şükela:  tümü | bugün
  • bilinçli yapıldığını düşündüğüm olay. umarım ben yanılıyorumdur.

türkiye cumhuriyeti'ni kuran, sefalet ve cehalet içinde yaşayan halkı padişahın kulu kölesi olmaktan kurtaran, istanbul'a sokulmayan ve sadece türk olmayanlara hizmet ettirilen türk halkını medeni milletler statüsüne sokan büyük bir kurtarıcıya yapılır mı bu?

çağının ötesinde bir dahi olan atam bu hareketi hak ediyor mu size göre?

yanlış bile asmış olsanız tekrar tekrar kontrol edeceksiniz.

--- spoiler ---

23 nisan öncesi atatürk'e büyük saygısızlık! posterini ters astılar

chp eski milletvekili ve parti meclisi üyesi haluk pekşen, 23 nisan öncesi trabzon'da yaşanan bir skandalı twitter hesabından paylaştı. pekşen'in paylaştığı fotoğrafta, bir kamu binasına atatürk posterinin ters şekilde asıldığı görünüyor.

--- spoiler ---

kaynak burada
  • bilinçsiz yapılması mümkün olmayan eylem. bilerek ve isteyerek yapılmış besbelli.
    ama farketmez; atatürk de zamanında dedelerinize tersten saplamıştı.

ayrıca bu başlık altına piçin biri gelmiş dalga geçmiş tek haneli iqsuyla. mesajın kapalı, buradan yazayım; senin haysiyetini sikeyim. gerçi olmayan şey nasıl sikilecekse.

bazı beyinsizler için ekleme: ben o posteri öyle bilerek ters asan hainler için söyledim yukarıdaki cümleyi. tek haneli iq sahiplerine duyurulur.
  • akp basın sözcüsü : bizlik bir durum yok. bina ters yapılmış.
  • lokasyon şaşırtmadı. karadeniz bölgesinde atatürk düşmanı çoktur.
  • trabzon halkı gereken cevabı verecektir.
  • kanaatimce, bilerek yapılmış bir fiil değildir. trabzon milletvekili haluk pekşen'in hemşehrilerinin günahını aldığını ve hemşehrilerinin özelliklerini tam olarak tahlil edemediğini, hatta belki de bundan dolayı trabzon'da chp'nin başarısız olduğunu belirtmek durumundayım.
  • gerekirse trabzon'u ters çeviririz biz de...
    buyrun;
    görsel

edit: hala ampır ampır konuşup bunu savunmaya çalışanlar var. yok efendim yanlışlıkla olmuş, farkedilmemiş, daha asma işlemi bitmemiş bla bla bla.
    ulan astığın şey popçu şarkıcı posteri değil, mareşal gazi mustafa kemal atatürk posteri. gerekirse 2 kişi asacak 1 kişi de aşağıdan bakacaksın.
    bu davranış hoşgörülemez.
  • sağdaki bayrak da henüz tam asılmamış fotoğrafta. türk bayrağının asılacağı tarafta beyaz şerit olur, yönünü anlamak kolaydır ama atatürk portresinde bu tür bir kısım gözükmüyor. muhtemelen asım işlemi bittikten sonra farkına varmışlardır ve düzeltmişlerdir.

belki de atamız bize ben düz duruyorum ama siz terse gidiyorsunuz demeye çalışmıştır. olamaz mı?
  • sağdaki bayrak yeni asılıyor. belli ki az önce astılar ve daha farketmediler ters olduğunu.
  • son kale filmini akla getiren terbiyesizlik. filmde abd bayrağını ters açınca kale düştü anlamına geliyordu, bu hareketle iktidar elden gidiyor mesajı vermiş olabilirler.

edit: halen bunun bilinçsiz olarak yapıldığına inanan saflar var ya hayret! asmadan önce içeride ip bağlanır böyle büyük portlere ve bayraklara, o ip takılırken hiç bakılmadı mı? bu adamların mesaj kaygısı gütmeden ya da algı yaratmadan yaptıkları bir tane iş var mı?

edit: "tüm trabzonlular şöyledir böyledir" diye genelleme yapanların da bunlardan farkı yok nazarımda.