şükela:  tümü | bugün
 • bu cümleyi söyleyenin laz kimlere denir? şeklinde bir araştırma yapması gerekir.
  çünkü gerçekten trabzonluların çoğu laz değildir. piyasada 'lazım ben' diyen çoğu kişinin laz olmadığı gibi.
 • günümüzde iskoçyalıların da laz olduğunu söyleyen teoriler bulunmakta iken yersiz olan sözde utanç.

  (bkz: gayda ile tulum ilişkisi)
 • özellikle trabzonspor'a sataştığını sanan bazı ırkçı fenerlilerin var olduğunu sandığı utanmadır. halbuki lazların ekseriyeti rize ve artvin'in kıyı kesimlerinde yaşar ve fenerbahçe'yi tutarlar. sen burada ve diğer ortamlarda trabzonspor taraftarına trabzon'la ilişkilendirdiğin lazlık üzerinden saldırdıkça: birincisi nasıl bir ırkçı olduğunu ele veriyorsun, ikincisi kendi renktaşlarını hor görüyorsun. tipik fenerli, kendi eder, kendi bulur, sonra kabahati başkasına yıkmak için kafasını kuma gömer, inkar eder, bir de üstüne ısrar eder.
 • (bkz: #23382013)
 • çorumluların zulu olmalarından utanmaları gibi bir şeydir.

  laz olmayan adamların"biz laz değiliz" demesi suç mudur? "trakya ve istanbul ahalisi ayrı olmak üzere karadeniz'e kıyısı bulunan illerde yaşayan insanlar laz'dır" şeklinde bir kanun mu yayınlandı, ne oldu?
 • ağırlıklı olarak karadeniz kökenli yazarların yıllarca ekşi sözlük'de hakkında yazdıkları bir şey lazların yaşadığı bölgeler. çünkü her geçen gün asalak, zeka yoksunu, beyni sadece nefes alıp yazı yazmasına yardımcı olan sarı tuvalet terlikleri ile karşılaşıyoruz. ayrıca hem yüzlerce kez anlatılan bir şeyi anlamama konusunda direten hem de üstüne ırkçılık yapan bu kitleye tuvalet terliği dediğim için tüm tuvalet terliklerinden özür diliyorum.
 • tamam diyelim, adamlarin soylari lazlara dayaniyor ve bundan utaniyorlar. sanane? simdi sana nasrettin hocanin koy ahalisine baklava konusunda verdigi ayari hatirmatmicam.

  ayrica, bir sahisin kendisini bir memleket veya bir irk ile benimsemesinin, kan veya soy ile bir alakasi yoktur. zira, hepimizin soyu hz.adem'e(as) dayaniyor. hadi diyelim o cok eski, nereden baksan anadolu da yasayan ekseri ben "turk'um" diyenlerin cogunun soyuda rum, ermeni, kurt, araplara vs dayaniyor.

  hangi urunun aklisiniz siz, ben anlamiyorum.
 • karadeniz'de yaşayan herkesi laz sanan cahiller, doğu anadolu'da yaşayan herkesi kürt sanan dallamalar ve anadoluda yaşayan herkesi türk sanan beyinsizlerin gotlerinden uydurduklari iddia

  ben henüz trabzonlu bir lazın bundan utandigini gormedim. hos trabzonlu laz da görmedim ya o da ayrı bi konu
 • laz dedektörü söylem.

  adamlar her yerde lan.