• yahu yerlisi başka yere göçüyor ne işin var orada.
  • doğası şahane ancak sosyal yaşamı bir o kadar kötü olan bir yerde sıradan bir durumdur.

şehrimizi niye kötüleysun diye kovmazlar inşallah kadını.
  • güçlü bir şekilde psikolojik sorunları olduğu şüphesi uyandıran hanımefendidir. baygın konuşma tarzı ve gözlerini devirip durmasından anlaşılıyor. tükenmişlik sendromu da olabilir. her ne olursa olsun sakın ola şehirden köye kaçmayın. romantizmin anlamı yok. şehirden köye gitmek kolay ama köyden şehre gelmek bu devirde hiç de kolay değil. gençliğinizi ve enerjinizi heba etmeyin. minimal yaşam şehirde de olur.
  • kadın resmen ağlıyo ya, yalnızlıktan iletişimi körleşmiş, çok kırılgan bi yapıya bürünmüş.
    erkek arkadaşlarım geldiğinde komşularla beraber ağırlayarak bu sorunu çözdük diyor, yani komşular eve erkek girmesine müsade etmiyorlar.
    iki cümlesinin birinde yalnızlık geçiyor, tutup kolundan getiresim geldi kızcağızı.
    muğlaya taşınıp ağlayan adamdan ziyade bu kızın muğla şartlarını bile özlemesine ne demeli.
    kendi kendine eziyet ediyor, anası babası yok mu ki kızım gel yanımıza demiyorlar.
    kendisinin 1-2 saat uğraşıp yaptığı şeye köylüler; “ne bu, ne işe yarar, alsam eve götürsem çöpe atarım” diyerek kızın moralini iyice sıfırlamışlar.
    ben de istanbulda evden işe işten eve hayattan sıkıldım diyorum da bu kızı görünce vazgeçtim ya sıkılmaktan, hiç olmazsa benim gibi insanlarla internetten tanışıp 30 dk mesafeyle buluşup dilediğim gibi konuşabilirim ama bu kızın çevresinde kendi gibi hiçkimse yok!
  • 6 sene kaldım trabzon'da. o kadar yer gezdim ama bu kadar sığ kafalı bir toplum görmedim. kendileri her türlü pisliği yapıyorlar ama başkası yapınca göze batıyor
  • insanının huyunu suyunu bilmediğin köye göç etmenin ne kadar saçma olduğunu göstermiştir.
  • sanirim abla tertemiz delirmis...bundan sonraki seviye cat lady
  • kendisini çok takdir ettiğim, boş beleş birçok göçme heveslisi beyazyakalı gibi klasik izmir/datça/muğla özetle ege/akdeniz gibi kolaya kaçmayıp, daha büyük bir işe girişmiş kadın.

şahsen bence de göç edilecekse ege/akdeniz'den ziyade kırşehir, rize, konya, malatya gibi bu şehirlere göçülmeli, kişi kendindeki değerleri buralara katmalı diye düşünüyorum. aksi bir durumda herkes ege/akdeniz'e göçsün 20 milyonluk istanbul dışında, 10'ar milyonluk muğla/izmir/antalya/aydın gibi yaşanılmayacak über şehirlerimiz olacaktır. geri kalan ortalama 70 ilde boş beleş orada dursun.
  • trabzona göçmek nedir ya? komşu illerde yaşayan bile trabzondan geçerken uyuyor, yol çabuk geçsin diye.

cahil, her şeyi bildiğini zanneden, milliyetçi takılıp araplara ne var ne yok satan, yobaz, kaba bir kitle. bu zamana kadar hiç şaşmadı bu.
  • kadın bildiğin pişman. ama yiğitliğe bok sürmüyor. mahalle baskısını iliklerine kadar yaşıyor.
hesabın var mı? giriş yap