şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
10036 entry daha
 • hükümetten destek alan kulüp. bu konuda hiçbir şüphe yok. ancak bu destek konusunda büyük sorunlar var. diğer takımların taraftarları bilmiyor, holiganları bilse de algı peşinde koşuyor.

  tarihler 2019 haziran ayı. ali koç açıklama yapıyor. tff yeni talimatname hazırlıyor diyor. uefa'dan gelen direktiflere göre düzenleniyor diyor. ali koç diyor. haziran ayında diyor. bulamadım ama bu talimatname gelsin diyenlerin başında da fenerbahçe spor kulübü vardı. gerekirse kurallara uymayacağız ve avrupa'ya gitmeyeceğiz diyen de ali koç idi. hem de geçen sezon maç takvimi içinde söylendi bu.

  trabzonspor 1 milyar tl üzeri borcu olan bir kulüptü ağaoğlu yönetimi geldiğinde. bugünkü borç yapılandırma faizi ile birlikte 810 milyon tl civarı.

  yönetimin geldiği günden itibaren ertuğrul doğan'ın maddi desteği ile 18 fifa dosyasını kapattığı bir dönem yaşadık. tüm gelirleri tedbirli, kazandığı kuruşa dokunamayan ve personelin maaşını ödeyemeyen bir kulüp halinde idi.

  maaş bütçesi düşürmek, oyuncu satmak... kulübün kasasına kuruş girmeyen bir tablo vardı. diğer kulüpler için durum farklı değildi.

  trabzonspor'un siyasi desteği konusu burada devreye giriyor. siyasilere yalvararak kulüplerin borçlarının yapılandırılmasını ve gelirlerin hepsine tedbir konulmasının yerine yüzde 30unun kullanılmasına imkan sağlayan anlaşma için ricada bulundular. çıkacak sözleşmeye de mecbur imza attı kulüp. başka yolu yoktu çünkü. uefa kurallarına göre kulübe para koyayım da devran dönsün olayı bitti. tedbirler kalkmadan altyapı yatırımı yapmak da imkansız. bu takımın geçen sezon devre arasında transfer yasağı gelince 1461'e kiralık giden oyuncularını geri çağırma hakkı bile yoktu. ekonomik olarak önü açılmalıydı. ve trabzonspor bu anlaşma ile önünü açtı.

  geliyoruz fenerbahçe'nin koparttığı fırtınaya. bu anlaşma trabzonspor'a göre yapıldı deniyor. yanlış. trabzonspor bu anlaşmanın yapılması için yalvardı deseler doğru olurdu. trabzonspor tüzük değişikliği yapıp harcama limitini aşan durumlarda yönetici öder maddesi koydu. her konuda kendini kısıtlayan bir yönetim var. nerden uygun fiyata oyuncu bulur da parlatırım derdinde kulüp. kadro maliyetleri 20 milyon euro civarında. fenerbahçe ne durumda; iki yılda yapılmış onca transfer ve halen transfer yapamıyoruz diye ağlama. iflasın eşiğinde bir kulüp. bu yıl lig şampiyonluğu gelmezse istifa etmek zorunda kalacak vizyoner yönetim. çarpıtma yoluyla biz batıyoruz başkası da kurtulamasın diye fırtına çıkıyor denizde.

  trabzonspor sportif başarı yakalayamazsa her yıl 20 milyon euro futbolcu satışı yapma baskısı ile karşı karşıya. hükümet destekli kulüp kurtulmak için bu baskıya giriyor. çünkü günübirlik başarılar değil kurtulmak istiyor. maddi olarak hükümete yalvarmadan gitmek istiyor. beşiktaş, galatasaray ve fenerbahçe'den daha az devletten beslenmesine rağmen hükümet destekli kulüp sıfatını almak riskine karşı durum bu.

  ülkede iktidar değişse şu anki idarecilerin sokağa çıkamayacağı trabzon'da durum bu. bu da vatandaşımızın kalitesizliği. trabzon büyükşehir belediye başkanı daha çivi çakamamış şehre yalakalık peşinde, milletvekili üstü çizilmesin diye trabzonspor üzerinden prim kasma derdinde( süleyman soylu bugün nasıl içişleri bakanlığı koltuğunda oturuyor merak edenler trabzon'daki helallik olayına baksınlar).

  bu arada anlaşma öncesi gelirin tedbirli olduğunu bildiği halde algı kasan koç'a da bravo. koç holding gibi aile bireylerine spor kulüplerinde yönetici olmaya izin vermeyen bir grubun neden ali koç'a izin verdiği belli oluyor. fenerliler de buna dikkat edip bir an önce kendisini kulüpten göndermeye baksınlar. ticari faaliyetleri pek parlak durmuyor.
 • bazı got kafalılara göre berat albayrak bir telefonla teknik direktörünü kovdurup yerine henüz hiç a takım teknik direktörlüğü yapmamış olan yardımcısı isiyin hoca'yı getirmiş. hagaten yazık.
 • berat albayrak'a ne kadar sempati duyuluyorsa trabzonspor'a da o kadar sempati duyuluyordur.
 • geçen sene başakşehir'e yapılan muamelenin reva görülmediği kulüp.

  ne farkı var lan? başakşehir her maç yenilsin diye dua edenler neredesiniz?

  adamlar resmen "dinamo trabzon" oldu , çıt yok!
 • bu yıl bonservis geliri - gideri yalnızca 13 m euro iken ( 85 milyon tl yapıyor) nasıl borç bir milyar tl'den fazla iken 810 milyona iniyor, matematik dahisi hamsi beyinliler.
 • --- spoiler ---

  hükümetten destek alan kulüp. bu konuda hiçbir şüphe yok.
  --- spoiler ---

  ben hiçbir hükümet görmedim ki tatilde olan meclisi toplasınlar da 1 gecede trabzonspor için yasa değiştirsinler.

  adamın yazdığı diğer paragraflara bakıyorum. yahu resmen trabzon tff'yi parmağında oynatmış asdfafsdf.

  20.hafta size sikip yollamak farz oğlu farz oldu amk.
 • anadolunun başakşehiri.
 • trabzonspor'un gelirlerinin sadece bonservis geliri olduğunu zanneden canlıların kafası karışmış. halbuki şurayı okusa bilale anlatır gibi izah edildiğini görecek.
 • "ulan inşaata karı atsam menemen mi yaptırırım?"

  diye bir laf var ya, ha işte o.

  ulan hükümet desteği olsa borç mu sildirir şampiyon olmayı unutmuş kulüp?

  hadi oradan!

  tanım: son dönemdeki dedikodularla perde önüne çıkan kulüptür. perde arkasında çevrilen dolapları görmeyelim diye bir şeyler bir şeyler ...
 • hükümet desteğine rağmen bile şampiyon olamayacak kadar beceriksiz bir kulüptür. hocasının fenerbahçe tarafından gönderildiğini iddia edebilen belediye başkanını kendine yönetici seçmiş bir şehrin takımının taraftarlarının ve yöneticilerinin genel zeka seviyesini az çok tahmin edebilirsiniz.
93 entry daha