1. birinci lige çıktıktan sonraki sezon şampiyon olmuşlardır, şampiyon olabilen tek anadolu takımıdır... galatasaraylilarin ayri bir sempatisi var sanirim trabzona, neden bilmiyorum... nitekim ben de severim, trabzon şampiyon olursa da hiç gocunmam çekerim önüme mihlama tavasini, ben de onlarla kutlarim...
  2. büyüklerden olucam diye çok kasan ama bir türlü beceremeyen trabzon ilimizin futbol takimi
    (bkz: uc buyukler)
  3. yeni sezonun ilk çamında gördüğümüz kadari ile bir dazlaklar takimi... sadi tekelioğlu'ndan tutun da brezilyalilarina, zaferden gökdeniz'e kadar, belçikalilari ve erman dişinda neredeyse herkesin dazlak oldugu, uzaktan bakinca kimin kim oldugu anlaşılamayan takim... beşiktaşın eline verdiler, o ayri...
  4. hergün hamsi yiyerek kamp yapan 1. süper ligin takımı. gerçi istanbulspor'a yenilmeleri kötü oldu ama neyse...
  5. gecmisin 6 keresampiyon olmus ama artik tarihi kapanmis ama bunu anlatamazsinki laz usaklarina
  6. 1996 yılında az kalsın fenerbahcenin önünde yıllar sonra şampiyon oluyorlardı ki ne yazık trabzonda 1-0 öne geçtikten sonra oğuz ve aykutun maçın sonlarına doğru attıkları goller ile bitime bi kaç hafta kala fenerin önünde liderken şampiyonluğu fenere kaptırdılar. bu sezondan sonra oğuz aykut fenerden gönderildi. yerine abdullah ve ogün gelmişti trabzondan.
  7. geçmişteki inanılmaz başarıları bugünkü çocuklara masal gibi gelen.bir zamanların istanbulun büyük takımlarının belalısı,korkulu rüyası olan takım.ne oldu nasıl oldu da bu hale geldiler araştırma konusudur.o eski takımdan geriye bugün sadece ligde kalmak için oynayan takım kalmış..yazık çok yazık.üzülüyor insan tabi.
  8. 2002 - 2003 sezonunda, formalarını kappa'nın üreteceği karadeniz takımı.
  9. dorduncu buyuk takim olma iddiasından ve kompleksinden kurtularak, beyaz bir sayfa acarsa eski gunlerdeki basarisina yeniden ulasacagini tahmin ettigim anadolu klubu.

trabzonspor hakkında bilgi verin