şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • puhahahaha yatmadığı için eleştirilen takım, ulan yüzsüzlüğün bu kadarı anasını satayım. :)
 • grup lideri olarak çıkarak juventus'u çeken takım. lazio da grup ikincisi olarak ludogorets'i çekti.

  (bkz: bülbüle tuzak kurarım bahtıma karga gelir)
 • bazi gonul verenlerinin basarilari görmezden gelindiği için veryansın ettiği spor kulubu..
  trabzonsporluluk budur arkadaşlar... paraya ,güce, medyaya,pisligini herseye bulastiran siyasete ragmen karsi emeğin savasini vermektir arkadaşlar..
  federasyonun bir takimi kurtarma planlarinin neticesinde 20 günde 7 tane mac yaptigi dönemlerde (kadrosunun neredeyse yarisini da cesitli ayak oyunlariyla kaybettiğini de ekleyeylim) inter'i milano'da yenmenin haber değeri olarak bazi kulup futbolcularinin doğum gunu kutlamasından daha asagi olmasidir arkadaşlar..
  herkes ken le ryu yla oynayip ezbere guc-aduket kasarken chun lee yle gucsuz hareketsiz oynamaktir arkadaşlar.
  birileri hapsirsa haber yapan medyanin 2010-2011 sezonun hemen sonrasinda basin toplantisi yapan senol gunesin basin toplantısına temsilci bile yollamaya tenezzül etmemesidir arkadaşlar..
  aleyhine 2 tane hakem hatasi yapilsa ortaligi kasip kavurup; herkesi istifaya davet eden fakat sike yaptigi 7 düvelde kanitlandigi halde turkiye de hic bir ceza almayan;buna rağmen herkesden daha mağdur olan rakiplere sahip olmak demektir.trabzonsporlu olmak arkadaşlar...
  birakin böyle olsun arkadaşlar parayla-güçle siyasetle-adaletin (adalet diye birsey ülkede kaldıysa tabii) gözüne fener tutup adaleti karartmakla 1. olunuyorsa bu ülkede varsin biz olmayalım.. sadece trabzonsporlu olalim...
 • trabzonspor taraftarı, dinleyin.

  ünal karaman kalsaydı geçen sene şampiyondunuz. şimdi küme hattındasınız.
  çünkü sadece el pençe divan durmadı diye hocanızı kovdurdu ulan, elin damadı.
  ve işte o gün bitti trabzonspor.
  ve siz bu herife gıkınızı çıkarmadınız. sus pusssss.
  stadda kalabalık gruplarla futbolculara, rakibe küfretmeye, sahaya yabancı madde yağdırıp tenhada rakip taraftar dövmeye gelince mangalda kül bırakmazsınız. en erkek, en mert, en gösterişli taraftar sizsiniz.
  ama konu paraları veren damat olunca sindiniz, ufaldınız, nefesinizi dahi duymadık.
  fısssss diye söndü erkekliğiniz.

  bu kadarsınız işte, sadece bu kadar. kendinizle yüzleşin.

  edit: bak bak, ünal karaman gidince tesisler önünde toplanmışlar. hala anca bana laf ediyor, "denyo" diyor. yazsana "o damadın anasını avradını" diye? inletsene "damat trabzon'u yaktı allah cezasını versin" diye sabah akşam? yiyor mu? yemiyor. anca tenhada erkeklik. bir kere götünüz yemedi ulan size maraba muamelesi yapıp kulübünüzü bitiren adamın adını anmaya. 1 kere duymadık "damat istifa" tezahüratı maçlarınızda. yerel gazeteleriniz övmek dışında ismini dahi geçiremedi. geç şimdi kahvehanede anlatılacak boş kahramanlık hikayelerini.
  yüzleşin, yüzleşin, adam değilsiniz.
 • tsl'nin açık ara en itici futbol kulübü.
 • senelerden eski bir sene,karadeniz'de görev yapıyorum.karadeniz'in en büyük kenti olarak bilinen trabzon'a gezmeye gittim.açıkçası çok severim ben karadeniz'i.isteyerek karadeniz'de görev yaptım.doğası,havası,yağmuru,denizi hepsi gözümde tüter.trabzon kentini daha büyük,daha gelişmiş hayal ederdim hep.ama çok sevdim trabzon'u.çünkü bir kenti sevmek için büyüklük aramayan biriyim.

