyoruz" algısı kasmaya çalışan namussuzlar iyi bilsin ki; sizler tarih boyunca hep birilerinin köpeği oldunuz. sizin gibi köpekler her yerde, her coğrafyada karşımıza çıkmaktalar, çıktılar. ama iyi bilin ki; biz de sizi bu dağlardan sürmeyi, tasmalarınızı tutan elleri kesmeyi çok iyi biliriz.

  trabzon'un dağlarından, nusaybin'in düzlerine değin bu topraklar bizim, asla vermeyeceğiz.
 • hamasi söylemlere hiç basvurmadan, pkk'nin trabzon ve karadeniz stratejisinin hicbir mesruiyeti olmadigini anlatmaya calisiyorum.

  odaklanmamiz gereken nokta burasi, bu eylemlerin uluslarasi gecerli hicbir mesruiyeti yok. bu olayda 15 yasinda bir cocuk oldurulmemis olsaydi bile, trabzon daglarinda elinde silahla gezen, ev soyan pkk'lilarin bir mesruiyeti olamaz.
 • bu örgüt üyelerinin kendi kafasını kullanmaktan aciz veya birer piyon olduğunun kanıtıdır. aklı başında biri bilir ki yöre halkını öldürerek elde edeceğiniz tek şey nefret. bu nefret de yine kürt halkına dönecek. sonuç, kürt ve türk halkları arasında gerilim yükselecek, şiddet olayları artacak. bunları planlayanların amacı da ülkede karışıklık çıkararak bölünmeyi hızlandırmak. bakın ki bu da abd'nin istediği şey. suriye'nin kuzeyinde abd'nin kürt devleti kurdurma amacı ortada. bunun için var gücüyle pkk'ye silah yardımı yapıyor. kendi çıkardığı kıçı kırık, terlikle gezen ışid'ci teröristleri önce suriye'de çıkardılar şimdi oraları ışid'den temizleme maksadıyla kürtlere bırakıyorlar.
  işin özü; özgürlük, kardeşlik falan filan hikaye. tek amaçları bölünmeyi hızlandırmak.
 • bizler orospu çocuğuyuz diye dağlara taşlara haykırırken hesap tersine dönmüş ve götten çekilen kanlarıyla yazmışlardır.
 • bu nasıl bir kafadır bu nasıl iğrençliktir işin kötü tarafı bunlara destek veren bazı kürtler olması. 100 sene sonra veya daha erken bir zamanda bu olaylar konuşulduğunda yüzleri kızaracak biz bu muyduk deyip bazıları utanacak ama maalesef bazıları bu.
 • bu sorun bir kürt sorunu değildir.bu; ışid gibi, taliban gibi,nusracılar gibi amerikan köpekliği sorunudur.karadeniz dağlarında gezerek hiç bir vatandaşın hayatına katacak en ufak bir katkın olmaz.en büyük destekçileri de kadıköyde beyaz türk kıvamında yaşayan çakma kadıköylülerdir. adam 20 sene hakkaride yaşamış,istanbulda kadıköyden başka yerde özgür hissedemiyorum diyor.hee amk hee