şükela:  tümü | bugün
 • yine gecenin bir köründe genellenmemize sebep olan sözde iticilik. trabzonlu kadar taş düşsün kafanıza, yeseniz doymazsınız arkadaş.
 • ülkenin amina koyulurken hala 2010-2011 şampiyonu trabzonspor diye yırtınmaktır.

  not: yarı trabzonluyum
 • trabzonluların %90'ını tanıdığını iddia eden; trabzon ve trabzonlular hakkında bilmeden, araştırmadan fikir yürüten kendini bilmez, terbiyesizlerin var olduğunu iddia ettiği iticiliktir.

  saygısız, zeki olmayan, at gözlüklü insanların memleketinden bedri rahmi eyüboğlu, adnan kahveci, oktay rıfat, behram kurşunoğlu, gülsün sağlamer, şevket altuğ, erol günaydın, seyfi dursunoğlu, sabahattin eyüboğlu gibi adamlar yetişti.
  yine bu memleketin insanları ülkesine, toprağına, bayrağına ve kitabına her zaman saygı duydu ve bu değerlerini koruyup kolladı.

  evet, trabzon insanı ilk bakışta fevri, heyecanlı, memleketine gereğinden fazla düşkün olabilir. hatta yaşadığı coğrafya gereği asi, eğitim eksikliğinden dolayı saldırgan oldukları da doğru.
  ancak kimse çıkıp da bu insanlara geri zekalı, at gözlüklü, homofobik diyemez. bunu söylemek hiçbir arsızın, haysiyetsizin haddine değil.

  çünkü trabzon insanı da bir antalyalı, maraşlı, karabüklü, ankaralı kadar iyi. yine onlar kadar kötü, onlar kadar güzel ve çirkin. ne eksik ne fazla.

  bir de sizin tanıdığınız trabzonlular kaliteli insan değilse eğer, size yüzünüzü aynaya çevirmenizi, önce kendinizi, ardından da etrafınızda bulunan insan popülasyonlarını iyi analiz etmenizi tavsiye ederim. bu kadar kötü özelliklere sahip insanlar benim etrafımda değil neticede. böyle insanları nereden tanıdığınızı biraz düşünmez gerekir. değil mi?
 • akp fanatikliği (akp'den nefret ediyorum)
  çok zeki olmama(zeki bir insan olduğum söyleniyor ve ben de öyle düşünüyorum)
  saldırganlık(hayatımda kavga dahi etmedim)
  saygısızlık(hakaret veya kişisel bir şey olmadığı sürece kimseye saygısızlık yapmam)
  homofobi(homofobiklerin amına koyayım)
  tartışma esnasında göze çarpan sığlık(bunu diyen adamla tartışmak isterim sığ suda boğarım haberi olmaz)

  trabzonlu'yum.

  insanları genellemekten vazgeçin. ülkenin her yerinde olan insanları tek bir şehire özgüymüş gibi göstermeyin.

  trabzon insanını genel olarak sevmem. içlerinde çok çok iyi insanlar var fakat şehirde yaşayan bir çok insan türkiye'nin her yerinde olduğu gibi eğitimsiz ve cahil.

  her şehire özgü tek tip insan varmış gibi gerizekalı gerizekalı çıkarımlar yapmayın.
 • ırkçılığı, bir toplumu küçümsemeyi benimsemem ancak sadece hrant'ı vuran hemşerinizden sonra soğuk havalarda beyaz bere takanlarınız varya işte onlar gerçekten itici. bir insan katille övünür mü hiç benim bir kısım hemşerilerimin mehmet ali ağca ile övündüğü gibi.
 • hepsi değil mutlaka ama benim tanıdıklarım için konuşursam, en hacı hocasının dahi uçkuruna sahip çıkmakta zorlanmaları, hava atmayı gösterişi sevmeleri süslü giyinme artistik saç kesimi merakları, bordo ve mavi renkleri pontuslardan miras kalmış iken en koyu milliyetçilikleri ile harman etmiş olmaları bendenize itici geliyor ki belirtmeliyim bu saydıklarımın hiçbirini taşımayan galatasaraylı trabzonlu da tanıdım üstelik trabzonda yaşıyordu.
 • ülke insanını böl parçala yönet mantığını 12 yıldır uygulayan akp zihniyetinin sözümona akp karşıtlarına da bulaştığını gösteren sıçmık tespit.
  yok trabzonlular şöyle yok izmirliler böyle.
  seni uzaydan mı fırlattı annen?
  şimdi düşünsen değil kendi memleketinde -umarım vardır- kendi sülalende bile saydığın özellikte birton adam bulursun.
 • olaya art niyetli yaklaşmak istemesem de şu an bulunduğum forum trabzon'da söz konusu iticiliği buram buram yaşıyorum.

  satıcısından alıcısına güler yüzlü insan yok. nasıl bir memleketse herkesin yüzü asık. bu da itici olmak için yeterli bir sebep.