  şimdi bu kentin insanı trabzonspor'u çıkarmış bağrından.o kadar özel bir ürün ki bu o kentin şartlarında, görmeyen bilemez,anlayamaz.oranın insanı için sınırları görmezden gelmenin en açık ifadesidir trabzonspor.bak sınırları aşmanın değil.istanbul takımları ile rekabet için o sınırları aşmak yetmez.

  trabzon insanı o sınırlar yokmuş gibi davranır.ülkeyi rahatlıkla düze çıkarabileceklerini,avrupa şampiyonu olacaklarına ,her icadın aslında inanılmaz basitlikte olduğuna seni anında ikna edebilir.

  yahu bu adamlardan,bu takımdan nasıl nefret edilebilir hiç anlayamam.istanbul'dan trabzon'a bakıp içinde nefret oluşmasını ben herhangi bir akla uyduramam.kimse bana bunu anlatamaz.

  bu adamlar o kentte sürekli hayal kuruyor.en çok gerçekleştirebildikleri hayalleri, senle aynı şartlarda,aynı topla,aynı kurallarla oynadıkları ender alanlardan biri olan futbola ait.

  bilmem trabzonlu için trabzonspor'un ne anlama geldiğini anlatabilidim mi...

  her kazandığı anasının ak sütü gibi helal.
 • galatasaray'a yatmadığı için mi eleştiriliyor yoksa bana mı öyle geldi?

  bu ne şuursuzluk lan :)
 • 1974-75 sezonunda birinci lige çıkmıştır. şampiyon olduğu sezonlar şöyledir:

  1975-76
  1976-77
  1978-79
  1979-80
  1980-81
  1983-84

  trabzonspor'un arka arkaya şampiyonluklar yaşadığı bu yıllar aynı zamanda türkiye'deki gelir dağılımının en eşit olduğu, ortadirek ve alt tabakanın en güzel zamanlarını yaşadığı yıllardır.
  özellikle 1980-81 yani ihtilal olan yıl istanbul takımları tamamen dağılmıştır. o yıl galatasaray 5 puan farkla 3üncü, beşiktaş 8 puan farkla 5inci, fenerbahçe 10 puan farkla 12inci olmuştur.
  o yıllarda istanbul takımları kupalarda da hiçbir varlık gösterememiş, kupa yarı finaline 4 anadolu takımının kaldığı yıl gazetelerde, anadolu takımları istanbul takımlarının ruhuna fatiha okurken resmedilmiştir.
  1984'ten sonra türkiye küçük amerika olma yoluna girdi. serpil çakmaklı saçlı karılar, küçük emrah bakışlı çocuklar, "yalçın nereye koşuyor", "banker kastelli" türü maceraların yılları başladı. işte ondan sonra ne trabzonspor bir daha şampiyonluk görebildi ne de anadolu takımları bellerini doğrultabildi.

  trabzonspor tesadüfen 6 kere şampiyon olmuş, lazların(?) şaşırtmacalarıyla yıllarca şampiyon olmuş bir takım değil, bizatihi anadolu'nun türkiye'deki yerinin futbola izdüşümüdür.
  trabzonspor'un şampiyon olduğu yıllar aynı zamanda türkiye'de "evsiz" kelimesinin anlamının bilinmediği, hababam sınıfı'yla tosun paşa'yla türk sinemasının zirvesine ulaştığı yıllardır.
  türk müziğinde kapı gıcırtısı sesli arabeskçilerin ya da boru sesli çingene karıların ya da tekerlemeden şarkı yapan zibidi popçuların değil moğollar'ın, ilhan irem'in, barış manço'nun, cem karaca'nın hakim olduğu yıllardır.
  o yıllar, türkiyenin "yakında" mutlu günlere kavuşacağına inanılan, zengin fabrikatör hulusi kentmen'in oğluyla fabrika kızının birbirlerini sevebileceğine inanılan yıllardır. o yılları sadece trabzonsporlular arıyorsa bunda bir yanlışlık var demektir.
 • çok komik bir fıkranın başrolünde oynamış futbol takımı :))

  şöyle ki bunlar 2010 - 2011'den beri fenerbahçe'ye açık bir savaş açmış durumdalar. otobüs kurşunlama mı olmadı, fener maçlarında sahaya mı inilmedi, fenerli taraftarlara mı saldırılmadı... her şey oldu bu süreçte.

  neyse efenim takvimler 2020 yılını gösterirken, çok uzun bir zaman sonra şampiyonluğa en yakın oldukları sezonda şampiyonluğu 19.07 tarihinde yani dünya fenerbahçeliler gününde kaybetmişlerdir.

  güler misin ağlar mısın trabzon :d
 • bu sene seni de transfer etmiş olabilir kardeşim. etmediyse git bir şükür namazı falan kıl.