şükela:  tümü | bugün
  • sert kızlardır.
  • türkiyenin açık ara en güzel kızlarıdır. sözlükteki karadeniz nefreti yüzünden izmir kızları çok güzelmiş gibi lanse edilip durdu. hayır gidip görmesek bir şey de demeyeceğim. renkli gözlü kız sayısı yok denecek kadar az. hepsi arap gibi. pontuslu trabzon kızları öyle mi ama. beyaz ten, renkli göz, orijinal sarışınlık hepsi mevcut. hakkı olan birincilikleri kendilerine iade ediyorum.
  • trabzonlu kızların şu 3 özelliğini çoğunda gözlemledim.

1- eşlerine manyaklık derecesinde tutkunlar. yani eve alkollü gel, ağzını yüzünü kır, aldat yine de boşanmazlar (bunu pozitif bir özellik olarak yazmıyorum). hatta erkeklerin bu psikopat tavırlarını erkek olmanın gereği görürler.

2- paraya pula inanılmaz değer verirler. ortaokul zamanı ailemle (annem çerkestir) trabzon'a taşıdığımızda, tüm sitedeki kadınlar evimize gelmişti. başta "ne kadar iyi komşuluk ilişkileri var" diye düşünsekte, sonradan gelen her kadının eşyalarımızı süzdüğü ve yorum yaptığını görünce garibimize gitmişti.

3- inanilmaz çalışkanlar. yaptıkları iş kapasitesi ile çoğu erkeğin eline verirler.

ekleme: aşağıda yazarlardan biri 1. maddeye takılmış. "evde dominant karakterdir" demiş. benim yazdıklarımdan "trabzon kızı süt dökmüş kedidir" anlamı çıkmıyor zaten. doğrudur belki kavga etmeye gelince altta kalmazlar, onlarda bağırır çağırır. ama kocaları kendilerini paspas yapsa da, nataşalarla otellerde alem yapsada boşanmazlar. garip bir tutkunlukları vardır diyorum.
  • içlerinde bir sürü çok güzel kız varken, bir o kadar da benim fikrimce güzel olmayan kız bulunmaktadır. yani arası yoktur. aynı şey kültürlülük ve cahillik olarak da ayrılabilir.
  • teorik olarak güzel olması gereken ama pratikte olmayan kızlar. sarışın, renkli gözlü, ince vs.. ama garip bir sertlikleri var. bakınca öyle güzel gelmiyor. aralarında çok tatlılar var ama çoğu böyle.
    p.s. çok çalışkanlardır. evi de hayatı da derler toparlar. evlilik yormasın diyorsan ideal eştir.
  • türkiye’nin en güzel kızları falan değildirler, macırlar dururken ne hadlerine? ama gerçekten içlerinde çok güzel kızlar vardır.
  • sevgililer gününde bir buket hamsi ile mutlu edebileceğiniz kızlardır.
  • eva green gibi görünüp fadime çıkmaları hususuna dikkat edilmesi gerekenlerdir.
  • bursalı ve trakyalı kızlar kadar güzel, izmirli kızlar kadar şirin, antalyalı kızlar kadar havalı, ankaralı ve sivaslı kızlar kadar kafa, istanbul kızlarının olmadığı kadar çalışkandır diyelim, konu kapansın.
  • acik ara en cirkin kizlardir.
    guzel istiyorsan (bkz: bursa kizlari)(bkz: eskişehir kizlari)(bkz: trakya kizlari)